Turecko - velký okruh - leteckyTurecko je stát ležící v Malé Asii, v Turecku se prolínají dvě kultury - islámská - orientální a západní - evropská. Tureckem vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám může nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské monumenty, pohodové lidi, vynikající kuchyni a krásné moře.

Ubytování: hotel

v hotelích se snídaní

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy. Přílet do Turecka do Istanbulu. Ubytování.
2. den: ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémem, Yerebatanská cisterna aj.) Nocleh v Istanbulu.
3. den: Dokončení prohlídky ISTANBULU. Odpoledne přejezd do Ankary. Nocleh.
4. den: ANKARA - hlavní město Turecka se známým Muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii.
5. den: Údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Nocleh v Kappadokii.
6. den: Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Nocleh.
7. den: TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.
8. den: PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.
9. den: Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou. Nocleh.
10. den: PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu. Nocleh.
11. den: Odlet z Istanbulu do Prahy.

září 2014

27.09. -07.10.14 sobota - úterý
snídaně letecky
23 490 Kč
cena za 11 dní

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • leteckou dopravu Praha - Istanbul a zpět
  • let. taxy a pal. příplatek ve výši 2 300 Kč
  • dopravu tureckým autokarem dle programu
  • průvodce
  • 10x ubytování v hotelích
  • 10x snídani

Výlety

  • 9x večeře - 1350 Kč/os.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.