Cestujte a poznávejte s námi svět

Chorvatsko do kempu

Oblázkové pláže s pozvolným přístupem do vody, průzračné tyrkysové moře a plno zábavy pro celou rodinu...

Stovky kempů na krok od moře

Kempování má v Chorvatsku dlouhou tradici. Odjakživa to byl jeden z nejoblíbenějších způsobů přenocování. Zdejší kempy patří k nejlepším v celé Evropě. Pronajmout si můžete mobilní domky, bungalovy, nebo vybavené stany, mnohé svým vybavením a komfortem předčí i ubytování v luxusním hotelu.

Po chorvatském pobřeží je rozeseto více než pět set kempů, zdroje uvádí 526 kempových kapacit. Kromě klasického kempování se můžete ubytovat i v minikempech či malých rodinných kempech s kapacitou do 150 osob, zažít robinsonskou dovolenou či glamping...

Město Split

Služby luxusního hotelu

Chorvatské pobřeží je neskutečně členité. Skrývá tisíce zátočin a nádherných pláží ke koupání. Kempy najdete na okrajích měst i v panenské přírodě. K vodě a do přírody z nich máte opravdu nejblíž. Kvalita vybavení rok od roku vzrůstá, zvolit si můžete prostší ubytování, nebo superluxusní kemp s bungalovy a mobilhomy s klimatizací, wi-fi, či vlastní výřivkou.

Více informací o kempech Vám poskytnou cestovní kanceláře. Obrátit se můžete i na Sdružení chorvatských kempů.

Malebné pobřeží Chorvatska

Minikempy Vás překvapí

Chcete poznat pravé Chorvatsko? Zažít pohostinnost místních? Spát na pláži pod olivovníky či borovicemi, nedaleko vinic a v blízkosti divokých pláží? Pak jsou pro Vás minikempy tou správnou volbou. Po celém Chorvatsku od Istrie až po Dubrovník (a také na ostrovech), najdete na okrajích vesnic a městeček malé velmi útulné kempy v přírodě, vystavěné obvykle na soukromých pozemcích a zahradách místních. Většinou nabízejí ubytování ve vlastních stanech a karavanech, ale občas si můžete pronajmout i vybavený mobilhome nebo chatku. Pokud budete mít štěstí, nepotkáte v kempu víc než několik dalších cestovatelů.

Pláž se stovkami slunečníků v Chorvatsku

Majitelé jsou většinou skvělými hostiteli a pro Vaše pohodlí udělají maximum. Zorganizují výlet po okolí, připraví snídani z místních specialit nebo čerstvou grilovanou rybu na bylinkách, po které se budete olizovat...

Na ubytování v přírodě zapomeňte

Nocování na divoko ve volné přírodě je v celém Chorvatsku přísně zakázáno, a to zejména kvůli velkému riziku vzniku požáru. Na stanování mimo kempy proto raději hned zapomeňte, za porušení Vám hrozí nemalá pokuta.

Kempování přímo na pláži

Víte, že v počtu naturistických kempů je Chorvatsko třetí v Evropě?

  • Historie naturismus v Chorvatsku sahá do 30. let minulého století, kdy zde začaly vznikat první naturistické pláže.
  • První naturistická (Rajská) pláž vznikla na Rabu.
  • Dnes najdete v Chorvatsku na 30 000 naturistických kapacit, většinu na pobřeží Istrie.
  • Pokud jste příznivcem naturismu, můžete zvolit ze 3 druhů perfektně vybavených kempů: čistě naturistické určené pouze pro naturisty, kombinované, v nichž jsou oddělené části pro vyznavače naturismu i ostatní kempaře, a pak tzv. textilní, v nichž se pohybujete v oblečení, ale můžete zavítat na naturistickou pláž.