Památky a přírodní parky Provence

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 22. července 2017
od 12 290 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles. Celý popis ...

červenec 2017

22.07. - 30.07.2017 sobota - neděle
vlastní autokarem
12 290 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x ubytování v hotelu
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
 • 6x snídaně (příplatek: 990 Kč)
 • 1x večeře (Avignon) (příplatek: 600 Kč)
 • 1x večeře (Marseille) (příplatek: 650 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4200 Kč)

Památky a přírodní parky Provence

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Oblast Provence : ORANGE (UNESCO), římský vítězný oblouk, AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, Papežský palác, katedrála, most St-Benézet. Fakultativně lodí po Rhoně, výhledy na Villeneuve les Avignon a na Eiffelův most.
3. den: PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko BONNIEUX, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Fakultativně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat.
4. den: Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské GLANUM nebo "Goghův klášter"se zahradami, město řemesel LES-BAUX-DE-PROVENCE. Fakult. večeře v centru Avignonu.
5. den: Van Goghovo město ARLES, aréna, antická nekropole, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, románský klášter Abbaye de Montmajour, římský most PONT DU GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání. Podvečerní pevnost TARASCON. Večerní Arles.
6. den: Přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STES-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a ochutnávka místních vín.
7. den: CASSIS - oblíbené výletní místo Marseillanů. CALANQUES - koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada.
8. den: MARSEILLE - starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF a na FRIOULSKÉ OSTROVY s koupáním. Fakultativně večeře v rybí restauraci. Pozdě večer odjezd.
9. den: Návrat do Prahy odpoledne.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.