Jižní Thajsko


14 ti denní okruh po nejzajímavějších místech jižního Thajska v doprovodu českého průvodce Poloha: Dle programu Celý popis

Termíny a ceny

30.11. - 14.12.2021 úterý - úterý
vlastní letecky (Praha)
54 990 Kč
cena za 15 dní (12 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Bangkok a Bangkok – Praha
 • místní přelety Bangkok – Phuket a Krabi – Bangkok
 • veškeré letištní a bezpečnostní taxy
 • palivový příplatek
 • lodní trajekty mezi ostrovy
 • lodní výlet do Phang Nga Bay
 • 12x ubytování různého typu ve *** (tam kde nelze zajistit
 • pak ve ** nebo vyšší
 • případně i bez označené hvězdičkové kategorizace)
 • 12x snídaně
 • 1x oběd (dle programu)
 • 1x večeře (dle programu)
 • pozemní doprava všemi dostupnými prostředky zajištující program – dodávka
 • mikrobus
 • atd
 • léčebné výlohy v zahraničí a servis českého průvodce (thajský průvodce dle potřeby)

Cena nezahrnuje

 • stravu (pokud není uvedeno jinak)
 • příplatek 140 USD / osoba za vstupy do různých památek a objektů během zájezdu
 • fakultativní akce a výlety
 • spropitné řidičům
 • připojištění proti stornu (nepovinné) 1 420 Kč / 57 € / osoba / pobyt
 • osoby do 18 let 1 190 Kč / 48 € / osoba / pobyt - nutné uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy (pojištění pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta
 • více na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 5 990 Kč / 240 € / pobyt

Popis zájezdu

Jižní Thajsko

14 ti denní okruh po nejzajímavějších místech jižního Thajska v doprovodu českého průvodce

Poloha: Dle programu

Stravování: vlastní

Dle programu

Ubytování: hotel ***

Dle programu

Program zájezdu

1. den: 30. 11. úterý - odlet z Prahy do Bangkoku přes Dubaj v 15:30 hod. - bližší informace a pokyny týkající se odletu obdržíte cca měsíc před začátkem zájezdu
2. den: 1. 12. středa - přílet do Bangkoku, individuální volno, případně seznámení se s thajskou kuchyní, nocleh - Bangkok.
3. den: 2. 12. čtvrtek - snídaně, celodenní prohlídka Bangkoku - chrám Wat Traimit s překrásnou sochou Buddhy z ryzího zlata, Čínská čtvrť - procházka přes hlavní tržiště, návštěva rozsáhlého Královského paláce s chrámem Wat Phra Kaeo, kterému dominuje smaragdový Buddha a je nejposvátnějším svatostánkem buddhistů v Thajsku, chrám Wat Po, který je starší než město samo, mezi 95 věžovitými stavbami se nachází i 45 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy v nirváně, pagoda Wat Arun - překrásný chrám Ranního úsvitu, jedna z dominant města, projížďka linkovou lodí po řece Chao Phraya, volný večerní program, nocleh - Bangkok.
4. den: 3. 12. pátek - snídaně, přelet z hlavního města na největší thajský ostrov a plážové středisko Phuket, přesun na hotel, procházka po hlavní pláži, noční život v Patongu, individuální volno, nocleh - Phuket.
5. den: 4. 12. sobota - snídaně, poznávací výlet rychlou motorovou lodí do čarokrásné zátoky Phang Nga Bay, která je tvořena vápencovými krasovými útvary tyčícími se z mořské hladiny, bohatý program s obědem - kolem ostrova Ko Phanak se svými skalními průrvami, možnost pádlování na kajaku v klidných vodách zátoky mezi mangrovy, vyhlídky na ikonický ostrov Jamese Bonda, jenž se objevil ve slavné bondovce Muž se zlatou zbraní, ostrov Ko Panyi s živou vesničkou na kůlech obydlenou nomádskými kmeny „mořských cikánů“, projížďka kolem starověkých skalních maleb na ostrově Kao Kee-un a kolem tradičního obydlí rybářských nomádů na ostrově Ko Yao Noi (drobné změny v tomto výletu vyhrazeny), nocleh - Phuket.
6. den: 5. 12. neděle - snídaně, lodním trajektem přejezd na jeden z nejkrásnějších ostrovů Thajska ostrov Ko Phi Phi obklopený azurově-tyrkysovým mořem, přesun na ubytování, relax u moře, nocleh - Ko Phi Phi.
7. den: 6. 12. pondělí - snídaně, fakultativní výlet na tradiční thajské lodi kolem ostrovů v blízkém okolí Ko Phi Phi, jehož hlavními taháky jsou šnorchlování i s velkými rybami, relax na bílých plážích, projížďka mezi skalními útesy v tyrkysových lagunách, jeskyně a také opice makak, a možná se dostaneme do slavné zátoky Maya Bay z filmu Pláž, pro ty, co se nezúčastní, volný program, vodní sporty, sladké nicnedělání, atd., nocleh - Ko Phi Phi.
8. den: 7. 12. úterý - snídaně, pěší výstup na panoramatickou vyhlídku na ostrov a poté sestup pralesní částí na druhou méně osídlenou stranu ostrova Ko Phi Phi, zbytek dne relax u moře, nocleh - Ko Phi Phi.
9. den: 8. 12. středa - snídaně, přejezd trajektem z Ko Phi Phi k překrásnému ostrovu Ko Lanta v tyrkysovém Andamanském moři, známý svou poklidnou atmosférou, relax, koupání, nocleh - Ko Lanta.
10. den: 9. 12. čtvrtek - snídaně, možnost úžasného fakultativního výletu na lodi k ostrovům Koh Kradan, Koh Chuek, Koh Mah, Koh Mook se super šnorchlováním, koupáním s návštěvou mořské jeskyně Emerald Cave (včetně oběda), nocleh – Ko Lanta.
11. den: 10. 12. pátek - snídaně, prozkoumání ostrova na čtyřech případně dvou kolech – staré město Lanta, úžasná zátoka Bamboo Bay s jemným pískem, národní park Ko Lanta s majákem, pochod k vodopádu Khlong Jark a jeskyni Bat Cave, večer ohňová show a světélkující plankton na plážích, atd., společná chutná večeře na pláži v ceně, nocleh - Ko Lanta.
12. den: 11. 12. sobota - snídaně, trajektem přesun do oblasti Krabi, prohlídka pláže Ao Nang a okolí, případně noční trh, nocleh - Krabi.
13. den: 12. 12. neděle - snídaně, návštěva a výstup k nejposvátnějšímu chrámu regionu - Tiger Cave Temple se zlatým sedícím Buddhou na vrcholu skály, ke kterému vede 1237 schodů, překrásné vyhlídky 360° do okolí, prohlídka blízkých posvátných jeskyní, později pěší stezkou džunglí pralesa Khao Nor Chu Chi za přírodními smaragdovými jezírky Emerald, koupání a v jejich křišťálových vodách, nocleh - Krabi.
14. den: 13. 12. pondělí - snídaně, ranní přelet do hlavního města Bangkok, podle časových možností možné navštívit slavnou rušnou baťůžkářskou kolonii Khao San Road, nekonečnou hlavní třídu Sukhumvit, nebo obrovské obchodní centrum Siam, poslední nákupy, pozdní noční odjezd na letiště.
15. den: 14. 12. úterý - v 03:30 hod. ráno brzký odlet zpět do Evropy s příletem do Prahy v 13:00 hod. místního čas