Švýcarsko s výletem horským expresemHorský expres projíždí nádhernými oblastmi masivu Bernina, stoupá až pod rozlehlé ledovce, míjí modrozelená jezera a končí ve slavném horském středisku Svatý Mořic. Jižně položený kanton Ticino nabízí subtropické prostředí, mondénní letovisko Lugano i slavnou švýcarskou čokoládu.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách non-stop přes SRN.
2. den: Zastávka u kláštera EINSIEDELN, malebné švýcarské městečko SCHWYZ. LUZERN - město považované za klenot Švýcarska. Přejezd na ubytování do Andermattu. Večeře, nocleh.
3. den: Celodenní návštěva italské části Švýcarska. Po snídani odjezd přes průsmyk san bernardino do kantonu Ticino. Nejprve navštívíte na břehu jezera Lugano stejnojmenné město lugano. Pak navštívíte melide s expozicí "Švýcarsko v miniatuře" a zastavíte se v caslanu, kde se vyrábí čokoláda. Prohlédnete si muzeum čokolády s ukázkou její výroby a využijete možnosti nakoupit si ji za výrobní cenu. Budete pokračovat do města "tří hradů", Bellinzony (UNESCO). K večeru se vrátíte zpět do chaty. Večeře, nocleh.
4. den: Bude zaměřen na rétorománskou část Švýcarska. Odjedete přes průsmyk Julier (2228 m) do městečka Poschiavo, kde přestoupíte na známou horskou dráhu a pojedete horským vláčkem přes průsmyk Bernina, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do Pontresiny. Prohlédnete si známé horské středisko sv. mořic a Vaše cesta se otočí směrem k domovu.
5. den: Příjezd v časných ranních hodinách.

květen 2017

18.05. -22.05.17 čtvrtek - pondělí
polopenze autokarem
6 190 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

červen 2017

01.06. -05.06.17 čtvrtek - pondělí
polopenze autokarem
5 990 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

září 2017

07.09. -11.09.17 čtvrtek - pondělí
polopenze autokarem
6 190 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autokarem
  • průvodce
  • 2x ubytování (2,3,4 lůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • 2x českou polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 150 Kč)
  • jízdenka na horský expres (příplatek: 460 Kč)
  • příplatek za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 200 Kč)
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.