Zimbabwe - ve stopách Emila Holuba

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: vlastní
1 termín od 8. října 2021

Cena zájezdu

od 124 990 Kč


Zimbabwe - ve stopách Emila Holuba

Termíny a ceny

08.10. - 20.10.2021 pátek - středa
vlastní letecky (Praha)
124 990 Kč
cena za 13 dní (10 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Harare / Victoria Falls – Praha včetně letištních poplatků
 • přeprava klimatizovaným minibusem (max. 8 os.)
 • služby českého řidiče/průvodce
 • 10x ubytování v hotelech/lodžích 3* & 4
 • 10x snídaně & 7x večeře & 8x oběd
 • safari 4x4: Imire 1x -NP Hwange 6x
 • safari pěší: NP Matobo (stopování nosorožců)
 • vstupy/aktivity: NP Hwange, NP Matobo & Victoria Falls, Great Zimbabwe, Cecil John Rhodes Grave, plavba po Zambezi, prohlídka Victoria Falls

Cena nezahrnuje

 • jiné vstupy a výlety, než dané programem
 • vízum do Zimbabwe $30/os (na místě)
 • spropitné pro rangery ($3–5/aktivita)

Popis zájezdu

Zimbabwe - ve stopách Emila Holuba


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet do Harare v Zimbabwe.
2. den: HARARE: Dopoledne/odpoledne přílet do Harare, transfer do hotelu. Následuje orientační prohlídka města, které si navzdory nedostatku peněz a komplikované ekonomické situaci udržuje koloniální půvab a živost ještě z dob, co bývalo metropolí bývalé Rhodesie. Zastávka na oběd (v ceně) ve skvělém prostředí restaurace Bottom Drawer.
3. den: SLON NEBO BŮVOL?: Dopoledne dokončení prohlídky města a odjezd do rezervace Imire, nacházející se na obřím území původně tabákové farmy, která se však vedle jiného téměř 30 let stará o zvířecí sirotky a jejich opětovný návrat k životu ve volné přírodě. Specializuje se zejména na záchranu a odchov vzácných nosorožců dvourohých (rovněž nosorožec černý), kteří jsou po neustávajících nájezdech pytláků na pokraji vyhubení. V rezervaci není nouze o žirafy, antilopy či slony. Jedna ze slonic se krátce po narození dokonce přidala ke stádu buvolů, kterým nyní (i díky přirozené autoritě svého třítunového těla) šéfuje. Zoologové žasnou, ale to se prostě musí vidět... Se zvířecími obyvateli rezervace se seznámíme při odpoledním safari.
4. den: TAJEMNÉ GREAT ZIMBABWE: Brzy ráno se zúčastníme krmení vzácných nosorožců černých - jde o neskutečný zážitek. Po snídani pak vyrazíme směr Maswingo na odpolední prohlídku prastarého královského města, které na svém vrcholu čítalo 18 tisíc obyvatel a dle nálezů čile obchodovalo s Čínou a arabským světem. Ano, navštívíme záhadné Great Zimbabwe, kulturní klenot země zapsaný na seznam UNESCO. Považte! Při budování největší starověké stavby subsaharské Afriky nebyla použita žádná malta. Žulové cihly drží pevně v sobě díky důmyslnému systému poskládání. Nedaleko odtud v blízkosti rezervace Mutirikwi se ubytujeme v pohádkových svazích exotické zeleně padajících až k hladině jezera Mutirikwi.
5. den: NA STŘECHU SVĚTA : Přejezd do Národního parku Matobo, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. V pozdním odpoledni podnikneme nenáročný výstup na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor, vizionář a rovněž zakladatel státu Rhodesie (později Zimbabwe a Zambie) Cecil John Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odměnou bude dech beroucí výhled.
6. den: STOPUJEME NOSOROŽCE: Dnes nás čeká lahůdka - totiž pěší stopování nosorožců. Věřte nevěřte, ale být ve volné přírodě a zároveň deset metrů od kolosu s hmotností 2,5 tuny je cosi, na co se hned tak nezapomíná. Následuje oběd v překrásném prostředí Matobo Hills Lodge a pak pěší výlet (zvládnou i méně zdatní) k hlubokým slujím se vzácnými jeskynních malbami – bush paintings, které jsou rovněž na seznamu UNESCO. No, a v závěru dne pak nakonec učiníme zastávku v nedaleké vesnici, kde se seznámíme s životem prostých, nesmírně chudých, avšak v mnoha ohledech i šťastných Zimbabwanů.
7. den: SAFARI V REZERVACI HWANGE: Odjezd do Národního parku Hwange – největší rezervace Zimbabwe. Hwange je nedotčený, tichý a svůdný. Najdeme zde všechny zástupce velké pětky, na 50 tisíc slonů, početná stáda buvolů, antilop a pakoňů a také šelmy, hlavně šelmy… A mezi nimi lvy, hyeny, levharty, gepardy a smečky vzácných psů hyenovitých, výjimečných a neuvěřitelně nápaditých lovců. Býval také domovem Cecila, pyšného vůdce smečky lvů, který zde v roce 2016 padl ranou z kulovnice amerického zubaře a amatérského lovce. Dojemný příběh byl bohatě medializován, má však svá pokračování – ty však až na místě... Během dvou dnů a tří nocí se v srdci rezervace vydáme na šest safari v terénních vozech, dopřejeme si odpočinku u bazénu či hotelovém baru a den ukončíme třeba lahví vína dobrého jihoafrického vína s pohledem upřeným do žhavých uhlíků plápolajícího ohně…
10. den: VICTORIA FALLS: DÝM, KTERÝ HŘMÍ...: Brzy ráno poslední safari 4x4 nejen v NP Hwange, ale i na celé cestě - good luck! Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po příjezdu a ubytování doporučujeme návštěvu koloniálního Victoria Falls Hotel z roku 1904 a Batoga Gorge - vyhlídky na úchvatný katarakt Viktoriiných vodopádů a zběsilé masy řeky Zambezi, která se snaží vymanit ze zajetí stísněných prostor skalní strže pod vodopády. Stylové Lookout Café nám zde bude dobrým společníkem. Odpoledne je pak přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky.
11. den: VE STOPÁCH EMILA HOLUBA: Prohlídka vodopádů! – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. Den si můžete zpestřit některou z volitelných aktivit – kupříkladu letem helikoptérou nad vodopády, stylovou večeří Boma nebo časně ranní procházkou se lvi.
12. den: ODLET DO PRAHY: Dopoledne transfer na letiště, odlet do Prahy přes Johannesburg.
13. den: PŘÍLET DO PRAHY: