Za krásami vietnamského venkova

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: plná penze
2 termíny od 5. května 2022

Cena zájezdu

od 64 800 Kč


Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro horské oblasti severního Thajska, Laosu a Vietnamu to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravme se za lidmi etnik Hmong, Nung, Dao a dalšími, které od sebe snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny s barevnými trhy, krajinu členitých hor, zelených políček s rýží i zeleninou a nesčetných jeskyní a vodopádů. Zastavíme se samozřejmě i ve starobylé Hanoji, a kdo bude chtít, může si celou cestu prodloužit o plavbu mezi slavnými skalisky „zanořujícího se draka“. Velikost skupiny: 6–16 účastníků Celý popis

Za krásami vietnamského venkova

Termíny a ceny

05.05. - 19.05.2022 čtvrtek - čtvrtek
plná penze letecky (Praha)
64 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)
05.05. - 21.05.2022 čtvrtek - sobota
plná penze letecky (Praha)
67 800 Kč
cena za 17 dní (16 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Hanoj–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy
 • 10x hotel *** se snídaní (+1x v prodloužení)
 • 2x jednoduché ubytování ve venkovské domácnosti se snídaní
 • 8x oběd a 2x večeře ve venkovských restauracích či domácnostech
 • v prodloužení plavba zátokou s noclehem a stravou na palubě (2x oběd + večeře + snídaně)
 • vstupy do památkových a přírodních objektů dle programu
 • 3x projížďka loďkou a zapůjčení kol v Ninh Binhu
 • český průvodce China Tours a místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • vietnamské vízum – 1000 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 7200 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 5600 Kč

Popis zájezdu

Za krásami vietnamského venkova

Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro horské oblasti severního Thajska, Laosu a Vietnamu to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravme se za lidmi etnik Hmong, Nung, Dao a dalšími, které od sebe snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny s barevnými trhy, krajinu členitých hor, zelených políček s rýží i zeleninou a nesčetných jeskyní a vodopádů. Zastavíme se samozřejmě i ve starobylé Hanoji, a kdo bude chtít, může si celou cestu prodloužit o plavbu mezi slavnými skalisky „zanořujícího se draka“.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování: plná penze

snídaně, plná penze

Program zájezdu

1. den: Praha – Hanoj : odpolední přílet do hl. m. Vietnamu a procházka uličkami starého města .
3. den: Hanoj – NP Ba Be : přejezd do vápencového národního parku s největším sladkovodním jezerem Vietnamu; etnologické muzeum věnované národnostním menšinám vietnamského severu v provincii Thai Nguyen, známé skvělým zeleným čajem; ubytování v domácnosti místního etnika a večerní relax na břehu jezera .
4. den: NP Ba Be : projížďka lodí po smaragdově zeleném jezeře – nejlepší způsob poznání místní přírody s mnoha druhy ptáků, plazů a motýlů a rostlin ; průjezd 300 m dlouhou jeskyní Puong procházející skrz horu, vodní kaskády Dau Dang, pozorování rybářů nár. menšiny Tay, výstup na vyhlídku na jezero .
5. den: NP Ba Be – Cao Bang : přejezd (cca 5 h) horskými klikatými cestami do střediskového městečka Cao Bang – cestou zastávky na focení a procházka po městečku obývaném menšinami Tay, Nung, Dao či Hmong .
6. den: Cao Bang – Ban Gioc : výlet k nejkrásnějším vodopádům Vietnamu – třístupňová kaskáda vysoká 70 metrů tvořící hranici Vietnamu s Čínou , pohledy ze břehu i z loďky, obří vápencová jeskyně Nguom Ngao, návštěva vesnic etnika Nung, dílny na výrobu vonných tyčinek a nožů .
7. den: Cao Bang – Pac Bo – Meo Vac: snídaně na trhu; vesnice Pac Bo s jeskyní , která sloužila jako úkryt Ho Či Mina plánujícího svržení francouzské nadvlády na břehu „Leninovy říčky“ pod „Marxovou horou“ , rýžová pole zavlažovaná pomocí mohutných vodních kol ; přejezd do městečka Meo Vac se zastávkami v několika zajímavých vesničkách.
8. den: Meo Vac – Dong Van – Yen Minh: přejezd nejkrásnější vietnamskou přírodou (geopark zařazený v r. 2018 pod ochranu UNESCO) s mnoha zastávkami a vyhlídkami na vápencové homole , úžasné scenérie průsmyku Ma Pi Leng , připomínka historie obchodu s opiem – palác rodiny Vuong , starobylé uličky ve vesnici Dong Van .
9. den: Yen Minh – Ha Giang – Hoang Su Phi: ranní cesta do horského průsmyku Yen Minh , návštěva vesnice Lung Tam obydlené etniky Hmong a Dao , vesnické dílny vyšívající tradiční kroje , vesnička Me; ubytování ve stylových domcích na kůlech uprostřed přírody.
10. den: Hoang Su Phi – Bac Ha : ranní trh; putování dále podél vietnamsko-čínské hranice – čajové plantáže a vesnice Květinových Hmongů, historický palác Hoang A Tuonga kombinující prvky francouzské a čínské architektury , procházka údolím Ban Pho.
11. den: Bac Ha – Hanoj : půldenní přejezd zpět do Hanoje – odpolední procházka kolem jezera Navráceného meče s Želví věží a chrámem Nefritové hory ; představení tradičního vodního loutkového divadla .
12. den: Hanoj – Ninh Binh: dokončení prohlídky Hanoje – Chrám literatury , prezidentský palác s Pagodou na jediném sloupu , pagoda Obrany státu; přejezd do Ninh Binhu.
13. den: Ninh Binh : pohodová projížďka na kolech po oblasti přezdívané „Ha Long na souši“ – zbytky starého hlavního města Hoa Lu, poklidná plavba na tradičním sampanu po řece, možnost výstupu na vyhlídku s buddhistickými chrámy z 15. stol.
14. den: Ninh Binh – Hanoj – Praha: jeskyně Mua – výstup po 500 schodech na vyhlídku na krásnou krasovou krajinu ; návrat do Hanoje – dle časových možností poslední nákupy a loučení s Vietnamem ; odlet domů, přílet do ČR 15. den.
15. den: PRODLOUŽENÍ O PLAVBU V ZÁTOCE HA LONG Hanoj – Ha Long : přesun do zátoky Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou , vyhlídka na zátoku z jednoho z ostrovů; nezapomenutelný nocleh na lodi .
16. den: Ha Long – Hanoj – Praha: dokončení plavby zátokou – návštěva jeskyně Zázraků ; návrat do Hanoje a večerní odlet, přílet 17. den.