Cornwall – magický a tajemný kraj Anglie


Navštivte s námi Cornwall, zcela odlišný svět od zbytku Anglie. Kraj, který se může pochlubit překrásnou krajinou a nejúchvatnějšími pobřežními lokalitami z celé země, které jsou poseté památkami po předcházejících obyvatelích a jejich královstvích. Je to země legend, rodiště krále Artuše a inspirací,… více


cena od: 26 890 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 7 dní
Nejbližší odjezd: od 24.07.2017
Číslo zájezdu: 152332
Pořadatel: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Slevy

 • stálý klient (sleva: -269 Kč)

Cena zahrnuje

 • 6 ubytování
 • 6 snídaní
 • leteckou přepravu Praha Bristol Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu autokarem nebo minibusem během programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cornwall – magický a tajemný kraj Anglie

Navštivte s námi Cornwall, zcela odlišný svět od zbytku Anglie. Kraj, který se může pochlubit překrásnou krajinou a nejúchvatnějšími pobřežními lokalitami z celé země, které jsou poseté památkami po předcházejících obyvatelích a jejich královstvích. Je to země legend, rodiště krále Artuše a inspirací, které stály u zrodu knih jako např: Lorna Doone nebo Hospoda Jamajka.

Bristol - Exeter - Brixham - Plymouth - NP Dartmoor - Princetown - Postbrige - Tintagel - Bodmin Moor - Lanhydrock - hrad St.Michael´s Mount - Penzance - Minack Theatre - Land´s End - St.´Ives - Cape Cornwall - Glastonbury - Wells

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování

Kontinentální snídaně.

Doprava

Praha

Program

 • 1. den: Odlet z Prahy do Bristolu , transfer do hotelu, ubytování.
 • 2. den: Navštívíme historické centrum hrabství Devon Exeter, prohlídka historického centra vč. jedinečné katedrály sv. Petra, která se řadí k nejskvostněji zdobeným v Británii. Přejedeme do pobřežní oblasti jižního Devonu - navštívíme přístavní městečko Brixham, plachetnice Golden Hind kapitána Drakea, malebné hospůdky s čerstvými rybami. Plymouth, město s bohatou historií mořeplavby, převážně tudorovská přístavní čtvrť Barbican, odkud vypluli Otcové poutníci (Pilgrim Fathers) v roce 1620 na lodi Mayflower do Nového světa, návrší Plymouth Hoe.
 • 3. den: Snídaně. Národní park Dartmoor, dějiště románu Arthura Conana Doyla - Pes baskervilský, krajina jakou byste nečekali - jedna z nejdivočejších a člověkem nejméně dotčených lokalit v celé Anglii. Lehká turistika v národním parku - nejvýše položená osada v Anglii Princetown, legendární věznice - miniaturní vesnice Postbrige, ležící v samém středu NP, středověký žulový most, procházka kaňonem Lydford Gorge s nádherným vodopádem. Návrat na ubytování.
 • 4. den: Po snídani odjedeme do západní části Cornwalu. Navštívíme rybářský přístav Tintagel, obklopený rozeklanými útesy, Merlinova jeskyně, romantické zříceniny Artušova rodného hradu vysoko na návrší. Pokračujeme do chráněného vřesoviště Bodmin Moor s muzeem pašeráctví a dějištěm románu Daphne du Maurier Hospoda Jamajka - Jamaica Inn. Na závěr dne prohlídka skvěle zachovalého viktoriánského sídla a udržovaných zahrad Lanhydrock.
 • 5. den: Snídaně. Celodenní výlet do jižní části Cornwalu . Městečko Marazion s ostrovním hradem St. Michael´s Mount, příjemné městečko Penzance na okraji zátoky Mount´s Bay, romantické divadlo na útesech nad jednou z nejkrásnějších anglických pláží Minack Theatre, mys Land´s End, nejzápadnější bod Anglie, malebné pobřežní, nekonečné výhledy na Atlantský oceán.
 • 6. den: Snídaně. Podmanivé a umělci vyhledávané St. Ives, fotogenický přístav, strmé uličky, četné galerie a prodejny řemeslných výrobků, oblíbené centrum surfařů. Cape Cornwall, vycházka k romantickým útesům s pozůstatky důlních staveb Botallack Mine.
 • 7. den: Snídaně. Rozloučíme se s jihem Anglie, navštívíme opatství Glanstonbury, kraj zahalený tajemstvím a opředený mýty o králi Artušovi, tajemný Avalon, kde byl údajně král Artuš pohřben. Lehký výstup na Glastonbury Tor, na vrcholku 160 m vysokého kopce se tyčí středověký kostel sv. Michala - světce spojovaného s vyvýšenými místy, domnělá brána do podsvětí. Zastavíme v nejmenším anglickém katedrálním "city" - městečku Wells, prohlídka známé katedrály, uličky Vicars´Close a odpoledne odlet do Prahy.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/britanie/cornwall-po-stopach-krale-artuse-a-narodni-park-152332/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz