Ostrov Helgoland


Za přírodními krásami a romantikou severního Německa Během víkendového zájezdu navštívíme různorodé malebné krajiny. Čeká nás hornatá krajina národního parku Harz opředeného legendami, nekonečné fialové pláně vřesu a malebné pastviny Lüneburského vřesoviště, romantická hrázděná městečka, krásné mořské… více


cena od: 5 990 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 4 dny
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 151418
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Ostrov Helgoland

Za přírodními krásami a romantikou severního Německa

Během víkendového zájezdu navštívíme různorodé malebné krajiny. Čeká nás hornatá krajina národního parku Harz opředeného legendami, nekonečné fialové pláně vřesu a malebné pastviny Lüneburského vřesoviště, romantická hrázděná městečka, krásné mořské pobřeží a fascinující ostrov Helgoland v Severním moři českými turisty dosud neobjevený.

Program

  • 1. den: Odjezd v ranních hodinách. Přejezd do malebné oblasti národního parku pohoří HARZ, které je nejznámější turistickou atrakcí Saska - Anhaltska. QUEDLINBURG - okouzlující městečko zapsané na seznamu UNESCO s hrázděnými domy, renesančním zámkem a velkolepým románským kostelem svatého Serváce. WERNIGERODE - pestré město pod Harcem s křivolakými uličkami, hrázděnými domy a pohádkovým zámkem, který získal přízvisko Neuschwanstein severu. Nocleh.
  • 2. den: Přejezd do Národního parku LÜNEBURSKÉ VŘESOVIŠTĚ. Návštěva nejzajímavějších partií této nádherné přírodní rezervace. Krajina porostlá kvetoucím vřesem a porosty jalovců, které se ztrácejí v nekonečných malebných pastvinách. SCHNEVERDINGEN - procházka vřesovištěm, návštěva unikátní vřesové zahrady. UNDELOH - malebná vesnice obklopená rozsáhlými fialovými plochami kvetoucího vřesu. LÜNEBURG - krásné hanzovní město s nezapomenutelnou atmosférou charakterizované dekorativními zvlněnými cihlovými liniemi s velkým mnoštvím středověkých památek. Přejezd na ubytování. Nocleh.
  • 3. den: Přejezd do přístavu Cuxhaven. Odtud plavba výletní lodí na ostrov HELGOLAND v Severním moři, který je vzdálen 70 kilometrů od pevniny a který je vyhledávaným výletním a lázeňským cílem. K hlavním atrakcím ostrova patří nebetyčné červené útesy, malebné městečko a mořské akvárium. Zeleno-červeno-bílá vlajka Helgolandu vystihuje krásy ostrova - zelená je země, červená je skála, bílý je písek. Na ostrově, který je nejen svéráznou ostrovní přírodní rezervací, ale má i velmi zajímavou historii, absolvujeme také pěší okruh s vyhlídkami na nejzajímavější skalní útvary. V případě příznivého počasí bude možnost koupání na plážích s jedinečným bílým pískem. Možnost levných nákupů, jelikož Helgoland leží v bezcelní zóně. V odpoledních hodinách návrat na pevninu. Při návratu zpět večerní zastávka v BRÉMÁCH - poklidném městě s bohatou historií. Romantická procházka středověkým centrem (Marktplatz, radnice, socha Rollanda, románský dóm), které bylo zapsáno na seznam UNESCO. Odjezd zpět do ČR.
  • 4. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/nemecko/ostrov-helgoland-151418/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz