Antálie, nejkrásnější pláže Turecka

Antálie leží na pobřeží Středozemního moře v jihozápadním Turecku. Je jedním z nejvyhledávanějších turistických resortů Turecka. Kromě nádherného koupání nabízí i nespočet míst pro poznávání a turistiku.

Jak na to - ubytování v Antálii

  • Antálie je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek nejen ve Středomoří, ale i na celém světě. Uvádí se, že do tohoto města zavítá 30 % všech cizinců, kteří navštíví Turecko. Antálie je na takové množství turistů náležitě připravena - je možné se zde ubytovat v různých typech ubytovacích zařízení od levnějších po ty nejluxusnější. Najdete tu téměř stovku pětihvězdičkových hotelů!
  • Hotelové komplexy různých kategorií se nacházejí na západní i východní pláži. Západní pláž Konyaalti se nachází blízko středu města a vstup na ni je volný. Přiléhá k ní park s restauracemi. Lara je relativně daleko od centra (cca 10 km na východ), můžete se do něj však lehce dopravit autobusy. Část této městské čtvrti stojí na útesech; na jejich konci se rozkládá dlouhá pláž s jemným pískem. Hlavní turistickou atrakcí v okolí Lary jsou 40 metrů vysoké vodopády Düdense.
  • Ubytování lze však nalézt i v samotném historickém centru v penzionech. Je spojeno s příjemnou atmosférou starého města, umožňuje každodenní procházky úzkými uličkami, poznávání zdejších památek i návštěvy místních restaurací.

Další tipy

Hledáte inspiraci pro Vaši dovolenou?

Prohlédněte si další cestovatelské tipy.
Vybíráme pro Vás netradiční cestovatelská témata i aktuální tipy pro Vaši dovolenou...

Majestátní Etna se opět probudila k životu a začala chrlit proudy lávy a hustý kouř. Nebezpečí ovšem nehrozí...
Vydejte se do Provence, nebo k Balatonu... projděte se levandulovými lány v Čechách, na Moravě... V Evropě najdeme řadu míst, pro která je levandulová modř typická...