Severní a střední Vietnam


Cestujte s námi po zajímavých místech severního a středního Vietnamu v doprovodu vynikajícího Jiřího Koubka Poloha: Dle programu Celý popis

Termíny a ceny

15.03. - 30.03.2022 úterý - středa
vlastní letecky (Praha)
52 990 Kč
cena za 16 dní (13 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • zpáteční letecké spojení Praha - Hanoj
 • místní přelet Da Nang – Hanoj
 • letištní
 • bezpečnostní taxy a palivový příplatek
 • ubytování celkem 13 nocí – 12x ubytování v *** hotelech (tam kde nelze zajistit
 • pak ve
 • případně i bez označené hvězdičkové kategorizace)
 • 1x ubytování v kajutě na lodi
 • 13x snídaně
 • 3x oběd
 • 1x večeře
 • transfery
 • veškerou dopravu zajišťující program
 • prohlídky apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu
 • 2denní lodní výlet v Halong Bay
 • pěší výlet s místním průvodcem v regionu Sapa
 • lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program)
 • český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby)
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum cca 1 500 Kč (vyřídí CK)
 • příplatek cca 100 USD – pokrývá vstupy do všech vybraných objektů
 • fakultativní výlety nad rámec hlavního programu
 • nápoje v rámci jídel
 • spropitné řidiči autobusu
 • příplatek za jednolůžkové pokoje
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí 980 Kč / 40 Eur / os. / pobyt
 • připojištění storna zájezdu 1 480 Kč / 60 € / os. / pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta)
 • podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html
 • nebo na vyžádání v CK). Příplatek za 1/1 pokoj 5 990 Kč / 240 € / pobyt

Popis zájezdu

Severní a střední Vietnam

Cestujte s námi po zajímavých místech severního a středního Vietnamu v doprovodu vynikajícího Jiřího Koubka

Poloha: Dle programu

Stravování: vlastní

Dle programu

Ubytování: hotel ***

Dle programu

Program zájezdu

1. den: 15. 3. úterý – odlet z Prahy směr Vietnam v 15:30 hod. s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj největším civilním letadlem světa – Airbus A380
2. den: 16. 3. středa – přílet do hlavního města Hanoje, přihlášení se na ubytování, procházka v srdci města, kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple. Hanoj – nocleh.
3. den: 17. 3. čtvrtek – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům, jenž je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao, atd., po dojezdu, volitelně výšlap na vyhlídku Ham Rong Peak s krásnými výhledy na město Sapa a okolí nebo lanovkou na nejvyšší horu celé Francouzské Indočíny – Fan Si Pan (3.143 metrů nad mořem). Sapa – nocleh.
4. den: 18. 3. pátek – snídaně, nejchladnější pobytové místo během zájezdu (cca kolem 8°C), cca 11 km trek v pohodovém tempu přes a kolem rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, chutný oběd přímo ve vesnici, návrat do Sapa, večer relax, volný program, nákupy. Sapa – nocleh.
5. den: 19. 3. sobota – snídaně, návrat do Hanoje, venkovní prohlídka Ho Chi Minhova mauzolea a posvátného buddhistického chrámu na jednom pilíři ve tvaru lotosového květu, v případě dobrého načasování také prezidentského paláce v neorenesančním stylu a Ho Chi Minhova dřevěného domu, kde žil na sklonku svého života, později prozkoumání rušného starého města se spletí lidí a pohybujících se skútrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků včetně typických vietnamských trhů. Hanoj – nocleh.
6. den: 20. 3. neděle – snídaně, odjezd směr Ha Long, perlová farma s přednáškou o kultivaci mořských perel, lodní výlet v dračí zátoce Halong Bay (UNESCO) v labyrintu dvou tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny moře, oběd na palubě, kratší koupání a panoramatická vyhlídka na ostrově Titop, pádlování na kajaku, výuka přípravy tradičních vietnamských jarních závitků, večeře BBQ na palubě, západ slunce a přenocování na luxusní čínské džunce. Lodní kajuta – nocleh.
7. den: 21. 3. pondělí – snídaně na lodi, ranní lekce taj-či při úsvitu, návštěva barevně nasvícené jeskyně Amazing Cave, relax, oběd na palubě lodi, po pohodové projížďce mezi dalšími majestátními skalními útvary připlutí zpět k přístavišti, přejezd do města Ninh Binh. Ninh Binh – nocleh.
8. den: 22. 3. úterý – snídaně, cesta do nedaleké oblasti Tam Coc alá “Halong Bay na pevnině“, výšlap na vrchol Hang Mua – jednoho z vápencových útvarů s dechberoucími výhledy do okolí na ostatní skalní útesy, rýžová políčka a řeku (cca 500 schodů), exkurze v Bái Dính Temple – jeden z nejrozsáhlejších a nejskvostnějších chrámových komplexů v celé jihovýchodní Asii s mnoha dalšími superlativy, případně návštěva záchranných stanic langurů, gibonů a želv na okraji Národního Parku Cuc Phuong. Ninh Binh – nocleh.
9. den: 23. 3. středa – snídaně, přejezd do historického města Vinh, odpolední procházka kolem pozůstatků městské citadely a rušného a vskutku bizarního tržiště. Vinh – nocleh.
10. den: 24. 3. čtvrtek – snídaně, pokračování dále na jih do Národního Parku Phong Nha – Ke Bang (UNESCO) považovaného za jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave a výšlap k další neméně krásné jeskyni Tien Son Cave (cca 550 schodů). Son Trach – nocleh.
11. den: 25. 3. pátek – snídaně, cestou podél mořského a písečného pobřeží zastávka u Demilitarizované zóny, která hrála velkou roli ve Vietnamské válce jako hraniční pásmo mezi severem a jihem, prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického mostu Hien Luong Bridge, příjezd do historického města Hue se zastavením u zajímavé Thien Mu pagody. Hue – nocleh.
12. den: 26. 3. sobota – snídaně, exkurze v rozsáhlém císařském paláci se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO) v Hue, jízda přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, krátká zastávka u slavného mostu ve tvaru draka Cau Rong při průjezdu města Da Nang, příjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie – do města Hoi An (UNESCO), večerní procházka barevně osvíceným a romantickým městem. Hoi An – nocleh.
13. den: 27. 3. neděle – snídaně, polodenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO) - bývalé královské sídlo říše Čampa, procházka mezi pozůstatky hinduistických chrámů v džungli, návrat do města Hoi An – procházka městem: francouzské kolonády, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. Hoi An – nocleh.
14. den: 28. 3. pondělí – snídaně, možná ranní koupel v moři, přejezd k patě Mramorové hory – Thu Son (výška 106 metrů), průzkum jeskyně Am Phu Cave se svými buddhistickými svatyněmi a skulpturami, výšlap za panoramatickými výhledy na město a moře, posléze odpolední odjezd na letiště v Da Nangu a přelet do Hanoje, Hanoj – nocleh.
15. den: 29. 3. úterý – snídaně, individuální volno v Hanoji, relax, nákupy, trhy, možné navštívit fakultativně několik dalších památek města jako například Hanoi Opera, historický Chrám písemnictví, chrám u jezera Tran Quoc Pagoda atd., ve 21:00 hod. odjezd na letiště, odlet zpět do Evropy.
16. den: 30. 3. středa – 00:40 ráno odlet z Hanoje do Dubaje a poté směr Praha, přílet do Prahy na letiště Václava Havla ve 12:40 hod. místního času