Černobyl, Propjať, htl. Kyjev

  • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: vlakemdoprava: vlakem
2 termíny od 8. května 2020
od 11 331 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Kyjev je hlavní město a také největší na Ukrajině. Je to starobylé město se 3 miliony obyvatel. Leží na obou březích mohutného Dněpru.  V historii to bylo centrum mohutné říše východních Slovanů - Kyjevské Rusi. Dnes je to moderní metropole s mnoha obchodními centry a pulzujícím životem. Návštěva katedrály sv. Sofie z 11. století, malebná zákoutí Andrijivského uzvizu – uličky klikatící se od chrámu sv. Andreje po svahu Vladimirské hory do historické čtvrti Podil. Náměstí Nezávislosti Majdan a jiné památky historického města. Kyjevskopečerská Lávra  je historicky i umělecky jedním z nejstarších a nejdůležitějších klášterů staré Rusi. Byla... Celý popis ...

Termíny a ceny

květen 2020

08.05. - 13.05.2020 pátek - středa
snídaně vlakem
11 331 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

září 2020

24.09. - 29.09.2020 čtvrtek - úterý
snídaně vlakem
11 331 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • Jízdenka Ostrava/Hranice-Kiev-Ostrava/Hranice (za příplatek je možný odjezd z Prahy, Pardubic, Olomouce, atp.), lehátkové/lůžkové příplatky: Košice - Kiev - Košice, 3x ubytování se snídaněmi, odvoz z nádraží, doprovod zájezdu (min.12 osob), místní průvodce česky/slovensky mluvící v den příjezdu a celý další den, prohlídka Lavry (bez muzeí), Park Slávy a muzeum 2.svět.války v podnoží sochy "Matka vlast", 2 žetony na metro, zákonné pojištění CK, DPH, poplatek do Garančního fondu. Poznámka: pokud si budete přát výlet do Černobylu, příplatek  je 2650 Kč. Zájezd js kalkulován s průkazem IN karta. Pokud ji nevlastníte, vyřídíme Vám ji za 200 Kč s aplikací na 3 měsíce

Cena nezahrnuje

  • Ostatní strava, vstupy do muzeí, úschovna zavazadel v hotelu i event. na nádraží, výlet do Černobylu a Pripjatě za 2890 Kčs česky/slovensky mluvícím průvodcem,  a vše co není psáno "cena zahrnuje"

Popis zájezdu

Černobyl, Propjať, htl. Kyjev

Kyjev je hlavní město a také největší na Ukrajině. Je to starobylé město se 3 miliony obyvatel. Leží na obou březích mohutného Dněpru.  V historii to bylo centrum mohutné říše východních Slovanů - Kyjevské Rusi. Dnes je to moderní metropole s mnoha obchodními centry a pulzujícím životem. Návštěva katedrály sv. Sofie z 11. století, malebná zákoutí Andrijivského uzvizu – uličky klikatící se od chrámu sv. Andreje po svahu Vladimirské hory do historické čtvrti Podil. Náměstí Nezávislosti Majdan a jiné památky historického města. Kyjevskopečerská Lávra  je historicky i umělecky jedním z nejstarších a nejdůležitějších klášterů staré Rusi. Byla založen v roce 1051 za vlády Jaroslava Moudrého. Jeho první částí byla podle legendy jeskyně ve vesnici Berestov - sídlo knížat.  Byla vyhloubena místním knězem později metropolitou Ilarionem, stala se útulkem prvního poustevníka na Rusi – Antonia. Mnohé náboženské stavby sehrávaly v dávných  dějinách i v současnosti země důležitou roli. Černobyl a Prypjať místa neblaze proslulé jaderné havárie, která nejenže zanechala apokalyptický ráz ve zdejší zóně kolem reaktoru, ale znamenala také definitivní konec éry Sovětského svazu.
. Do Černobylu je průvodce mluvící česky/slovensky.

1. den odjezd z OVA, event. z jiné stanice.(s příplatkem dle tarifu ČD) v ranních hodinách do Košic.

2. den, příjezd do Kieva v dopoledních hodinách (dle JŘ), 3 hodinová okružní jízda městem s česky/slovensky mluvícím průvodcem, po skončení odvoz do hotelu v blízkosti památek jako Lavra, atp.

3. den po snídanni pěší okruh komplex Lavra (bez muzeí), Park Slávy a muzeum 2.svět.války v podnoží sochy "Matka vlast", a jiné památky. Hotel je asi 1 km od Dněpru,  bulvár Chresčatik, památka na dobu poválečného stalinismu ve městě, dnes se bulvár o víkendech proměňuje z rušné třídy na pěší zónu, kde se setkávají muzikanti a jiní umělci, nocleh.

4.den, po snídani se autobusem vypravíme do Černobylu (pro osoby od 18 let, účastníci musí mít dlouhé kalhoty a musí být zaregistrovaní), nebo do muzea Černobylu. Prohlédneme si také některé zrekonstruované chrámy místními obyvateli, kteří zde žijí neustále od katastrofy.  Po té autenticky navštívíme město Prypjať, které zůstalo opuštěným a zakonzervovaným městem duchu po dramatické evakuaci obyvatel. Ten, kdo by měl obavy z tohoto výletu může si v Kijevě prohlédnout Muzeum Černobylské tragédie - výstava vypráví o největší radioekologické katastrofě. O katastrofě Černobylské atomové elektrárny, o likvidaci a pozůstatcích havárie a jejím vlivu na ekologickou situaci na Ukrajině. Je zde umístěno více jak 7000 exponátů. Jedná se původně o tajné dokumenty, mapy, fotky, osobní věci obyvatel Černobylského regionu. Návrat do hotelu, nocleh.

5.den, po snídani se vydáme na prohlídku a nákupy v různých marketech a obchůdkách. Vždyť v některých obchodech jsou luxusní věci za velmi přijatelnou cenu. Odpoledne odjedeme vlakem v lůžkovém/lehátkovém voze do Košic.

6. den, po příjezdu do Košic, přestoupíme na vlak do ČR.

3. + 4. den v případě nutnosti je možná výměna programu !!

Poloha: Kyjev je hlavní město a také největší na Ukrajině. Je to starobylé město se 3 miliony obyvatel. Leží na obou březích mohutného Dněpru.  V historii to bylo centrum mohutné říše východních Slovanů - Kyjevské Rusi. Dnes je to moderní metropole s mnoha obchodními centry a pulzujícím životem. Návštěva katedrály sv. Sofie z 11. století, malebná zákoutí Andrijivského uzvizu – uličky klikatící se od chrámu sv. Andreje po svahu Vladimirské hory do historické čtvrti Podil. Náměstí Nezávislosti Majdan a jiné památky historického města. Kyjevskopečerská Lávra  je historicky i umělecky jedním z nejstarších a nejdůležitějších klášterů staré Rusi. Byla založen v roce 1051 za vlády Jaroslava Moudrého. Jeho první částí byla podle legendy jeskyně ve vesnici Berestov - sídlo knížat.  Byla vyhloubena místním knězem později metropolitou Ilarionem, stala se útulkem prvního poustevníka na Rusi – Antonia. Mnohé náboženské stavby sehrávaly v dávných  dějinách i v současnosti země důležitou roli. Černobyl a Prypjať místa neblaze proslulé jaderné havárie, která nejenže zanechala apokalyptický ráz ve zdejší zóně kolem reaktoru, ale znamenala také definitivní konec éry Sovětského svazu.
. Do Černobylu je průvodce mluvící česky/slovensky.
Pořadatelem zájezdu je HALMATOUR - Růžena Halmanová

Stravování: snídaně

3x snídaně (bufet), u zájezdu do Černobylu je oběd, hotel má restauraci, event. v blízkosti jsou bufety a obchody

Snídaně

Ubytování: hotel ****

V Kievě je to hotel Kyjev**** se snídaněmi (bufet) 3 noci, 2lůžkové pokoje s možností přistýlky, každý pokoj s WC+sprcha, minibar, klimatizace/topení. Cestou ve vlaku je to 2x ubytování ve 3 event.4 lůžkových kupé, wellnes centrum (služby za příplatek). Z vyšších pater je pěkný výhled na památku a na řeku Dněpr.