Cestujte a poznávejte s námi svět

Toužíte prožít dovolenou jinak? Zkuste jachtu...

Tyrkysové moře, prázdné panenské pláže, nekonečný obzor a svoboda v pravém slova smyslu...
21. září 2021
Poslat emailem

Jachting, to je hlavně svoboda

Proplouvat svobodně mezi ostrovy, koupat se na panenských plážích, objevovat skrytá zákoutí pobřeží, pozorovat mořský svět a nekonečnou tyrkysovou dáli... to je snem snad každého cestovatele.

Dopřejte si dovolenou na jachtě a zažijte adrenalin i dokonalou relaxaci s nejbližšími přáteli nebo s rodinou. Objevujte skrytá zákoutí a zátoky, které přímo vyzývají ke šnorchlování a potápění. Zažijte skutečnou volnost na vlnách...

sailboats, sailing, water

Dokonalý komfort

Pokud jste ještě nikdy na jachtě nepluli, budete jistě mile překvapeni komfortem, který Vám moderní lodě nabízí. Většinou disponují několika 2-lůžkovými kajutami, mnohdy s vlastním sociálním zařízením pro každou z kajut. Společné chvíle trávíte v kokpitu, nebo chcete-li salónku. Kuchyňka se spotřebiči je samozřejmostí. Většinu volných chvil trávíte na palubě, která vybavena vším potřebným pro Vaši celodenní relaxaci, slunění a pohodovou plavbu. Všechny jachty jsou pravidelně servisovány, disponují navigací a samozřejmě veškerým bezpečnostním vybavením.

puerto banus, long exposition, yachts

Jak vybrat správnou loď?

Plachetnic, motorových lodí i katamaránů najdete v nabídce charterových společností skutečně nepřeberné množství. Jak tedy vybrat? Začněte tím, co od své dovolené očekáváte a s kým se chcete na plavbu vydat.

Vyrážíte s rodinou, s přáteli a chcete si hlavně užívat a odpočívat? Pak vybírejte spíše mezi katamarány. Klidná plavba na pohodu s dostatkem místa na palubě i v podpalubí, pohodlí společných prostor a menší riziko mořské nemoci, to je katamarán.

sailing, great lakes, mackinac island

Rychlost na motorové jachtě

Pokud zvolíte motorovou jachtu, na vítr čekat nemusíte. Tento typ lodi bývá oblíbenější u jachtařů začátečníků, protože její výhodou je i snadnější ovladatelnost a řízení. Pokud jste milovník adrenalinu, jistě si zamilujete její rychlost a budete na volném moři svištět na vlnách s větrem o závod... ovšem za cenu vyšších provozních nákladů.

jachta pobrezi o

Skutečný adrenalin na plachetnici

Chcete zažít opravdové dobrodružství a adrenalin? Pak pro Vás bude plachetnice tou nejlepší volbou, nehledě na to, že za její zapůjčení a provoz zaplatíte v porovnání s jinými typy jacher nejméně. Trochu méně prostoru a větší stísněnost v podpalubí vynahradí perfektní jachtařský zážitek. Sílu větru a moře v magickém spojení na žádné jiné jachtě nepocítíte tak intenzivně jako na jednotrupé plachetnici.

sailboat, yacht, sea

Víte, že si můžete objednat loď i s kapitánem?