Brijuni, skrytá perla Chorvatska

Ostrovy porostlé bujnou vegetací, se skrytými zátočinami lákajícími k nerušenému odpočinku a koupání...

Víte, čím je souostroví Brijuni tak výjimečné?

  • Původní bohatá ostrovní vegetace, jejíž zásluhou získalo souostroví přízvisko "ráj na zemi", dodnes čítá více než 600 druhů středomořských rostlin. Mezi nejcennější se řadí původní vavřínové a cesmínové lesy. Od 19. století se zde ale usídlily i četné cizokrajné rostliny, například bambusy, cedry, eukalypty nebo sekvoje.
  • Na ostrovy se nedostanete autem. Pokud přijíždíte po pevnině, pak nejlepším spojením je lodní linka z protilehlého městečka Fažana, která se pluje téměř po celý den a plavba trvá pouhých 20 minut přes Fažanský průliv.
  • Na ostrově se pak můžete pohybovat vláčkem, který Vás pohodlně proveze všemi atrakcemi ostrova, což ocení zejména rodiny s dětmi.

Další tipy

Hledáte inspiraci pro Vaši dovolenou?

Prohlédněte si další cestovatelské tipy.
Vybíráme pro Vás netradiční cestovatelská témata i aktuální tipy pro Vaši dovolenou...

Vydejte se do Provence, nebo k Balatonu... projděte se levandulovými lány v Čechách, na Moravě... V Evropě najdeme řadu míst, pro která je levandulová modř typická...
Silné, hřejivé, plné slunce, s vůní ovoce, dřeva, kávy... Vydejte se s námi na cestu do portugalského Porta, kde se toto znamenité víno rodí a odkud putuje až na náš stůl...