Cestujte a poznávejte s námi svět

Krásy podzimní Florencie

Na podzim do Florencie aneb 3 tipy na místa, která se vyplatí navštívit...
2. října 2019

Podzim láká k objevování a dokud je počasí v Itálii poměrně pěkné, měli bychom toho využít a vyrazit do Florencie - perly italského Toskánska. Dnes Vám poradíme 3 tipy na památky, jež jsou zde skutečně nejvýznamnější a které by žádný turista ve Florencii neměl opomenout navštívit...

Florencie je centrem Toskánska, přičemž město ležící na řece Arno se do našeho povědomí dostalo především díky rodu Medicejských, kteří z Florencie vytvořili skutečnou kulturní metropoli. Florencie má bohatou historii, která sahá až k Římskému období. Město bylo založeno již roku 59 našeho letopočtu, a to veterány Julia Caesara, kteří mu dali název "Colonia Florentia". Pro nás turisty může být zajímavé především to, že řada památek z různých epoch Florencie je dodnes perfektně zachována a my tak můžeme objevit řadu zajímavých míst.

Baptisterium San Giovanni

Poblíž výše zmíněného dómu se nachází křtitelnice zasvěcená patronu města - svatému Janu Křtiteli. Její dnešní podoba pochází z 11. století, avšak základy Baptisteria byly položeny pravděpodobně již v pátém století našeho letopočtu.

Florencie m

Ponte Vecchio

V překladu "Starý most" je opravdu jedním z nejstarších mostů spojujících břehy řeky Arno. Zajímavý je především tím, že z dálky nevypadá ani tak jako most, ale spíše jako malebná ulice vedoucí přes řeku. Součástí mostu jsou četné obchůdky se suvenýry a zlatnictví.

Ponte Vecchio m

Dóm Santa Maria del Fiore

Dominantou města, kterou nelze přehlédnout, je Dóm Santa Maria del Fiore, tedy mohutná gotická katedrála s renesanční kopulí. Stavba katedrály byla zahájena již roku 1296 a s nemalými přestávkami byla kompletně dokončena až roku 1887, tedy tak jak ji známe dnes.

Santa Maria del Fiore m

TIP: Před cestou do Itálie si nezapomeňte sjednat vhodné cestovní pojištění, které zajistí dostatečné pokrytí léčebných nákladů v zahraničí. Cestovní pojistka může rovněž pokrývat dodatečná pojistná nebezpečí jako jsou například ztráta zavazadel či zpoždění dopravního prostředku.

  • Florencie leží na řece Arno, je metropolí italského Toskánska
  • K největšímu kulturnímu rozkvětu došlo zejména za vlády rodu Medicejských. V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance.
  • Centrum města bylo v roce 1982 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.