Slavnosti vína

Vychutnejte si hřejivé paprsky pozdního léta se sklenkou výborného vína...

Zažijte nádherné tradiční vinobraní se všemi jeho zvyklostmi, sběrem a šlapáním hroznů. Ochutnejte vynikající vína a tradiční místní pochoutky. Povíme Vám, jak tyto krásné svátky probíhají v různých místech světa. Pokračovat ve čtení...

  • Typické madeirské víno zraje nejméně 3 roky v dubových sudech, ale na trh se obvykle dodává víno mnohem starší.
  • Jedním z druhů tokajského vína je tokajská esence, nebo-li nektar. Obsahuje obvykle přes 400 g/l zbytkového cukru, zraje minimálně 3 roky (z toho 2 v dřevěných sudech) a cena esence se pohybuje mezi 10 000 - 25 000 Kč/litr.

Tipy na zájezdy

Cestujte za vínem

Ačkoli máme v pěstování vína sami bohaté zkušenosti, není na škodu vypravit se za poznáním chutí, vůní a tradic za hranice. V Camara de Lobos na tropické Madeiře si můžete v září užít vinobraní se vším všudy. Na ulicích ochutnáte kromě nejrůznějších druhů tohoto lahodného moku i řadu místních specialit. Typické madeirské víno je proslulé svojí výjimečnou chutí, která odpovídá unikátní lokalitě a způsobu výroby. Na přelomu září a října můžete navštívit i historické městečko Radebeul v těsné blízkosti Drážďan, kde se konají Slavností vína a podzimu. Festival doprovází i pestrá přehlídka kočovných divadel, která hrají především beze slov, takže jsou představení velmi dobře srozumitelná i pro zahraniční hosty. Naražení prvního radebeulského burčáku doprovází kejklíři, umělci a hudebníci z celého světa. Ochutnávka saských vín je zde proto opravdovým zážitkem. Pokud zavítáte do proslulého vinařského města Retz v Rakousku, zažijete tradiční oslavy vína s průvodem místních vinařů, víno tekoucí z kašen na náměstí, nebo můžete navštívit nejstarší vinný sklep ve střední Evropě.

vinice s