Nejkrásnější turistické trasy středního…


Neobyčejné přírodní krásy, romantické fjordy, členité pobřeží, největší ledovce, velké množství úchvatných vodopádů a svérázná architektura. Určitě budete obdivovat zajímavé kaňony a divoké hory. V programu jsou krásné horské túry s dalekými výhledy, kdy budete mít ideální příležitost poznat divokou… více


cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 11 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 7034
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Nejkrásnější turistické trasy středního Norska

Neobyčejné přírodní krásy, romantické fjordy, členité pobřeží, největší ledovce, velké množství úchvatných vodopádů a svérázná architektura. Určitě budete obdivovat zajímavé kaňony a divoké hory. V programu jsou krásné horské túry s dalekými výhledy, kdy budete mít ideální příležitost poznat divokou krásu norské přírody.

Program

 • 1. den: Odjezd z Prahy v poledních hodinách.
 • 2. den: Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.
 • 3. den: Zastávka u hraničního fjordu IDDEFJORD. OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i se známými muzei. Příjezd do srdce Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.
 • 4. den: Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) - výlet na vyhlídku BESSEGEN nad jezerem GJENDE (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy a na různobarevná jezera), možno spojit s plavbou lodí po jezeře Gjende a přechodem na vyhlídku Bessegen.
 • 5. den: Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBA s krásnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER, jehož strmé stěny jsou zdobeny desítkami nádherných vodopádů. Přejezd do Strynu na ubytování.
 • 6. den: Vyhlídková trasa mezi Nordfjordem a Jostedalsbreenem. Možnost vystoupit na vrchol VESLESKALA, příp. pro náročnější turisty až na SKALU (1843 m), odkud se naskýtají jedinečné pohledy na Jostedalsbreen a na fjordy a vrcholky v západonorském Sogn og Fjordane.
 • 7. den: Polodenní vycházka k jednomu ze splazů největšího norského ledovce Jostedal-sbreen - BRIGSDALSBREENU. Přejezd krajinou monumentálních fjordů k největšímu norskému fjordu - Sognefjorden, přes něj krátkým trajektem a přejezd horskou krajinou STÖLSHEIMEN do Vossu na ubytování.
 • 8. den: BERGEN - druhé největší město Norska a také druhý největší přístav, malebná nábřežní část Bryggen, zapsaná do seznamu chráněných památek UNESCO, známý rybí trh, pevnost Bergenhus, pohled ne město z některé z jeho vyhlídek. Vodopád STEINDALSFOSSEN, za jehož vodní stěnu se dostaneme vyhlídkovou cestou.
 • 9. den: Cestou z Vossu se zastavíme v pohoří HARDANGERVIDDA, která je největší náhorní plošinou v Evropě. Charakteristická jsou pro ni jezera, vřesoviště, bažiny a glaciálně zaoblené kopce a také obrovské vodopády. Zastávka u vodopádů VÖRINGSFOSSEN. Procházka v oblasti rozlehlých jezer Hardangervidy. Dojezd na ubytování.
 • 10. den: Přejezd Švédskem na trajekt do Dánska. Prohlídka Hamletova renesančního zámku KRONBORG (UNESCO). Noční přejezd.
 • 11. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/norsko/nejkrasnejsi-turisticke-trasy-stredniho-norska-7034/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz