Funchal

Přístav Funchal je mezinárodní námořní stanice Madeiry. Město je zasazeno do hor a má atmosféru klidu. Využijte park ke krátké návštěvě tropické zahrady Monte Palace, skutečného ráje na Zemi, kde vegetace a kamenné dekorace vytvářejí úžasnou harmonii. Pokud chcete poznat místní obyvatele a nakoupit suvenýry, udělejte si túru na městský trh, Mercado dos Lavradores, a nakonec vyjeďte lanovkou, abyste si užili úžasný výhled na město.

Nechte se plavbou Středozemním mořem zavést do Funchalu, hlavního města souostroví Madeira , řetězce subtropických ostrovů v Atlantském oceánu, které vznikly vulkanickými erupcemi před 20 miliony let. Společnost byla založena v roce 1510, Kryštof Kolumbus sem přišel nakoupit třtinový cukr, „bílé zlato“, díky kterému Madeira zbohatla.

Pico da Torre

205 metrů vysoký, a Pico dos Barcelos , 355 metrů nad mořem, oba s panoramatickým výhledem na město. Pro ještě závratnější výšky pokračujeme do Cabo Girão . Je to nejvyšší výběžek v Evropě a druhý nejvyšší vrchol útesu na světě. Projděte se po prosklené podlaze a podíváte se dolů po 500metrovém svislém srázu na Atlantský oceán, který zuří pod vámi.
Pokud máte čas a chuť, lanovka vás může svést dolů po stěně útesu k terasovitým polím na úpatí útesu.

Madeira - funchal city, wood island, costa

To nejlepší z Madeiry

Navštívíte Ribeiro Frio, vládní pstruží farmu ve strmém údolí obklopeném horami. Krátkou jízdou přes plantáže cukrové třtiny odtud se dostanete do Faial, hezké vesnice pojmenované po místních keřích.
Poté se vydejte do Machica , kde se v roce 1419 vylodili první průzkumníci na Madeiře. Nachází se zde nejstarší kostel na Madeiře, Capela dos Milagres .
Případně se vydejte do centra čtvrti Monte a podívejte se na Nossa Senhora do Monte , nejvýznamnější poutní místo na Madeiře.

Madeira - nature, travel, outdoors

Vnitrozemí lesní oblas Madeiry,

kde je hojnost divokého fenyklu neboli „funcho“, které dává Funchalu jméno. Je to šance prozkoumat malebnou lesní krajinu , která je ve Středozemním moři bohužel vzácná.
Zde je největší koncentrace lesa 'Laurissilva' na světě a mnoho unikátních rostlin a živočichů. Asi 149 ze 760 druhů rostlin rostoucích ve volné přírodě je endemických a také několik ptáků, včetně madeirského holuba hřivnáče a buřňáka Zina.

portugal, madeira, santana