Švýcarsko Se Zastávkou V Lichtenštejnksu

Vydejte se s námi do Švýcarska, země plné krásné přírody, jezer a alpských vrcholků. Těšit se můžete i na ochutnávku pravé švýcarské čokolády nebo zastávku v sýrárně, kde též ochutnáme místní kulinářské speciality. Zastavíme i ve městě Lucern a lanovkou vyjedeme na vrchol hory Pilatus. Projdeme se společně kolem Thunského jezera, které se nachází severním úpatí Bernských Alp u města Interlaken. Těšit se můžete i na Loussane nebo Ženevu. Na zpáteční cestě se projedeme švýcarským vlakem až do Zermatt, kde náš výlet zakončíme výjezdem na Matterhorn. Na cestě zpět se můžete těšit na zastávku ve Vaduzu s procházkou po Malbun.

Program: 1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Noční přejezd do Švýcarska.

2.den: Ráno příjezd do Zurichu. Po krátké ranní pauze s možností nákupu občerstvení nás čeká procházka největším ze švýcarských měst, které je zároveň považováno za jedno z nejbohatších a nejdražších na světě. Uvidíme historické centrum Niederdorf s chrámem Grossmünster z 12.století. a kostelem Fraumünster z 13. století. Za návštěvu rozhodně stojí Švýcarské národní muzeum nebo muzeum Rietberg zaměřené na mimoevropské kultury. Následuje osobní volno u Curyšského jezera. Doporučujeme návštěvu Čínské zahrady nebo ZOO. Dále můžete zajít do Maestrani's Chocolarium a užít si zážitek z pravé švýcarské čokolády. V odpoledních hodinách přesun na ubytování.

3.den: Po snídani odjezd do Lucern. Prohlídka města, během které uvidíte Kapličkový most, hradby Museggmauer nebo Lví památník. Dále navštívíme i Cheese Barmettler, obchod se švýcarskými sýry. Projdeme si staré město a vydáme se do přístavu, kde na nás čeká Golden Round Trip se zlatým hřebem v podobě vrcholu hory Pilatus. Projdeme se lodí do Alpnachstadt, lanovkou na Pilatus a zpět přes Kriens do Lucern. Odjezd na Ubytování.

4.den: Po snídani nás cesta zavede do Interlaken, rušného turistického centra Švýcarska mezi Thunersee a Brienzersee. Většina cest míří přímo do hor a na vyhlídky, kam se vydáme též. Můžete si prohlédnout pravou alpskou přírodu. Odpoledne odjezd do Laussane. Během prohlídky města se zastavíme i u katedrály Panny Marie – Notre Dame, považované za nejkrásnější gotickou stavbu v celém Švýcarsku. Projdeme si starými uličkami a dáme si osobní volno na procházku po městě či kolem jezera. Odjezd na ubytování.

5.den: Po snídani se vydáme do Tasch, odkud pojedeme vlakem do Zermatt. Město je totiž zcela bez aut, proto musíme autobus nechat zaparkovaný opodál. Prohlídka města s možností výjezdu na Matterhorn, jednu z nejkrásnějších hor Evropy s nadmořskou výškou 4 478mnm, což z ní činí sedmou nejvyšší horu Alp. Samotná jízda lanovkou je opravu velký zážitek. Odpoledne odjezd do Lichtenštejnska do Vaduzu. Prohlídka města a přesun na ubytování.

6. den: Po snídani procházka po Malbun - Cesta kněžny Giny. Odpoledne odjezd do ČR. Návrat po půlnoci.
  • ubytování: různéubytování: různé
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Poznávací zájezdy