Rhodos - Faliraki - studia ElpidaRhodos

Ostrov slunce - jedno z nejteplejších míst v Evropě, místo s největším počtem slunečních dnů v Řecku. Pohádkově krásný ostrov láká návštěvníky antickými i středověkými památkami, nádhernými plážemi, nedotčenou přírodou a čistým teplým mořem. Společně s kvalitními službami je skutečným turistickým rájem.
Zcela jistě vás upoutá množstvím působivých protikladů – rušná letoviska a kosmopolitní město Rhodos na jedné straně, na druhé straně typické řecké vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas. Toto místo, požehnané přírodou, vás okouzlí rozmanitostí krajiny a paletou barev. Skalnaté pobřeží přechází v mnohakilometrové písečné a oblázkové pláže na pozadí zelených údolí a poklidných hor.

Město Rhodos
Hlavní město a centrum veškerého dění, je obklopeno písečnými a oblázkovými plážemi a snoubí se v něm realita moderního města plného obchodů a příležitostí k zábavě s všudypřítomnou minulostí. Na svých procházkách můžete navštívit antické památky nebo památky z období středověku s převládajícími gotickými prvky. Skvostem jsou 5 km dlouhé hradby s četnými střílnami, baštami, hradním příkopem a sedmi branami. Zde je také místo, kde údajně stál jeden ze sedmi divů světa – „Rhodský kolos“. Dnes v tomto prastarém přístavu Mandraki stojí dvě bronzové sochy jelena a laně, které jsou symbolem města i celého ostrova. Uvnitř hradeb najdete romantické uličky, nádherná zákoutí, spousty obchodů, restaurací a bouřlivý noční život. Vyvrcholením je prohlídka velmistrovského paláce a rhodského muzea.

Faliraki
Největší letovisko na ostrově. Rozkládá se podél několik kilometrů dlouhé písečné pláže s velmi dobrým přístupem do vody a mělkou a teplou vodou. Kromě této pláže se zde nachází další písečná pláž, Kathara Bay, a je zde i jediná nuda pláž na ostrově. V těsné blízkosti se nachází malé romantické skalnaté pláže Ladiko a pláž Anthony Queena.
V noci je letovisko plné rušných barů, restaurací a obchodů.
Významná je i poloha letoviska – pouhých 15 km od hlavním města, se kterým je spojeno dokonale fungující autobusovou a lodní dopravou. Stejné spojení je i opačným směrem se starobylým městečkem Lindos.
Pro svou úchvatnou atmosféru, kvalitní služby, možnosti četných výletů a nádherné koupání patří Faliraki k nejoblíbenějším letoviskům na ostrově.

Lindos
Čarovné městečko – zkamenělý sen. Jde o nejromantičtější město na ostrově se spoustou historických památek v tradičním řeckém stylu se starověkou akropolí a zříceninou hradu na skále nad městem. Vychutnáte si atmosféru jedinečné kombinace Řecka, Itálie a orientu.
V okolí se nacházejí romantické pláže.

Výlety
Autobusový okruh po strově: Celodenní výlet – navštívíte zříceniny starověkého města Kamiros, údolí motýlů a město Lindos.
Prohlídka města Rhodos: Půldenní výlet, odborný výklad v češtině s individuálním volnem v historickém centru.
Aquapark: Přímo v letovisku Faliraki, jeden z největších řeckých aquaparků.
Ostrov Symi: Celodenní lodní výlet na sousední malebný ostrůvek.
Řada lodních výletů se šnorchlováním a koupáním na odlehlých plážích, výlety lodí se skleněným dnem.
Vřele všem doporučujeme zapůjčení automobilu, který vám umožní návštěvu odlehlých pláží a romantických zátok nebo i historických památek podle vašeho přání a výběru.

Stravování: vlastní

Stravování: Kromě vlastního stravování je možnost dokoupení stravy :
na místě u delegáta , polopenze cca 14 €/os. nebo jen večeře cca 10 €/ os.

Doprava: letecky

letecky z Brna

Ubytování: studia

Studia Elpida – Faliraki
Poloha: V klidném prostředí letoviska Faliraki, přímo v Kathara Bay a u pláže. Centrum letoviska je vzdáleno cca 15 minut chůze.
Vybavení: Hostům je k dispozici bazén (lehátka a slunečníky zdarma) a Snack Bar
Ubytování: Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny kuchyňkou, koupelnou a balkonem. Klimatizace za příplatek.
Koupání: Písečná pláž s bezprostřední blízkosti studií. Lehátka a slunečníky za poplatek. Možnost koupání na nuda pláži, cca 5 minut od studií.


Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

 • děti do 2 let bez nároku na lůžko a sedačku v letadle ZDARMA
 • časová sleva : při rezervaci a zaplacení zálohy do 31.12.2012 10%
 • časová sleva : při rezervaci a zaplacení zálohy do 31.1.2013 8%
 • časová sleva : při rezervaci a zaplacení zálohy do 30.4.2013 5%

Cena zahrnuje

 • ubytování ve studiu bez stravy
 • leteckou dopravu Brno-Rhodos-Brno VČETNĚ TAX A PALIVA
 • transfery v Řecku
 • pojištění CK proti úpadku
 • služby delegáta CK v místě pobytu

Cena nezahrnuje

 • Možnost stravování: platí se na místě u delegáta, polopenze cca 14 €/os./den nebo jen večeře cca 10 €/ os./večeře
 • klimatizace - 6€/pokoj/den
 • komplexní cestovní pojštění vč. pojištění storna zájezdu 30.- Kč/os./den

Výlety

 • Autobusový okruh po strově: Celodenní výlet – navštívíte zříceniny starověkého města Kamiros, údolí motýlů a město Lindos.
 • Prohlídka města Rhodos: Půldenní výlet, odborný výklad v češtině s individuálním volnem v historickém centru.
 • Aquapark: Přímo v letovisku Faliraki, jeden z největších řeckých aquaparků.
 • Ostrov Symi: Celodenní lodní výlet na sousední malebný ostrůvek.
 • Řada lodních výletů se šnorchlováním a koupáním na odlehlých plážích, výlety lodí se skleněným dnem.
 • Vřele všem doporučujeme zapůjčení automobilu, který vám umožní návštěvu odlehlých pláží a romantických zátok nebo i historických památek podle vašeho přání a výběru.
Pořadatelem zájezdu je LIKIDIS TRAVEL, s.r.o.