Mrtvé moře Ukrajiny

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Mrtvé moře Ukrajiny

MRTVÉ MOŘE UKRAJINY

Ukrajina je země, která vám toho dokáže hodně nabídnout za velmi příznivé ceny. Ať už navštívíte města s honosnými pravoslavnými stavbami se zlatými kupolemi nebo skoro neznámé ukrajinské mrtvé moře , ve kterém máte pocit, že jste v Izraeli, nebo v Jordánsku.

Zájezd je koncipován tak, aby jsme poznali krásu Ukrajiny, ale také aby jsme si odpočinuli.

Pohodový, ale přesto i poučný zájezd Vás určitě nadchne!


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách. Prohlídku Ukrajiny začneme ve městě Lvov. Jeho prohlídkou strávíme celé odpoledne. Především uvidíme jeho historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Centrem celého Lvova je již po více než pět set let rozlehlé Tržní náměstí (Market Square), v jehož středu se tyčí Lvovská radnice (Lviv Town Hall). Při pohledu na Národní akademické divadlo pochopíte, proč je právě Lvov považován za jedno z evropských center opery a baletu. Překrásný Palác Potockých je naopak spíše francouzského rázu. Tuto novo-renesanční stavbu dal na konci 19. století postavit ministerský předseda Rakousko-Uherska Alfred Józef Potocki, pro jehož soukromé účely měla sloužit.
2. den: Po snídani odjezd přes Koločavu do KUNIHUNDA (Solotvina, Slatinské Doly – UKRAJINSKÉ MRTVÉ MOŘE) KOLOČAVA - vesnice je proslavená románem Nikola Šuhaj loupežník. Napsal jej v roce 1932 český prozaik, novinář a publicista Ivan Olbracht. Kniha, jejíž hlavním hrdinou je skutečně žijící osoba Mykola Sjuhaj, má téměř pohádkový ráz. Však také Olbracht údajně nabízel finanční odměnu za každou zmínku o Šuhajovi. Za kostelíkem jsou v rohu ještě tři hroby československých četníků. V roce 1921 je údajně zastřelil sám Nikola Šuhaj. Muzeum Stare selo (ukr. музей Старе село, česky v překladu Stará vesnice) je skanzen (muzeum v přírodě) v obci Koločava. Po užhorodském skanzenu jde o druhý skanzen na Zakarpatí. Odpoledne příjezd k mrtvému moři. Ubytování
3. den: MRTVÉ MOŘE UKRAJINY Známé je především pro hlubinné solné doly a přilehlé rekreační centrum u jezer s vodou, kde se nemůžete utopit, tzv. ukrajinské "Mrtvé moře" V obci Solotvino, jak sám název napovídá je městečko které má co dočinění se solí. Nejprve však zabrusíme trochu do historie. Mezi oběma světovými válkami patřilo totiž Solotvino k Československu a bylo odsud i přímé železniční spojení do Prahy. V místě bývala bohatá naleziště soli. Tamější produkce však dnes již patří minulosti. Co však zůstalo, je slaná voda, která se dostala na povrch a vytvořila unikátní soustavu jezer. Voda jezer doslova nadnáší. A nemusíte se pro to vypravit přímo do Izraele, nebo Jordánska. V letní sezóně jsou jezera u Solotvina doslova přecpaná. V noci to tu žije tak, že by se za to nemuselo stydět lecjaké středomořské letovisko. K dostání pak i do pozdních hodin bývá téměř vše za velmi příznivé ceny!
4. den: MRTVÉ MOŘE UKRAJINY Známé je především pro hlubinné solné doly a přilehlé rekreační centrum u jezer s vodou, kde se nemůžete utopit, tzv. ukrajinské "Mrtvé moře" V obci Solotvino, jak sám název napovídá je městečko které má co dočinění se solí. Nejprve však zabrusíme trochu do historie. Mezi oběma světovými válkami patřilo totiž Solotvino k Československu a bylo odsud i přímé železniční spojení do Prahy. V místě bývala bohatá naleziště soli. Tamější produkce však dnes již patří minulosti. Co však zůstalo, je slaná voda, která se dostala na povrch a vytvořila unikátní soustavu jezer. Voda jezer doslova nadnáší. A nemusíte se pro to vypravit přímo do Izraele, nebo Jordánska. V letní sezóně jsou jezera u Solotvina doslova přecpaná. V noci to tu žije tak, že by se za to nemuselo stydět lecjaké středomořské letovisko. K dostání pak i do pozdních hodin bývá téměř vše za velmi příznivé ceny!
5. den: Po snídani se z Mrtvého moře vydáme do Užhorodu. Užhorod je největším městem Zakarpatské oblasti. Podél nábřeží vede nejdelší lipová alej v Evropě, která byla založena za I. československé republiky. Blízko centra na vyvýšenině stojí od 13. století Užhorodský hrad. Uvnitř hradeb je stavba v renesančním duchu. Nejstarší součástí je ruina hradní kaple z 12. století. Přímo v hradu si prohlídnete muzeum s různými expozicemi. Na náměstí sv. Cyrila a Metodě se nachází Chrám Krista Spasitele, který představuje hlavní katedrální chrám Ukrajinské pravoslavné církve Nocleh a po snídani odjezd domů.
6. den: Příjezd do ČR