Památky a přírodní parky Provence


Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles. více


cena od: 12 290 cena je včetně povinných příplatků

Nezávazně rezervovat

Délka zájezdu: 9 dní
Nejbližší odjezd: od 22.07.2017
Číslo zájezdu: 6706
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x ubytování v hotelu
 • průvodce

Památky a přírodní parky Provence

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles.

Program

 • 1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
 • 2. den: Oblast Provence : ORANGE (UNESCO), římský vítězný oblouk, AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, Papežský palác, katedrála, most St-Benézet. Fakultativně lodí po Rhoně, výhledy na Villeneuve les Avignon a na Eiffelův most.
 • 3. den: PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko BONNIEUX, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Fakultativně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat.
 • 4. den: Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské GLANUM nebo "Goghův klášter"se zahradami, město řemesel LES-BAUX-DE-PROVENCE. Fakult. večeře v centru Avignonu.
 • 5. den: Van Goghovo město ARLES, aréna, antická nekropole, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, románský klášter Abbaye de Montmajour, římský most PONT DU GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání. Podvečerní pevnost TARASCON. Večerní Arles.
 • 6. den: Přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STES-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a ochutnávka místních vín.
 • 7. den: CASSIS - oblíbené výletní místo Marseillanů. CALANQUES - koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada.
 • 8. den: MARSEILLE - starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF a na FRIOULSKÉ OSTROVY s koupáním. Fakultativně večeře v rybí restauraci. Pozdě večer odjezd.
 • 9. den: Návrat do Prahy odpoledne.

Alternativní zájezdy

Norské fjordy a skandinávské metropole

10 dní , autokarem, od 30.6.2017

Co si představit pod pojmem skandinávské metropole - to jsou hlavní města Norska Oslo se slavnými muzei, "ve Švédsku…

od 11 390

Pohodové řeky jižní Francie

10 dní , autokarem, od 4.9.2015

Zveme vás do jižní Francie na zájezd, při kterém si budete moct vyzkoušet vše, po čem touží srdce vodáka. Užijeme…

od 10 590

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/francie/pamatky-a-prirodni-parky-provence-6706/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz