Krásy podzimní Florencie

Na podzim do Florencie aneb 3 tipy na místa, která se vyplatí navštívit...

Podzim láká k objevování a dokud je počasí v Itálii poměrně pěkné, měli bychom toho využít a vyrazit do Florencie - perly italského Toskánska. Dnes Vám poradíme 3 tipy na památky, jež jsou zde skutečně nejvýznamnější a které by žádný turista ve Florencii neměl opomenout navštívit...

  • Florencie leží na řece Arno, je metropolí italského Toskánska
  • K největšímu kulturnímu rozkvětu došlo zejména za vlády rodu Medicejských. V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance.
  • Centrum města bylo v roce 1982 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Tipy na zájezdy

Florencie je centrem Toskánska, přičemž město ležící na řece Arno se do našeho povědomí dostalo především díky rodu Medicejských, kteří z Florencie vytvořili skutečnou kulturní metropoli. Florencie má bohatou historii, která sahá až k Římskému období. Město bylo založeno již roku 59 našeho letopočtu, a to veterány Julia Caesara, kteří mu dali název "Colonia Florentia". Pro nás turisty může být zajímavé především to, že řada památek z různých epoch Florencie je dodnes perfektně zachována a my tak můžeme objevit řadu zajímavých míst.

Baptisterium San Giovanni

Poblíž výše zmíněného dómu se nachází křtitelnice zasvěcená patronu města - svatému Janu Křtiteli. Její dnešní podoba pochází z 11. století, avšak základy Baptisteria byly položeny pravděpodobně již v pátém století našeho letopočtu.

Florencie m

Ponte Vecchio

V překladu "Starý most" je opravdu jedním z nejstarších mostů spojujících břehy řeky Arno. Zajímavý je především tím, že z dálky nevypadá ani tak jako most, ale spíše jako malebná ulice vedoucí přes řeku. Součástí mostu jsou četné obchůdky se suvenýry a zlatnictví.

Ponte Vecchio m

Dóm Santa Maria del Fiore

Dominantou města, kterou nelze přehlédnout, je Dóm Santa Maria del Fiore, tedy mohutná gotická katedrála s renesanční kopulí. Stavba katedrály byla zahájena již roku 1296 a s nemalými přestávkami byla kompletně dokončena až roku 1887, tedy tak jak ji známe dnes.

Santa Maria del Fiore m

TIP: Před cestou do Itálie si nezapomeňte sjednat vhodné cestovní pojištění, které zajistí dostatečné pokrytí léčebných nákladů v zahraničí. Cestovní pojistka může rovněž pokrývat dodatečná pojistná nebezpečí jako jsou například ztráta zavazadel či zpoždění dopravního prostředku.