To nejlepší z Madeiry + VINOBRANÍ (letecky z Prahy)

 • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 10. září 2018
od 31 490 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době sklizně vína a bujarých oslav lahodného moku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Zažijte s námi atmosféru ostrovních slavností uprostřed čarokrásné přírody a objevte bohatství Madeiry! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat... Celý popis ...
To nejlepší z Madeiry + VINOBRANÍ (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

září 2018

10.09. - 17.09.2018 pondělí - pondělí
snídaně letecky
31 490 Kč
cena za 8 dní

říjen 2018

01.10. - 08.10.2018 pondělí - pondělí
snídaně letecky
26 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Funchal - Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 7x ubytování v hotelu 4* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 7x snídaně formnou bufetu
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • transfer na všechny výlety uvedené v programu
 • českého průvodce během všech výletů na Madeiře

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • vstup na vinobraní
 • cestovní pojištění
 • případné přesuny veřejnou dopravou
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Madeiry + VINOBRANÍ (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době sklizně vína a bujarých oslav lahodného moku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Zažijte s námi atmosféru ostrovních slavností uprostřed čarokrásné přírody a objevte bohatství Madeiry!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :

Zavazadlo v ceně zájezdu  – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla:  kabinové zavazadlo  o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) +  malé osobní zavazadlo  (dámskou kabelku nebo laptop) o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm, hmotnost do 3 kg.

Zavazadlo v ceně zájezdu  – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění
Radynacestu, s.r.o.

Stravování: snídaně

Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a okoštujete tak tradiční madeirskou kuchyni
Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy  na Madeiru, 35 min transfer na hotel umístěný v okrajové části Funchalu, zvané Lido.
2. den: Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova . Seznámení se západní částí ostrova začneme stoupáním vinařskými a banánovými plantážemi  na prosklenou plošinu 580 m vysokého mořského mysu Cabo Girao – nejvyššího v Evropě.  Poté zamíříme na  náhorní plošinu Paul da Serra.  Touto plání, kde často projíždíme hustými mraky a vzápětí zase azurem, směřujeme  do pohádkového lesa Fanal  a projdeme se mezi nejstaršími vavříny ostrova. Krásnými horskými scenériemi sjedeme  do malebného Porto Moniz,  kde bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních lávových jezírcích. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády, zastávka u vodopádu Nevěstin závoj.
3. den: Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova . Nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry,  Pico do Areeiro 1818 m, odkud se otevírá úchvatný pohled na nejvyšší horu, okolní masívy a údolí . Lesní krajinou sjedeme do  Ribeiro Frio , kde jsou sádky pstruhů a možnost 45minutové procházky přes starý vavřínový les na krásnou vyhlídku Balcones. Přesun na severní pobřeží  do Santany, proslulé typickými domky s doškovými střechami . Odtud pojedeme na nejvýchodnější bod ostrova – mys Sao Lourenco , kde uvidíme naprostý kontrast k zelené Madeiře, kterou jsme dosud poznali, a sice polopouštní krajinu . Poslední panoramata dnešního dne si vychutnáme na mysu Garajau , odkud vede lanovka na nádhernou oblázkovou pláž . Nad ní se tyčí útes se sochou Ježíše. Zájemci zde mohou výlet skončit, relaxovat na pláži a zpět na hotel se dopravit taxíkem.
4. den: Prohlídka Funchalu, zahrada orchidejí  (místní dopravou, pěšky). Místním busem pojedeme do centra města, navštívíme katedrálu Se, radniční náměstí, ve  vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce . Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce (20 min) na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční  zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami  (vstup 2,5 €). Tímto náš půldenní výlet končí. Dále můžete pokračovat do Botanické zahrady (5,5 €), Tropické zahrady (10 €), některého z muzeí, popř. se zúčastnit tříhodinového výletu motorovými čluny za pozorováním velryb a delfínů (48 €).   
5. den: Turistika, pobřežní trek do Porto da Cruz Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco . Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz . Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme degustací rumu, výborným obědem (vyhlášená je zde chobotnice) a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu v Porto da Cruz . ČAS: 4 hod / DÉLKA 11KM / PŘEVÝŠENÍ: 150m při výstupu, zanedbatelné při sestupu
6. den: Celodenní výlet za poznáním severní části ostrova . Ráno vyrazíme na vyhlídku nad letištní dráhou, odkud můžeme sledovat lehce adrenalinová přistání či starty letadel. Následuje půlhodinová procházka podél  divokého pobřeží v oblasti Sao Jorge , průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty, hodinová pobřežní procházka do Sao Cristovao, zde možnost koupání na přírodní pláži či relax v hospůdce s úžasným výhledem na pobřeží a oceán. Cestou zpět zastávka v proslulé  Taverna poncha .
7. den: V závislosti na počasí a termínu sběru vína nás čeká tradiční den Madeiry Započneme ho v rybářské osadě  Camara de Lobos ,  kterou navštívil i sám Winston Churchill a při svém pobytu maloval zdejší přístav. Společně zavítáme do nejstaršího kostela na ostrově , malé rybářské kapličky, založené již v 15. století . Dáme si skleničku v místním vyhlášeném  Poncha baru  a pomalu vyrazíme do strání nad vesnicí. Zde už nás přivítá jeden z největších madeirských vinařů , usměvavý profesor Octavio a jeho žena. Provede nás svými vinohrady a plantážemi tropického ovoce, rozdá kleštičky a jdeme sbírat. Po přibližně hodinové práci nás čeká tradiční hostina , plná dobrého vína, jídla a zpěvu . Čas odjezdu je vždy nejistý, ale na větší plány už většinou nedojde...
8. den: Transfer na letiště,  odlet zpět do ČR .