Švýcarsko - Diablerets - Ženevské jezero, Mont Blanc

od 8 990 Kč


Pobytově-poznávací zájezd spojený s lehkou pěší turistikou zahrnuje jak prohlídky památek tak pobyt v přírodě s možností výjezdu lanovkami k vyhlídkovým bodům či pěší výstupy na okolní vrcholy. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě výlet do francouzského Chamonix pod Mont Blanc.

Ubytování: horská chata

2-4 lůžkové pokoje

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách přes Německo do Švýcarska.
2. den: Příjezd dopoledne do Švýcarska, zastávka v EMMENTALSKÉM údolí, prohlídka ukázkové sýrárny. Příjezd do DIABLERETS kolem poledne. Výjezd lanovkou na Isenau, vyhlídka na masív Diablerets. Možnost výstupu na vrchol La Palette. Večeře, nocleh.
3. den: Turistika v okolí průsmyku PILLON - jezero RETAUD, jezero ARNENSEE. Autobusem na průsmyk Pillon, odtud pěší túra kolem malebného jezera Retaud k jezeru Arnensee. Po krátkém odpočinku (ev. možnost vykoupání při krásném počasí) pokračování do střediska Feutersoey, kam přijede autobus (doba chůze cca 5 hod). Méně zdatní mohou cestu zkrátit pouze vycházkou k jezeru Retaud a zpět do Diablerets přijet místním autobusem.
4. den: Celodenní výlet autobusem do Chamonix. Zde možnost výjezdu lanovkou na Aiguille du Midi do výšky 3.843 m nebo turistika v oblasti Brevent a Flegere. K večeru návrat.
5. den: Turistika ve středisku LEYSIN, které díky své nádherné poloze bývá nazýván „balkónem Alp“. Výjezd lanovkou na horu LA BERNEUSE do výše 2 048 m s otáčivou restaurací, odkud se otvírají překrásné pohledy na celou oblast Ženevského jezera a Savojské i Walliské Alpy. Odtud pěšky kolem jezírek AI a MAYEN zpět do LEYSINU (doba chůze cca 3 hod.). Odpoledne návštěva hradu CHILLON, který je malebně situován u břehu Ženevského jezera.
6. den: Po snídani odjezd do termálních lázní Ovronnaz. Dopoledne výjezd lanovkou na Jorasse ve výšce 1940 m, turistika v oblasti Chatillon ( cca 3 hod. chůze). Odpoledne koupání v termálních lázních s bazény s termální vodou 32 – 35°C.
7. den: Turistika v Diablerets - z průsmyku Pillon lanovkou na ledovec 3000, odkud vede značená cesta zvaná "led a voda" přes Tour St.Martin k chatě Prarochet a dále k pramenům řeky Saane a k přehradě Sanetsch. Odtud sjedeme lanovkou do Gsteig, kde bude čekat autobus. (Doba chůze cca 5 hod.). Pro méně zdatné lanovkou z ledovce zpět, místním autobusem do Gsteig a lanovkou k přehradě Sanetsch naproti 1. skupině a dále již společně.
8. den: Po snídani a úklidu chaty turistika v okolí Diablerets. Vycházka do vesničky Vers l´Eglise se starobylým kostelíkem a regionálním muzeem nebo výjezd autobusem do střediska Villars a turistika v oblasti Barboleuse-Solalex. Večer odjezd ze Švýcarska.
9. den: Ráno příjezd do Prahy.

srpen 2014

23.08. -31.08.14 sobota - neděle
plná penze autokarem
Sleva 13%10 390 Kč 8 990 Kč
cena za 9 dní

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu lux. autobusem
  • vedoucí zájezdu
  • 6x ubytování v horské chatě (2 - 4lůžkové pokoje)
  • 6x plnou penzi (balíčky místo oběda, česká kuchyně)

Výlety

  • příplatek na ubytování ve 2 lůžkovém pokoji - 800 Kč/os.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.