Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z

Ubytování: hotel ***** Doprava: letecky Strava: all inclusive
1 termín od 2. července 2022

Cena zájezdu

od 22 990 Kč


Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání pojištění Celý popis

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z

Termíny a ceny

02.07. - 09.07.2022 sobota - sobota
all inclusive letecky
22 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Monastir – Praha
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 7x ubytování v 5* hotelu
 • 7x all inclusive
 • technický delegát

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • fakultativní výlety a aktivity
 • bakšišné
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 490 Kč

Popis zájezdu

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: all inclusive

all inclusive

Ubytování: hotel *****

5* hotelový resort v blízkosti malebného přístavního městečka Port el Kantaoui
ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (dle dostupnosti)

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Monastiru se přesuneme na ubytování v Kantaoui. Zbylou část dne strávíme odpočinkem u bazénu nebo na pláži. Po krátkém letu nás čeká přílet na Mezinárodní letiště Habiba Bourguiby v Monastiru, kde si nás vyzvedne průvodkyně a společně se dopravíme do našeho hotelu v přístavním městečku Port el Kantaoui . Ubytujeme se v 5* hotelovém resortu a zbytek dne strávíme odpočinkem u hotelového bazénu nebo u moře s all inclusive drinkem v ruce.
2. den: Čas na relax: soukromá pláž, drinky i vodní pólo. A se zájemci vyrazíme do Kartága a Tunisu. V Sidi Bou Said potěšíme milovníky filmové Angeliky. V tuniské medíně ochutnáme mátový čaj s mandlemi. Celý den můžeme odpočívat na lehátku u hotelového bazénu nebo na soukromé písčité pláži , ochutnávat drinky z baru all inclusive a nechat se hýčkat sluncem. O zábavu se nám postarají bohaté volnočasové aktivity , při kterých si zahrajeme vodní pólo , plážový volejbal nebo vyzkoušíme vodní gymnastiku pod dohledem zkušených instruktorů. Milovníci historie si přijdou na své při  fakultativním výletu , na němž navštívíme památky z dob punského a římského Kartága . Projdeme se romantickou čtvrtí Sidi Bou Said , kde se natáčel film Angelika a sultán, a v neposlední řadě uvidíme největší tuniskou medínu (tržnici) a centrum hlavního města Tunis . Nasajeme pravou atmosféru arabského světa za hradbami medíny a vyzkoušíme mátový čaj podávaný s mandlemi nebo piniovými semínky . 
3. den: Lenošení, návštěva maurské kavárny… nebo fakultativní výlet za skrytými perlami pouště. Spatříme římské koloseum El Jem. Poznáme jeskynní život v Matmatě a okusíme tuniskou kuchyni.  I dnes můžete využít využít volné chvíle k odpočinku na lehátku nebo se vydat do maurské kavárny na výbornou tuniskou šíšu .  S nadšenými cestovateli využijeme dnešní čas opravdu naplno. Je připraven jedinečný  dvoudenní fakultativní výlet na Saharu . Brzy ráno odjedeme společně z hotelu a vydáme se směrem ke  druhému největšímu koloseu na světě, koloseu El Jem . Po cestě uvidíme nekonečné olivové háje. Pokračovat budeme do Matmaty, kde objevíme troglodytí obydlí a podíváme se, jak se žije v uměle vytesaných jeskyních. Následně se přesuneme do Douz , vstupní brány Sahary, a na oběd ochutnáme tradiční tuniské speciality , jakou je například brik . Ubytujeme se a noc strávíme v pouštním hotelu.
4. den: Tuniské pláže opět vyzývají k oddechu. Se zájemci budeme pokračovat v saharském dobrodružství. Budeme sjíždět po dunách a uvidíme místa natáčení Hvězdných válek i filmové kulisy. Žhavé slunce, tyrkysové moře, příjemný vánek, procházky po pobřeží… Naše báječná dovolená v Tunisku pokračuje.  S účastníky fakultativního výletu na Saharu budeme pokračovat v našem  pouštním dobrodružství , při kterém nakoukneme i do světa filmu. A připravte si foťáky, zážitků bude víc než dost! Čeká nás adrenalinové sjíždění písečných dun v džípech k jezeru Chott el Jerid   a krátký trek k   horské oáze Chebika.  Dojedeme až do míst, kde se natáčely Hvězdné války . Na vlastní oči uvidíme planetu Tatooin a kulisy, které zde režisér George Lucas po natáčení zanechal.  Po cestě zpět se ještě zastavíme ve čtvrtém nejsvětějším městě islámu Kairouanu . Návrat do hotelu je plánován v podvečerních hodinách.
5. den: Budeme odpočívat na prosluněné pláži nebo v relaxačním SPA centru, kde můžeme vyzkoušet i tuniský hammám. Večer si zpříjemníme procházkou či posezením ve zdejších podnicích.  Plni zážitků ze saharské pouště jistě uvítáme poklidný den u hotelového bazénu nebo na pláži. Kdo bude chtít zrelaxovat nejen tělo, ale i mysl, může navštívit hotelové SPA centrum , které nabízí širokou nabídku různých procedur. Od klasických masáží až po pravý tuniský hammám .  K večeru se nabízí krátká procházka po promenádě k přístavu Port el Kantaoui . Můžeme pozorovat zapadající slunce za luxusními jachtami kotvícími v přístavu. Hezkým zážitkem je také  tzv. zpívající fontána v zábavním centru přístavu. Městečko je plné restaurací, kaváren a samozřejmě možností k nákupu suvenýrů .
6. den: Středozemní moře láká znovu své příznivce. Pro pravé cestovatele je tady autentický zážitek z Tuniska. Navštívíme totiž berberskou vesničku Takrouna, kde poznáme skutečný život místních. Milovníci dlouhých písečných pláží si mohou opět užívat plážovou pohodu, odpočinek a sladké nicnedělání. Se zájemci se fakultativně vypravíme do nedaleké berberské vesničky Takrouna . Místní berberská žena nám ve svém příbytku upeče  tradiční chléb tabouna s olivovým olejem , který na místě ochutnáme.  Na závěr zavítáme do kavárny a   soukromého muzea paní Aidy . Ochutnáme zde čaj nebo kávu z džezvy a vychutnáme si příjemné chvíle na terase s výhledem na celou vesnici. 
7. den: Odpočívali jste už dost? Pojďte si trošku zasportovat. Můžete vyzkoušet jetski, projet se na čtyřkolkách nebo si to rozdat v golfové partii. Pokud jste si užívali relaxování do sytosti, vyzkoušejte některý z vodních sportů, které jsou nabízeny přímo na pláži. Je libo paragliding nebo jetski ? Máte jedinečnou možnost si je vyzkoušet za přijatelné ceny. Holdujete spíše suchozemské zábavě? Pak se projeďte na čtyřkolkách olivovými háji . Milovníci golfu si mohou zahrát na dvou osmnáctijamkových hřištích, které se nachází v těsné blízkosti areálu hotelu. Golfový resort El Kantaoui je opravdovou výzvou pro všechny hráče kvůli zdejším klimatickým podmínkám a větru, který vane od moře.
8. den: Přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy dle platného letového řádu. Je tady poslední den a čas rozloučit se s Tuniskem . Nasnídáme se, opustíme hotel a přesuneme se na letiště v Monastiru, ze kterého nás čeká odlet zpět do ČR .