Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

od 9 390 Kč


Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco pobřeží je směsicí útesů, malých zálivů, pláží, rybářských vesnic a stále populárnějších malých rekreačních středisek. Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Náš zájezd propojuje pobyt v této romantické oblasti s výlety za přírodními krásami a kulturními zajímavostmi Apulie.

Ubytování: bungalov

v dřevěných chatkách (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Příjezd na POLOOSTROV GARGANO, vyhlášený svými jedinečnými bílými útesy. Příjezd na místo pobytu, odpoledne pobyt u moře, ubytování.
3. den: Pobyt u moře. Odpolední výlet do městečka VIESTE - romantické městečko s pevností, od které je krásný výhled na pobřeží. Městečko PESCHICI - usazené na strmé skále nad mořem, jedno z nejmalebnějších starobylých míst v oblasti Gargana.
4. den: Delší výlet na jih Apulie. Návštěva města BARI - atmosféra labyrintu ulic a uliček, bazilika di San Nicola z r. 1087, katedrála di San Sabino z konce 12. st., oba kostely jsou příkladem vrcholné románské architektury. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. V podvečer návštěva krásného italského městečka LOCOROTONDO – třpytivě bílé domky na vršku kopce, kostel Santa Maria della Graecia aj.
5. den: Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na OSTROVY TREMITI - nejvýznamnějšími ostrovy jsou San Nicola a San Domino. Oba jsou proslulé krásou a průzračnou vodou, možnosti koupání, procházek po ostrovech i k historickým památkám.
6. den: Pobyt u moře pro zájemce fakultativní výlet: Cesta za románskými památkami Apulie. TRANI - město pyšnící se vynikající románskou katedrálou Sv. Mikuláše s pozoruhodnými bronzovými dveřmi. BARLETTA - město, kde stojí Colosso - největší existující antická bronzová socha římského císaře. Hrad CASTEL DEL MONTE - jedna z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v l. 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské.
7. den: Pobyt u moře.
8. den: Výlet po poloostrově. Průjezd zajímavou přírodní rezervací FORESTA UMBRA - les plný dubů, buků, tisů a pinií. Jedná se o nejmladší italský národní park. MONTE SANT’ANGELO - horské městečko (803 m n.m.) proslavené třemi zjeveními Archanděla Michaela v l. 490-493. Čtvrté zjevení v 8. století vedlo k založení kláštera. Dnes je jeskyně, ve které došlo ke zjevením, jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii. Poutní místo SAN GIOVANNI ROTONDO, známé působením františkánského mnicha Padre Pia, starý kostel, krásný moderní kostel, křížová cesta.
9. den: Pobyt u moře. Odpoledne odjezd do Čech.
10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

září 2014

05.09. -14.09.14 pátek - neděle
vlastní autokarem
9 390 Kč
cena za 10 dní

Slevy

  • Sleva 55+ - 400 Kč/os.

Cena zahrnuje

  • poj. léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování v dřevěných chatkách s možností vaření (2lůžk. pokoje)
  • průvodce

Výlety

  • výlet 6. den – 380 Kč/os.
  • studio pro 2 osoby - 1500 Kč/os.
  • 5x večeře – 1800 Kč/os.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.