Antálie, nejkrásnější pláže Turecka

Antálie leží na pobřeží Středozemního moře v jihozápadním Turecku. Je jedním z nejvyhledávanějších turistických resortů Turecka. Kromě nádherného koupání nabízí i nespočet míst pro poznávání a turistiku.

Jak na to - ubytování v Antálii

  • Antálie je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek nejen ve Středomoří, ale i na celém světě. Uvádí se, že do tohoto města zavítá 30 % všech cizinců, kteří navštíví Turecko. Antálie je na takové množství turistů náležitě připravena - je možné se zde ubytovat v různých typech ubytovacích zařízení od levnějších po ty nejluxusnější. Najdete tu téměř stovku pětihvězdičkových hotelů!
  • Hotelové komplexy různých kategorií se nacházejí na západní i východní pláži. Západní pláž Konyaalti se nachází blízko středu města a vstup na ni je volný. Přiléhá k ní park s restauracemi. Lara je relativně daleko od centra (cca 10 km na východ), můžete se do něj však lehce dopravit autobusy. Část této městské čtvrti stojí na útesech; na jejich konci se rozkládá dlouhá pláž s jemným pískem. Hlavní turistickou atrakcí v okolí Lary jsou 40 metrů vysoké vodopády Düdense.
  • Ubytování lze však nalézt i v samotném historickém centru v penzionech. Je spojeno s příjemnou atmosférou starého města, umožňuje každodenní procházky úzkými uličkami, poznávání zdejších památek i návštěvy místních restaurací.

Hledáte inspiraci pro Vaši dovolenou?

Prohlédněte si další cestovatelské tipy.
Vybíráme pro Vás netradiční cestovatelská témata i aktuální tipy pro Vaši dovolenou...

Starobylé městečko s překrásným pobřežím nabízí vše pro pohodovou rodinnou rekreaci, procházky i poznávání...
Tyrkysové moře, písčité pláže s dostatkem zeleně, členité pobřeží a živá městečka, která nikdy nespí...