Cornwall - po stopách krále Artuše a NP…


Magický kout Británie charakterizují kilometry rozmanitého pobřeží. Vydejte se tedy s námi poznat keltský Cornwall, plný romantických příběhů, které jsou spjaty s králem Artušem, jenž se podle pověsti narodil v Tintagelu. Poznáme výjimečnou oblast - civilizací nedotčené vesnice, romantická a tajemná… více


cena od: 15 990 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 9 dní
Nejbližší odjezd: od 14.07.2017
Číslo zájezdu: 24964
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • 6x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • přejezd kanálu La Manche (Eurotunel nebo trajekt)
 • průvodce
 • 6x snídani

Cornwall - po stopách krále Artuše a NP Dartmoor

Magický kout Británie charakterizují kilometry rozmanitého pobřeží. Vydejte se tedy s námi poznat keltský Cornwall, plný romantických příběhů, které jsou spjaty s králem Artušem, jenž se podle pověsti narodil v Tintagelu. Poznáme výjimečnou oblast - civilizací nedotčené vesnice, romantická a tajemná vřesoviště, rybářské vesnice, rozervaná pobřeží, strhující výhledy, to vše v protikladu se životem v rušných městech.

Program

 • 1. den: V pozdních odpoledních hodinách odjezd z ČR.
 • 2. den: Ráno přejedeme do Anglie a pokračujeme na jih k populárnímu a oblíbenému přímořskému letovisku BRIGHTON, které odjakživa přitahovalo společenskou smetánku. Prohlídka majestátního výstředního pavilonu Royal Pavilion, procházka po Palace Pier – typické pozdně viktoriánské molo z roku 1899. Odpoledne příjezd do města PORTSMOUTHU s bohatou námořní minulostí Anglie – prohlídka historické námořní oblasti Flagship Portsmouth s bývalou vlajkovou lodí admirála Nelsona z bitvy u Trafalgaru nebo lodi Mary Rose, moderní vyhlídková věž Spinnaker Tower, dlážděné nábřeží The Point s množstvím restaurací a možností občerstvení. Ubytování.
 • 3. den: Cesta na jihozápad Anglie, zastávka v hrabství Dorset na poloostrově Purbeck a prohlídka hradu CORFE, který patří mezi 15 nejúchvatnějších hradů světa, pozůstatky hradního opevnění stále působí velkolepým dojmem. Katedrální město EXETER, správní středisko Devonu - jedinečná katedrála. ANGLICKÁ RIVIÉRA - krátká návštěva malebných lázeňských městeček PAIGNTON a BRIXHAM. Díky mírnému podnebí, subtropickým zahradám a lux. viktoriánským hotelům si oblast vysloužila název " riviéra". PLYMOUTH - město s bohatou historií mořeplavby.
 • 4. den: Celodenní výlet do jižní části CORNWALLU (UNESCO). Hrad ST. MICHAEL’S MOUNT. Městečko PENZANCE - rušné rekreační středisko, prohlídka Minack Theatre - impozantní divadlo na skalním útesu, možnost koupání na pláži Porthcurno. Nejzápadnější bod Anglie LAND'S END. Variantně dle horšího počasí bude závěr dne bude patřit typicky anglickému letovisku ST’IVES - podvečerní prohlídka města s možností povečeřet nejen rybu po anglicku, fotogenický přístav.
 • 5. den: Celodenní výlet do západní části CORNWALLU (UNESCO). Navštívíme rybářský přístav TINTAGEL -obklopený rozeklanými útesy s Merlinovou jeskyní a dle pověstí rodiště krále Artuše. Známé viktoriánské sídlo LANHYDROCK. Chráněné vřesoviště BODMIN MOOR, mj. zde navštívíme hospodu Jamaica Inn z 18. stol., kterou proslavila Daphne du Maurierová ve známém milostném příběhu o pašerácích.
 • 6. den: NP DARTMOOR - krajina jakou byste uprostřed země nečekali. Divoká vřesoviště vytvořila hrůzostrašné prostředí pro detektivní román Artura Conana Doyla - Pes baskervilský. PRINCETOWN, nejvýše položená osada v celé Anglii (420 m). Navštívíme miniaturní vesnici POSTBRIDGE, přímo uprostřed NP. Projdeme okruh kaňonem LYDFORD GORGE s nádherným vodopádem. Odjezd do PLYMOUTHU - prohlídka přístavu, historický komplex plymouthských doků.
 • 7. den: GLASTONBURY - město zahalené tajemstvím a opředené mýtem o králi Artušovi. Procházka na vrch Glastonbury Tor. WELLS - prohlídka majestátní katedrály a Vicars'Close. Prohlídka historického jádra honosného gregoriánského lázeňského střediska BATH (UNESCO) v údolí řeky Avony, možnost návštěvy římských lázní. Ubytování v Londýně.
 • 8. den: Pěší prohlídka LONDÝNA s průvodcem, pro ty z vás, kdo město již navštívili individuální program. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.
 • 9. den: Předpokládaný návrat v odpoledních hodinách.

Alternativní zájezdy

Apulie a Kalábrie

11 dní , autokarem, od 14.9.2017

Náš podrobný poznávací zájezd míří do jižní Itálie, do oblasti Kalábrie a Apulie. Uvidíte slavná kamenná obydlí…

od 14 990

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/britanie/cornwall-magicky-kout-krale-artuse-24964/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz