Nejkrásnější turistické trasy středního NorskaNeobyčejné přírodní krásy, romantické fjordy, členité pobřeží, největší ledovce, velké množství úchvatných vodopádů a svérázná architektura. Určitě budete obdivovat zajímavé kaňony a divoké hory. V programu jsou krásné horské túry s dalekými výhledy, kdy budete mít ideální příležitost poznat divokou krásu norské přírody.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v poledních hodinách.
2. den: Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.
3. den: Zastávka u hraničního fjordu IDDEFJORD. OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i se známými muzei. Příjezd do srdce Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.
4. den: Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) - výlet na vyhlídku BESSEGEN nad jezerem GJENDE (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy a na různobarevná jezera), možno spojit s plavbou lodí po jezeře Gjende a přechodem na vyhlídku Bessegen.
5. den: Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBA s krásnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER, jehož strmé stěny jsou zdobeny desítkami nádherných vodopádů. Přejezd do Strynu na ubytování.
6. den: Vyhlídková trasa mezi Nordfjordem a Jostedalsbreenem. Možnost vystoupit na vrchol VESLESKALA, příp. pro náročnější turisty až na SKALU (1843 m), odkud se naskýtají jedinečné pohledy na Jostedalsbreen a na fjordy a vrcholky v západonorském Sogn og Fjordane.
7. den: Polodenní vycházka k jednomu ze splazů největšího norského ledovce Jostedal-sbreen - BRIGSDALSBREENU. Přejezd krajinou monumentálních fjordů k největšímu norskému fjordu - Sognefjorden, přes něj krátkým trajektem a přejezd horskou krajinou STÖLSHEIMEN do Vossu na ubytování.
8. den: BERGEN - druhé největší město Norska a také druhý největší přístav, malebná nábřežní část Bryggen, zapsaná do seznamu chráněných památek UNESCO, známý rybí trh, pevnost Bergenhus, pohled ne město z některé z jeho vyhlídek. Vodopád STEINDALSFOSSEN, za jehož vodní stěnu se dostaneme vyhlídkovou cestou.
9. den: Cestou z Vossu se zastavíme v pohoří HARDANGERVIDDA, která je největší náhorní plošinou v Evropě. Charakteristická jsou pro ni jezera, vřesoviště, bažiny a glaciálně zaoblené kopce a také obrovské vodopády. Zastávka u vodopádů VÖRINGSFOSSEN. Procházka v oblasti rozlehlých jezer Hardangervidy. Dojezd na ubytování.
10. den: Přejezd Švédskem na trajekt do Dánska. Prohlídka Hamletova renesančního zámku KRONBORG (UNESCO). Noční přejezd.
11. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

  • Sleva při ubytování ve vlastním stanu - 2000 Kč/os.

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • trajekty
  • vedoucí zájezdu
  • 8x ubytování ve 4-5 lůžkových chatkách s možností vaření
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.