Cestujte a poznávejte s námi svět

Civetta, lyžování v Dolomiti Superski

Lyžařské středisko Civetta je součástí rozlehlé lyžařské oblasti Dolomiti Superski. Je to největší lyžařský areál Benátska.
27. září 2021

Skvělé lyžování v centru Dolomit

Italské lyžařské středisko Civetta s hlavními obcemi Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera leží v srdci benátských Dolomit. Je obklopeno nádhernou přírodou a horskými masivy Monte Pelmo a Monte Civetta.

Je největším lyžařským areálem v oblasti Benátska. Najdete zde 23 lanovek a 72 km perfektně upravených sjezdovek, které spojují tři vedle sebe ležící údolí. Každý lyžař si zde přijde na své. Začátečníci mohou trénovat na přibližně 30 km pozvolných svahů, zhruba 50 km je určeno středně pokročilým a zhruba 6 km vyzývá jen ty nejzkušenější k adrenalinovému sjezdu. K dispozici je i snowpark a trasy pro snowboardcross. Ski areál Civetta s jistotou uspokojí každého lyžaře.

Lyžařská oblast Dolomiti Superski

Lyžařský okruh 1. světové války

Velmi oblíbená je např. lyžařská okružní trasa 1. světové války, která vede na ty vrcholky Dolomit, kde se za této války bojovalo. Okruh vám zabere 7 – 8 hodin, včetně času na oběd. Můžete ho absolvovat ve směru či proti směru hodinových ručiček. Na okruhu se nacházejí památníky a také muzeum, které připomínají pojem svoboda. Historické dokumenty ukazují osudy vojáků, jejichž největším nepřítelem byla hlavně drsná horská zima. Některé příkopy jsou přístupné veřejnosti. Provedou vás jimi zkušení průvodci. Více o této speciální trase se dočtete níže.

Zhruba na na 5 km sjezdovek ve Valzoldana si mohou lyžaři užít i noční lyžování. Všechny sjezdovky se v případě nutnosti uměle dosněžují.

Monte Civetta v Dolomitech v oblasti Dolomiti Superski

Na 1 skipas 1200 km sjezdovek

Civetta je součástí obrovského moderního ski areálu Dolomiti Superski. Je to jedno z největších lyžařských středisek Evropy, ve kterém na 1 skipas můžete projet až 1200 km sjezdovek, protože sdružuje 12 skiareálů v jediný celek. Do dalších středisek Dolomity Superski se snadno přepravíte skibusem.

Ve ski areálu Civetta pracuje více než 150 lyžařských instruktorů. I když jsou lyžařské školy určené zejména dětem, lekcí se mohou účastnit i dospělí a naučit se díky nim lyžovat či zlepšit svoji techniku.

Děti do 8 let věku v doprovodu dospělé osoby mají skipas zdarma a také pro ně platí speciální ceny lyžařských kursů a za půjčení potřebného vybavení.

Lyžařská škola pro děti i dospělé

Civetta v létě

Nelyžujete? Nevadí! Civetta nabízí spoustu zajímavého i v létě. V oblasti je poměrně hustá síť cyklistických stezek - různých délek i obtížností. Na cyklistický výlet se můžete vydat i s kvalifikovanými instruktory. Chodíte-li pěšky, můžete využít některou z lanovek, nechat se vyvést na vrchol a pak se vydat na některou ze značených cest. Nejsou příliš obtížné, ale s kouzelnými výhledy na okolní krajinu (zejména na masivy Monte Pelmo a Monte Civetta). Na své si zde přijdou i horolezci. Milovníci vodních radovánek si mohou užít na jezeře Alleghe winsurfing, plachtění, či jiné aktivity.

Celá oblast je díky poloze mezi průsmyky Duran, Staulanza, Falzarego, Giau, Pordoi, Fedaia a Campolongo také ideálním výchozím bodem pro fanoušky motocyklů a silničních kol.

Průsmyk Valparola nad střediskem Civetta v Dolomitech

Víte, že z Civetty můžete vyrazit na speciální lyžařskou trasu s tématem 1. světové války?

  • Od května 1915 do listopadu 1917 v oblasti Civetty pobývali členové německého a italského alpského sboru a rakouské horské jednotky.
  • ​Epicentrem bojů byla hora Col di Lana.
  • Lyžařská trasa vede pod skalními stěnami slavných hor Monte Civetta, Monte Pelmo, Tofana, Lagazuoi, Conturines, Settsass, Sassongher, Sella a Marmolada. Nacházejí se zde překrásné sjezdovky, vhodné pro celou rodinu. Zvláště trasa z Lagazuoi do Armentaroly a trasa Punta Rocca (přes ledovec Marmolada k Malga Ciapela) je nádherná.
  • Na trasu můžete vyrazit i z S. Cassiano, Corvara, Arabba či Malga Ciapela.