Švýcarsko - Diablerets - Ženevské jezero,…


Pobytově-poznávací zájezd spojený s lehkou pěší turistikou zahrnuje jak prohlídky památek tak pobyt v přírodě s možností výjezdu lanovkami k vyhlídkovým bodům či pěší výstupy na okolní vrcholy. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě výlet do francouzského Chamonix pod Mont Blanc. více


cena od: 8 990 cena je včetně povinných příplatků

Zájezd již nenabízíme

Délka zájezdu: 9 dní
Nejbližší odjezd: od 01.01.0001
Číslo zájezdu: 7043
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o.

Švýcarsko - Diablerets - Ženevské jezero, Mont Blanc

Pobytově-poznávací zájezd spojený s lehkou pěší turistikou zahrnuje jak prohlídky památek tak pobyt v přírodě s možností výjezdu lanovkami k vyhlídkovým bodům či pěší výstupy na okolní vrcholy. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě výlet do francouzského Chamonix pod Mont Blanc.

Ubytování

2-4 lůžkové pokoje

Program

  • 1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách přes Německo do Švýcarska.
  • 2. den: Příjezd dopoledne do Švýcarska, zastávka v EMMENTALSKÉM údolí, prohlídka ukázkové sýrárny. Příjezd do DIABLERETS kolem poledne. Výjezd lanovkou na Isenau, vyhlídka na masív Diablerets. Možnost výstupu na vrchol La Palette. Večeře, nocleh.
  • 3. den: Turistika v okolí průsmyku PILLON - jezero RETAUD, jezero ARNENSEE. Autobusem na průsmyk Pillon, odtud pěší túra kolem malebného jezera Retaud k jezeru Arnensee. Po krátkém odpočinku (ev. možnost vykoupání při krásném počasí) pokračování do střediska Feutersoey, kam přijede autobus (doba chůze cca 5 hod). Méně zdatní mohou cestu zkrátit pouze vycházkou k jezeru Retaud a zpět do Diablerets přijet místním autobusem.
  • 4. den: Celodenní výlet autobusem do Chamonix. Zde možnost výjezdu lanovkou na Aiguille du Midi do výšky 3.843 m nebo turistika v oblasti Brevent a Flegere. K večeru návrat.
  • 5. den: Turistika ve středisku LEYSIN, které díky své nádherné poloze bývá nazýván „balkónem Alp“. Výjezd lanovkou na horu LA BERNEUSE do výše 2 048 m s otáčivou restaurací, odkud se otvírají překrásné pohledy na celou oblast Ženevského jezera a Savojské i Walliské Alpy. Odtud pěšky kolem jezírek AI a MAYEN zpět do LEYSINU (doba chůze cca 3 hod.). Odpoledne návštěva hradu CHILLON, který je malebně situován u břehu Ženevského jezera.
  • 6. den: Po snídani odjezd do termálních lázní Ovronnaz. Dopoledne výjezd lanovkou na Jorasse ve výšce 1940 m, turistika v oblasti Chatillon ( cca 3 hod. chůze). Odpoledne koupání v termálních lázních s bazény s termální vodou 32 – 35°C.
  • 7. den: Turistika v Diablerets - z průsmyku Pillon lanovkou na ledovec 3000, odkud vede značená cesta zvaná "led a voda" přes Tour St.Martin k chatě Prarochet a dále k pramenům řeky Saane a k přehradě Sanetsch. Odtud sjedeme lanovkou do Gsteig, kde bude čekat autobus. (Doba chůze cca 5 hod.). Pro méně zdatné lanovkou z ledovce zpět, místním autobusem do Gsteig a lanovkou k přehradě Sanetsch naproti 1. skupině a dále již společně.
  • 8. den: Po snídani a úklidu chaty turistika v okolí Diablerets. Vycházka do vesničky Vers l´Eglise se starobylým kostelíkem a regionálním muzeem nebo výjezd autobusem do střediska Villars a turistika v oblasti Barboleuse-Solalex. Večer odjezd ze Švýcarska.
  • 9. den: Ráno příjezd do Prahy.
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://www.cestovani.cz/zajezdy/svycarsko/svycarsko-jihozapadni-cast-7043/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://www.cestovani.cz