Švýcarsko - Davosu a Klosters - s kartou, hotel***

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 14. srpna 2021

Cena zájezdu

od 14 990 Kč


Davos je nejen místem konání Světového ekonomického fóra, ale především velmi známým a velmi luxusním lyžařským střediskem. Každoročně sem zavítá mnoho celebrit a známých osobností, např. princ Charles nebo náš bývalý prezident Václav Klaus. Davos je ale nejen zima a lyžování. Najdete zde vyhlášené klimatické lázně a množství letních turistických tras, které můžete pohodově prozkoumávat díky kartě, na kterou budete mít lanovky, busy i vlaky v oblasti Davos-Klosters zdarma. Ubytování je zajištěno v pěkném 3* hotelu a stravování je zajištěno jak na snídani, tak na večeři formou švédských stolů. Celý popis

Švýcarsko - Davosu a Klosters - s kartou, hotel***

Termíny a ceny

14.08. - 21.08.2021 sobota - sobota
polopenze autokarem
14 990 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
  • 5x polopenze formou bufetu
  • průvodce
  • pobytová karta - busy a vlak v místě zdarma, slevy na lanovky, sleva do aquaparku a muzeí

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje vstupy (cca 80 CHF).

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 2500 Kč)

Popis zájezdu

Švýcarsko - Davosu a Klosters - s kartou, hotel***

Davos je nejen místem konání Světového ekonomického fóra, ale především velmi známým a velmi luxusním lyžařským střediskem. Každoročně sem zavítá mnoho celebrit a známých osobností, např. princ Charles nebo náš bývalý prezident Václav Klaus. Davos je ale nejen zima a lyžování. Najdete zde vyhlášené klimatické lázně a množství letních turistických tras, které můžete pohodově prozkoumávat díky kartě, na kterou budete mít lanovky, busy i vlaky v oblasti Davos-Klosters zdarma. Ubytování je zajištěno v pěkném 3* hotelu a stravování je zajištěno jak na snídani, tak na večeři formou švédských stolů.

Stravování: polopenze

polopenze formou bufetu

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Příjezd do Švýcarska do lázeňského střediska BAD RAGAZ . Vycházka do soutěsky TAMINASCHLUCHT s léčivými prameny. Pro zájemce relaxace v termálních lázních. V poledne pokračování do Davosu . Lanovkou na SCHATZALP, krátký okruh botanickou zahradou ALPINUM s cca 5 tisíci různými rostlinami. Zpět do Davosu pěšky (cca 2 hodiny) nebo lanovkou. Ubytování, večeře, nocleh.
3. den: Výjezd lanovkou na WEISSFLUHJOCH. Odtud panoramatickou cestou k chatě PARSENNHÜTTE. Dále pokračování cesty k horní stanici lanovky GOTSCHNAGRAT, kde sejdeme do Klosters , návrat do Davosu vlakem. Méně zdatní turisté mohou projít část panoramatické cesty a vrátit se z mezistanice.
4. den: Výlet do LICHTENŠTEJNSKA. Odjezd do horského střediska MALBUN, odkud vyjedeme lanovkou na SARIES na rakousko-lichtenštejnskou hranici s krásnými výhledy do obou zemí. Cestou GINAWEG dojdeme k PLATZENHÜTTE a odtud zpět do Malbunu. Pro méně zdatné turisty možnost panoramatické okružní cesty nad střediskem Malbun.
5. den: Výjezd lanovkou na JAKOBSHORN, odtud kolem jezera STADLERSEE na SERTIG DÖRFLI. Odtud buď pěšky údolím říčky Sertigbach nebo autobusem do Davosu . Zdatnější si mohou cestu prodloužit o výstup na JATZMEDER a k horní stanici lanovky na RINENHORN. Lanovkou sjedeme dolů do údolí a vlakem návrat do Davosu .
6. den: Vlakem do KLOSTERS , odtud lanovkou na MADRISU , odtud přes Älpli-Schaffürggli a SAASER ALP do Davosu .
7. den: Dopoledne výlet vláčkem z Davosu do FILISUR, vycházka k výhledu na LANDWASSWERVIADUKT (na trati Bernina expresu - zapsáno na seznam UNESCO), pěší túra k dalšímu viaduktu WIESEN a odtud návrat vlakem zpět do Davosu. Večer odjezd ze Švýcarska.
8. den: Návrat do Prahy v ranních hodinách.