Termální lázně Mosonmagyaróvár

Město Mosonmagyaróvár se nachází v severozápadním cípu Maďarska, jen pár kilometrů od slovenské hranice. Je to živé město s mnoha obchody a restauracemi, ale i historickým centrem s pěší promenádou. Zdejší termální lázně, které se nacházejí uprostřed zeleně nedaleko centra města, jsou založeny na termálním prameni s alkalickou, hydrogen-uhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky. Tryská z hloubky 2 km a její teplota je 74°C. Léčebné koupele se doporučují především na choroby kloubů a páteře v důsledku opotřebení, Bechtěrevovu chorobu, chronické záněty kloubů, neurózy, úbytek vápníku v kostech, poúrazo-vé stavy, gynekologické obtíže. Jako inhalace se používá při bronchitidách a rozsáhlých respiračních chorobách. Lze ji využít i jako pitnou kúru při gastronomických obtížích. Termální voda patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě.

Lázeňský areál
Celoročně otevřený lázeňský areál, který byl v roce 2008 zcela zrekonstruován a rozšířen, navazuje na historické centrum města. Lázeňský areál je charakteristický klidem a příjemnou atmosférou. Návštěvníkům nabízí krytý 50m plavecký bazén s teplotou 25-27°C, dva menší venkovní léčebné bazény, jeden zčásti krytý sedací léčebný bazén s teplotou 35-37°C. Dále je klientům k dispozici polokrytý termální bazén včetně jacuzzi a 3 zážitkové bazény s termální vodou o teplotě 32-33°C. Za příplatek lze objednat různé druhy masáží a zábalů. Klienti CK mají zdarma neomezený vstup do termálního areálu.
Dětem do 12 let je vstup umožněn pouze na základě lékařského doporučení.

Doprava autobusem
Doprava do lázní Mosonmagyaróvár je zajišťována autobusy s klimatizací a s možností občerstvení. Cesta z Prahy do Mosonmagyaróváru trvá cca 5-6 hod. (cca 380 km). Standardní trasa: ČR - Bratislava -Mosonmagyaróvár. Odjezdy autobusů z ČR jsou ve čtvrtek v ranních hodinách, zpět z Mosonmagyaróváru ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Příjezd do ČR je ve čtvrtek ve večerních hodinách.

Hotel TERMAL AQUA ***Moderní 3-hvězdičkový wellness hotel se nachází přímo v areálu lázní, nedaleko historické části města. Součástí hotelu je restaurace, bar a masážní praxe. Klienti mohou neomezeně využívat hotelový vnitřní hydromasážní bazén s termální vodou, saunu, infrakabinu a mají v ceně neomezený vstup do termálního lázeňského areálu včetně vypůjčení županu.
Ubytování: Komfortní pokoje pro 2 osoby s možností 1 přistýlky (rozkládací lůžko) jsou vybaveny koupelnou s WC, ledničkou s minibarem, TV, telefonem, trezorem a možností internetového připojení. Všechny pokoje jsou bez balkonu.
Stravování: V ceně pobytu jsou snídaně formou bohatého bufetu. Klienti si mohou za příplatek přiobjednat servírované večeře o 3 chodech (viz příplatky pod tabulkou). Obědy lze kupovat za přijatelné ceny přímo v lázeňském areálu nebo v některé z mnoha restaurací v centru města.

Možnosti fakultativních výletů (objednává se na místě) • Györ • Okružní jízda Mosonmagyaróvárem • výlet do Rakouska (Mönchhof, Frauenkirchen, Podersdorf am See, Parndorf)
  • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Pobytové zájezdy
    • Lázně a wellness pobyty