od 6 990 Kč


Zájezd za památkami i přírodními krásami tohoto nádherného kraje, kde objevíte kouzlo papežského Avignonu i římského Arles, půjdete ve stopách Van Gogha i Gaugina, projedete krásnou provensálskou krajinou i deltou řeky Rhony v přírodním parku Camargue a čeká Vás mnoho dalšího.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Provence - nejkrásnější kraj jižní Francie. Příjezd k římskému akvaduktu PONT DU GARD (UNESCO), zastávka. Pokračování do AVIGNONU (UNESCO) jednoho z nejvíce fascinujících měst jižní Francie. Možnost návštěvy rozlehlého Papežského paláce i opěvovaného mostu St. Bénézet.
3. den: Dopoledne prohlídka města NIMES, důležité křižovatky starověkého světa se spoustou římských památek. Odpoledne přejezd do oblasti NP CAMARGUE - široké delty řeky Rhony, kde můžeme pozorovat malé bílé camargueské koně, černé býky a hejna plameňáků. Zastávka v městečkách AIGUES-MORTES a poutním STE-MARIES-DE-LA-MER.
4. den: PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON - obrovské vápencové pohoří, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko BONNIEUX s hradbami ze 13.st. ROUSSILLON - unikátní barevné oranžové skály a okrové domy. Odjezd přes vesničku Gordes s krásnou polohou na vrcholku pahorku a výhledem na primitivní vesničku Bories k OPATSTVÍ SÉNANGUE, které patří k nejúžasnějším románským cisterciáckým klášterům ve Francii. Před opatstvím se prostírají rozsáhlá levandulová pole. Závěr dne bude věnován FONTAINE-DE-VAUCLUSE, kde hlavním turistickým lákadlem je pramen řeky Sorgue, nejmohutnější vyvěračka ve Francii. Město je známé též pobytem Petrarcy, který zde snil o své Lauře. Jemu je také věnováno jedno ze zdejších muzeí. Návrat na ubytování.
5. den: Dopoledne prohlídka Goghova města ARLES (UNESCO), kde se zdařile snoubí všechna kouzla tohoto kraje. Město je baštou provensálských tradic a kultury,zdejší muzea patří k nejlepším v kraji. Odpoledne odjezd do Čech.
6. den: Příjezd do Prahy dopoledne.

březen 2016

23.03. -28.03.16 středa - pondělí
vlastní autokarem
6 990 Kč
cena za 6 dní

srpen 2016

17.08. -22.08.16 středa - pondělí
vlastní autokarem
6 990 Kč
cena za 6 dní

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu

Výlety

  • 3x snídaně (příplatek: 450 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.