Cestujte a poznávejte s námi svět

5 nejkrásnějších jachtařských destinací

Znáte nejlepší jachtařské lokality? Přečtěte si o místech, která učiní z Vaší dovolené nezapomenutelný zážitek...
10. března 2021

1. Karibik, jachtařský ráj

Říká se, že jedna plavba Karibikem nikdy není dost. Je to tak rozsáhlá a rozmanitá oblast, že i kdybyste zde proplachtili několik měsíců, denně objevíte něco nového. A každý si zde přijde na své... dlouhé pláže s bílým, nebo černým pískem lákají ke koupání, korálový útes k potápění, návětrné strany ostrovů skýtají spoustu možností pro sportovní jachting.

boats, yacht, ship

Kuba, ideální v zimě

Nádherné kilometrové pláže prakticky bez lidí, atmosféra reggae s příchutí kubánského rumu... to je Kuba, perla Karibiku. Má své nezaměnitelné kouzlo a atmosféru, která se Vám navždy vryje do paměti. Pokud ji chcete poznat trochu z jiné strany, pronajměte si zde jachtu a objevujte skrytá zákoutí a zátoky, které přímo vyzývají ke šnorchlování a potápění.

Jachtaři mířící na Kubu obvykle startují ze souostroví Canarreos, které čítá na 300 strovů a je pověstné svojí panenskou přírodou.

beach 15689 1920

2. Pohádkové Seychely

Chcete-li zažít ráj v pravém slova smyslu, vydejte se na plavbu kolem souostroví Seychely v Indickém oceánu. Neskutečná příroda, panenské pláže, přívětiví lidé a tisíce nádherných kotvišť učiní z Vaší dovolené nezapomenutelnou pohádku.

Podnebí bývá po celý rok jachtačům příznivé, nejtepleji je na Seychelách na jaře, nejchladněji naopak v době letních prázdnin. Souostroví je tvořeno téměř stovkou ostrovů žulového a korálového původu. Jachty vyplouvají z ostrova Mahé.

sea-1027964_1280

3. Exotické Thajsko

Občas neprávem opomíjené Thajsko patří rovněž mezi celoroční jachtařské destinace, i když nejlepší je sem vyrazit v období od listopadu do dubna, kdy prší nejméně. Velkou výhodou Thajska je jeho dobrá dostupnost.

Vyrazit můžete z Phuketu nebo méně rušného tropického ráje Ko Chang. Nejdostupnějším typem lodi pro oblast Thajského zálivu jsou katamarány.

jetty, thailand, ocean

4. Pestrobarevné Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou celoroční jachtařskou destinací, kvůli silnějším větrům doporučovanou spíše zkušenějším jachtařům. Nabízejí nádhernou přírodu s mnoha různými ekotypy na jednotlivých ostrovech - rozeklaná skaliska, pouštní krajinu i prales, dlouhé písečné pláže i zasněžené horské hřebeny na Tenerife. Na své si přijde skutečně každý.

sailboat, yacht, sea

5. Oblíbený Jadran

Chorvatsko je českými jachtaři suverénně nejoblíbenějším jachtařským revírem. Vždyť také nabízí jedno z nejkrásnějších a nejvíce členitých pobřeží v celém Středomoří. Celkem 6 278 km nádherného pobřeží s tisíci skrytými místy, která můžete navštívit. Na vzdálenější panenské ostrůvky se jinak než na jachtě nedostanete, nemají žádné spojení se světem. Navíc perfektní jachtařská infrastruktura se stále lepší vybaveností marin nabízí dostatečný komfort téměř na každém kroku.

scenery 1179905 1920

Víte, kolik ostrovů náleží Chorvatsku, nebo třeba Thajsku?

  • Seychely jsou úžasná ostrovní krajina rozprostírající se na 115 ostrovech, z nichž 45 tvoří takzvané Vnitřní ostrovy, které patří mezi nejstarší žulové ostrovy na světě.
  • Ostrovní oblast Chorvatska čítá přibližně 1200 ostrovů, z nichž většina je zcela neobydlených bez spojení s okolním světem, a tedy přístupná pouze jachtařům.
  • Thajsko Vás ohromí více než 750 ostrovy, z nichž řada náleží do chráněných ostrovních národních parků. Mezi nejkrásnější patrně patří Phuket, Phi Phi, Koh Lanta, Koh Samui, Krabi, národní park Mu Ko Chang, park Mu Ko Surin v Andamanském moři, nebo Ang Thong.