Francie - Normandie, Bretaň

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 24. dubna 2018
od 8 390 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Bretaň je region ve všech slova smyslech výjimečný. Je to svět sám pro sebe na konci země. Nejzápadnější výběžek Francie je omýván Atlantickým oceánem i vodou z kanálu La Manche. Velmi si zakládá na své keltské minulosti a návštěvníci jsou v Bretani fascinováni zvláštní rozmanitostí. Stařičká krajina s tichými plážemi proti rozeklaným mysům s majáky, melancholická nálada proti živým rybářským vesničkám, opevněná města a prehistorické megality - no řekněte, kde jinde byste to ve Evropě hledali? Bretaň - jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po s... Celý popis ...

duben 2018

24.04. - 29.04.2018 úterý - neděle
vlastní autokarem (Praha)
8 390 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Cena zahrnuje

  • doprava autokarem nebo mikrobusem (v případě menšího počtu osob)
  • 3x ubytování v hotelu
  • služby průvodce
  • pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje

  • snídaně (příplatek: 450 Kč)

Francie - Normandie, Bretaň

Bretaň je region ve všech slova smyslech výjimečný. Je to svět sám pro sebe na konci země.

Nejzápadnější výběžek Francie je omýván Atlantickým oceánem i vodou z kanálu La Manche. Velmi si zakládá na své keltské minulosti a návštěvníci jsou v Bretani fascinováni zvláštní rozmanitostí. Stařičká krajina s tichými plážemi proti rozeklaným mysům s majáky, melancholická nálada proti živým rybářským vesničkám, opevněná města a prehistorické megality - no řekněte, kde jinde byste to ve Evropě hledali?

Bretaň - jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Normandie skýtá neobyčejné bohatství architektonických památek z různých dob.


Doprava: autokarem

v případě menšího počtu zájemců bude doprava uskutečněna klimatizovaným mikrobusem. Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách.
2. den: ROUEN - přístav, který patří Francii zásluhou Johanky z Arku. Staré město má zachované středověké uličky, gotické a renesanční domy a paláce, jednu z nejslavnějších katedrál Notre Dame.
3. den: Pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům Spojenců v r. 1944. LE MONT-SAINT-MICHEL - opevněný románsko-gotický klášter na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. SAINT MALO - malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům.
4. den: Nádherné bretaňské pobřeží – LOCMARIAQUER – Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus, QUIBERON – krátká procházka po rozervaném bretaňském pobřeží, CARNAC - městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kamenů, VANNES – město s hrázděnými domy a hradbami.
5. den: Přejezd Francie, cestou kratší zastávka v CHARTRES - jedinečná největší katedrála ve Francii.
6. den: Návrat v poledních hodinách.
Pořadatelem zájezdu je Jana Koderová - CK Levante