Okruh Ugandou a horské gorily


Termíny a ceny

01.11. - 10.11.2021 pondělí - středa
vlastní letecky (Praha)
118 200 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)
02.11. - 11.11.2021 úterý - čtvrtek
vlastní letecky (Praha)
118 200 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenku Praha - Entebbe - Praha s přestupem
 • veškeré transfery terénním automobilem se zvedací střechou a garancí místa u okna
 • 8 x ubytování dle rozpisu se snídaní
 • 5 x oběd, 4 x večeře
 • safari a aktivity dle programu včetně vstupů a všech poplatků
 • permit na trek za šimpanzi 150,- USD
 • lodní výlet po kanálu Kazinga v NP Queen Elizabeth
 • lodní výlet po jezeře Bunyonyi
 • lodní výlet na rovníkový ostrov Mabamba po jezeře Viktoria
 • pěší safari v NP Lake Mburo
 • návštěvu botanické zahrady
 • prohlídku hrobek Kasubi
 • poplatky za PCR test před odletem z Entebbe 70,- USD
 • vodu během safari
 • služby místní anglicky hovořících safari průvodců
 • služby české průvodkyně Petry Baumannové

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum do Ugandy 50,- USD (elektronická žádost, info v CK)
 • vstupní permit na trek za gorilami 700,- USD
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 14.500,- Kč / pobyt
 • cestovní pojištění
 • příplatek za business class (od 50.000,- Kč)
 • spropitné místním průvodcům

Popis zájezdu

Okruh Ugandou a horské gorily


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY, PŘÍLET DO UGANDY: Ráno odlet z Prahy do Ugandy s přestupem v Amsterdamu. Večer přílet do Entebbe. Po vyřízení imigračních formalit nás čeká asi desetiminutový transfer do hotelu. Nocleh v hotelu se snídaní.
2. den: ENTEBBE - NP KIBALE FOREST: Po časné snídani vyrazíme na západ země. Cesta ugandským venkovem je zajímavou sondou do života místních lidí. Cestou jistě potkáme i stáda krav druhu Ankole s nezvykle dlouhými rohy. Na oběd zastavíme cestou. V okolí města Fort Portal zjistíme, odkud pochází výborný ugandský čaj. Rozlehlé čajové plantáže náhle zmizí v husté zeleni deštného lesa Kibale, našeho dnešního cíle. NP Kibale Forest nabízí vysokou šanci na setkání se šimpanzi v jejich přirozeném prostředí. Vychutnáme si pozdní oběd a odpoledne se protáhneme během procházky bažinatou rezervací Bigodi Wetland Sanctuary, kouzelným královstvím ptáků a motýlů. V podvečer se vrátíme do lodže na večeři a nocleh.
3. den: TREK ZA ŠIMPANZI V NP KIBALE - NP QUEEN ELIZABETH: Po časné snídani vyrazíme za místními šimpanzi. Zkušení rangeři nás nejprve seznámí se všemi pravidly a poté nám pomohou šimpanze najít. Pozorovat tyto inteligentní tvory ve volné přírodě je jedinečným zážitkem! Prales Kibale je ale domovem dalších primátů, které můžeme během našeho treku potkat. Celkem tu žije neuvěřitelných 13 druhů. Můžete tu narazit například i na velmi vzácné kočkodany čepičaté, nebo červené guarézy. Po skončení 2 - 3 hodinového treku nás čeká scénický úsek cesty podél konžské hranice. Užijeme si nádherné výhledy na majestátní pohoří Rwenzori, jehož vrcholy sahají do výšek nad 5000 m. Dnešní putování zakončíme v NP Queen Elizabeth, jednom z nejznámějších afrických parků. Ohromí vás rozlehlá savana protkaná jezery, lesy i mokřady. Park je domovem nejširší škály velkých savců v Ugandě a zároveň skvělým místem pro pozorování velkých koček. Ubytujeme se v Mweya Safari lodži s úchvatným výhledem na kanál Kazinga a jezero Edward. Odpoledne nás čeká lodní projížďka po kanálu, který spojuje jezera Edward a George. Z paluby lodě máte jedinečnou možnost si zblízka prohlédnout hrochy, krokodýly, buvoly, vodušky, vodní ptáky a další zvířata, která se sem stahují za vodou. Po plavbě návrat do lodže, večeře a nocleh.
4. den: NP QUEEN ELIZABETH - NP BWINDI: Po časné snídani vyrazíme na safari v severní části NP Queen Elizabeth. Postupně se vydáme na jih. Cestou budeme objevovat hluboké krátery, propadlé do okolní savany, narušované akáciovými lesy. Překročíme rovník a projedeme unikátní krajinou západního ramene příkopové propadliny Great Rift Valley až do jižní části parku, zvané Ishasha. Při trošce štěstí uvidíme kromě jiných zvířat i tak zvané "stromové lvy", odpočívající v korunách mohutných stromů. Po skončení safari budeme pokračovat podél konžské hranice dále na jih. Naším cílem je NP Bwindi, království unikátních goril horských. Večeře a nocleh v kempu 4* Bwindi.
5. den: NP BWINDI – TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI V – JEZERO BUNYONYI: Po snídani vyrazíme vstříc neopakovatelným zážitkům! Den začneme brzkou ranní schůzkou s rangery, kteří nás seznámí s pravidly treku za ohroženými gorilami horskými. Pak už se s v jejich doprovodu vydáme do hloubi pralesa, domova těchto úžasných primátů. Gorilí rodiny stále migrují deštným lesem za potravou a tak nelze přesně určit, jak dlouho je budeme hledat. Setkání s těmito zvídavými mírumilovnými obry si pak můžeme vychutnávat po dobu celé hodiny. Nově nabyté zážitky vstřebáme u oběda, na který se vrátíme do lodže. Odpoledne nás čeká cesta k jezeru Bunyonyi. Průjezd malebnou krajinou, známou jako "Africké Švýcarsko". Kráterové jezero Bunyonyi, zasazené do okolních vulkanických kopců, je prý nejhlubší v Ugandě. Během plavby po jezeře budeme objevovat jeho tajemné ostrovy a obdivovat neskutečnou okolní krajinu. Večeře a nocleh v lodži 4*.
6. den: JEZERO BUNYONYI – NP MBURO: Po snídani si užijeme dechberoucí výhledy, které nabízí naše další cesta do NP Mburo. Safari během průjezdu parkem, v němž se střídá savana, zjizvená lesnatými roklemi, s bažinami a řídkými lesíky. To vše tvoří výborné podmínky k životu velkých savců a vodních ptáků. Park se proslavil díky velké populaci hrochů, které je domovem. Pozdní oběd si vychutnáme v lodži, kde se i ubytujeme. Odpoledne nás čeká pěší safari v parku za doprovodu zkušeného rangera. Vrátíme se do lodže na večeři a přenocování.
7. den: NP MBURO - ENTEBBE: Po drobném občersvení v lodži vyrazíme na další pěší safari a vychutnáme si svěží ráno v ugandské divočině. Vrátíme se do lodže, bohatě posnídáme a vyrazíme na zpáteční cestu do Entebbe. Průjezd africkým venkovem a fotogenickou ugandskou krajinou ve vás zanechá hluboké dojmy. Odpoledne dorazíme do Entebbe a ubytujeme se v hotelu u Viktoriina jezera. Během příjemné procházky po pláži si vychutnáme západ slunce nad jeho hladinou. Nochleh v hotelu.
8. den: ENTEBBE - OSTROV MAMAMBA - ENTEBBE: Po snídani odjezd do nedalekého testovacího centra, kde podstoupíme PCR test, nutný pro zpáteční cestu. Poté nás čeká plavba po jezeře Viktoria přímo na rovník, na ostrov Mabamba. Místní mokřady a papyrové háje, domov mnoha druhů ptáků, prozkoumáme zblízka z lodi. Ostrov je známý nezvyklou koncentrací ptačích druhů a hojným výskytem člunozubců afrických. Návrat do hotelu, nocleh.
9. den: ENTEBBE - KAMPALA - ODLET DO PRAHY: Po snídani vyzvedneme certifikáty s výsledky PCR testů a vydáme se do Kampaly. Na rušnou ugandskou metropoli klidně shlíží vrch Kasubi, kde odpočívají staří ugandští králové. Hrobky jsou pod ochranou UNESCO. Během prohlídky se krátce seznámíme s historií a kulturou Ugandy. Po návratu do hotelu budeme mít čas na přípravu k odletu. Pokoje můžeme využívat až do doby odjezdu na letiště. Večer krátký transfer na letiště. Odbavení a odlet do Prahy s přestupem.
10. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.