Portugalsko, Španělsko - Velký okruh Španělskem a Portugalskem - letecky

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 19. září 2018
od 29 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si zaslouží pozornost turistů. Ve Španělsku navštívíme malebnou oblast Andalusie s městy, jejichž nádherné památky připomínají dobu maurské nadvlády i historická města oblasti Staré a Nové Kastilie. Celý popis ...

září 2018

19.09. - 01.10.2018 středa - pondělí
snídaně letecky (Praha)
29 990 Kč
cena za 13 dní (12 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Barcelona, Madrid-Praha vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, 12x ubytování (2lůžkové pokoje s vlastním přísl.), 12x snídaně (2x snídaňové balíčky), 3x večeře

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 455 Kč, vstupné do Alhambry 900 Kč (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK však potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena)

Portugalsko, Španělsko - Velký okruh Španělskem a Portugalskem - letecky

Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si zaslouží pozornost turistů. Ve Španělsku navštívíme malebnou oblast Andalusie s městy, jejichž nádherné památky připomínají dobu maurské nadvlády i historická města oblasti Staré a Nové Kastilie.

Stravování: snídaně

12x snídaně (2x snídaňové balíčky), 3x večeře.

Ubytování: hotel

2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.

Program zájezdu

1. den: odlet do Barcelony, dle času příletu krátká nebo žádná prohlídka, nocleh.
2. den: přejezd španělským pobřežím přes Valencii, Alicante do Granady. Nocleh.
3. den: GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, arabská čtvrť Albaicín). Nocleh.
4. den: CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelní město: Mešita, židovská a stará čtvrť s typickými bílými stavbami, úzkými uličkami a půvabnými nádvořími, římský most. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem Alcazár v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Nocleh.
5. den: GIBRALTAR - britská korunní kolonie, staré město a pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou. CÁDIZ - malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, krásné promenády a pláže.
6. den: přejezd na pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Malebné městečko LAGOS, odpočinek a koupání na plážích zasazených mezi skalisky.
7. den: LISABON - metropole Portugalska, prohlídka čtvrti Belém (UNESCO) s významnými památkami - Klášter Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů. CABO DA ROCA - nejzápadnější výběžek Evropy. SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky.
8. den: TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundou a proslulým manuelským oknem. BATALHA (UNESCO) - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s klášterem Panny Marie. FÁTIMA - slavné poutní místo.
9. den: COIMBRA - univerzitní město, první hlavní město Portugalska se Starou katedrálou, kostelem Sv. kříže, univerzitou. Přístavní město PORTO (UNESCO), známé svým vinařstvím – portské víno. Nocleh.
10. den: přejezd do Španělska. Cestou prohlídka univerzitního města SALAMANCA (UNESCO) se Starou a Novou katedrálou, římským mostem, malebným náměstím Plaza Mayor a Domem mušlí. Nocleh.
11. den: monumentální zámek a královský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca aj. Nocleh.
12. den: MADRID - hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Noční přejezd do Francie. Nocleh.
13. den: odlet do ČR.
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.