Malebné Korutany s korutanskou kartouKorutanská oblast Rakouska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami, soutěskami a dalšími zajímavostmi. Pro zpříjemnění pobytu nabízí zakoupení „korutanské karty" (v ceně našeho zájezdu), která umožňuje turistům užití zdarma (nebo s velkou slevou) množství lanovek, mýtných silnic, muzeí, výletních lodí, koupališť aj. Program tohoto zájezdu byl vytvářen tak, aby zahrnoval co nejzajímavější atrakce (podle platnosti karty z roku 2012).

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v nočních hodinách.
2. den: Příjezd do údolí MALTA. V případě hezkého počasí výlet podél přehrady pod masivy ledovcových třítisícovek (Ankogel, Joch Spitzai). Odpoledne procházka v údolí Malta podél říčky Malta, kolem tůní a vodopádů (vodopád MELNIK) od chaty Hochbrücke přes Falleralm do městečka BRAMSTATT. Městečko GMUND s prohlídkou muzea Porsche.
3. den: Výlet do údolí MÖLLTAL. Výjezd strmou pozemní dráhou REISSEK k přehradám MÜHLDORFERSEE. Výlet pod vrchol RIEDBOCK. Výlet do soutěsky RAGGASCHLUCHT u městečka FLATTACH. Chůze po dřevěných můstcích mezi vodopády a tůňkami. V případě pěkného počasí zastávka na koupališti v OBERVELLACHU.
4. den: Tento den věnujeme malebným korutanským jezerům. Jezero OSSIACHER SEE. Výjezd lanovkou na vrchol GERLITZEN, odkud se naskýtají pěkné výhledy z výšky na jezero. Přejezd k nejkrásnější rozhledně Korutan PYRAMIDENKOGEL, kde vás výtah dopraví na vyhlídkovou plošinu s nádhernými pohledy na oblast jezera WÖRTHER SEE. Pěší výlet panoramatickou cestou kolem jezera TRATTNIGTEICH do střediska DELLACH.
5. den: Výlet na hraniční pohoří KARAWANKY. Výjezd lanovkou Dreiländereckbahn na slovinskou hranici. Krátký výlet na OFEN DREILÄNDERECK, kde se stýkají hranice Rakouska, Itálie a Slovinska. Krásné výhledy na Julské Alpy, údolí Sávy Dolinky, italské Alpy a Vilacher Alpen. Odpoledne výlet do skupiny VILLACHER ALPEN, výjezd mýtnou silnicí k AICHINGERHÜTTE. Odtud pěší výlet na vrchol DOBRATSCH.
6. den: Výlet do NP NOCKBERGE. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka BAD KLEINKIRCHHEIM na KAISERGURG (2055 m.). Výlet na vrchol WÖLLANER NOCK (2145 m.). Přejezd k jezeru TURRACH SEE. Výlet lanovkou Sommer-Rodelbahn na PANORAMAHÜTTE (1995 m.), krátký výlet skupinou TURRACHER ALPE. Možnost sjezdu lehkou bobovou dráhou podél hořců a kosodřevin zpět k jezeru Turrach See.
7. den: Výjezd horskou silnicí do městečka KATSCHBERGHÖHE. Pěší výlet na úpatí skupiny HAFNERGRUPPE k chatě GAMSKOGELHÜTTE a TSCHANECK, odkud se naskýtají výhledy na AINECK a NP NOCKBERGE. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • vedoucí zájezdu
  • 5x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje)
  • 5x polopenzi
  • Korutanskou kartu
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.