Lyžařská střediska, která nabízejí něco navíc

Dovolená se vším všudy. Nejen perfektní lyžování, ale i služby pro Vaši večerní relaxaci a zábavu...

Lyžování v Alpách je skvělé, ale lyžování s pestrou nabídkou après-ski, nákupy a lázněmi je ještě lepší. Proto jsme pro vás připravili tip na výhodné cestovní pojištění a výběr středisek, kde si letošní zimní dovolenou užijete o stupeň více. Pokračovat ve čtení...

Tipy na zájezdy

Chcete se rozmazlovat? Užijte si trochu luxusu v Les Zürs

Pokud vám záleží na špičkovém lyžařském zážitku, není zkrátka jiné lepší středisko než Lech Zürs. V tomto areálu se lyžuje již od počátku 20. století a dnešní sjezdovky zde snoubí tradici s nejlepším moderním zázemím. Kromě dlouhé zimní sezony garantované vysokou nadmořskou výškou a zhruba 350 kilometrů sjezdovek nabízí Lech Zürs také 200 kilometrů freeridových sjezdů, několik snowparků i časovaných úseků.
Kromě lyžování si v Zürs můžete užít dlouhou sáňkařskou dráhu a jedinečnou zimní horolezeckou stěnu. Pro večerní relaxaci je v městečku St. Anton jako stvořené wellness centrum, multifunkční sportovní areál, ale i mnoho správných après-ski barů. Navíc, díky puncu luxusního střediska, se zde nikdy nebude prodírat turistickými davy ani na sjezdovce, ani později v městečku a vždy najdete ideální ubytování.

Doporučujeme: Na lyžovačku v zahraničí si nikdy nezapomeňte sjednat cestovní pojištění spolu s pojištěním odpovědnosti za škodu. Cestovní pojištění vás ochrání v případě, že přijdete k úrazu nebo onemocníte vy. Pojištění odpovědnosti za škodu pokryje případnou škodu, kterou například při srážce na sjezdovce můžete způsobit jinému lyžaři.

Nejlepší lyžařská střediska v Alpách

Flachau: každý si přijde na své

Rakouské středisko Flachau, které je součástí nového areálu Snow Space Salzburg, nabízí nyní v rámci skipasu mnohem více možností. Neunudíte děti dlouhou cestou, na sjezdovkách si pak mohou užít zábavu na speciálně upravených dětských svazích a vyřádit se na snowtubingu.
Dospělí lyžaři si užijí lyžování na 120 kilometrech sjezdovek, a to i závodních, kde se učil Hermann Meier a kde se také každoročně jezdí Světový pohár žen. Okolí mimo jiné nabízí příležitosti také pro výlety na běžkách nebo na sněžnicích a přímo ve Flachau si můžete odpočinout v centru relaxace Therme Amadé, které nabízí celkem 11 různých bazénů.

Poslední bezcelní zóna EU

Livigno je oblíbené zejména pro širokou škálu všech typů svahů. Nabízí skvělé mírné sjezdovky pro úplné začátečníky, mnoho červených sjezdovek i celou řadu prudkých černých „padáků“. Svou vstřícnost dětem dokazuje také pravidelnými dvěma vybranými týdny, kdy mají děti do 12 let skipas zdarma. V areálu si přijdou na své také vyznavači skialpinismu a běžek, pro které je zde připraveno 40 kilometrů upravovaných tras.
Resort láká na nové wellness centrum Aqua Grande, do kterého mají majitelé skipasu vstup na jednu hodinu denně zdarma. Největší „atrakcí“ je však stále fakt, že Livigno je „poslední bezcelní“ zónou v EU, můžete zde proto výhodně nakupovat.

Skvělé lyžování a luxusní služby

Längenfeld: lázně s výhledem na hory

Tyrolské údolí Ötztal je rájem zimní zábavy. Pokud si chcete dovolenou vychutnat, a ne se pouze honit za naježděnými kilometry, bude se vám zde líbit. Zdejší vysokohorská panoramata si totiž můžete vychutnat přímo z termálních lázní Aqua Dome. K večeru máte možnost zajezdit si na podsvíceném kluzišti, vyzkoušet si curling a pokud jste romantické povahy, svezte se kočárem taženým koňmi zasněženou alpskou zimní krajinou.
V nedalekém lyžařském středisku Sölden se rozkládá na 146 precizně upravovaných sjezdovek připravených také na noční lyžování, 70 kilometrů freeridu a snowpark. Nedaleko Längenfeldu je navíc mnoho přírodních vodopádů určených k lezení, a to jak pro začátečníky, tak pro zkušené lezce.
Vybrali jste si „svůj“ areál? Vyberte si k němu také pojištění, které vám zajistí klidnou dovolenou. Spočítejte si, kolik ušetříte na cestovním pojištění u ČSOB Pojišťovny v online kalkulačce a upravte si pojištění podle svého – ať už jedete za rekreačními, zimními nebo rizikovými sporty.

Zimní dovolená v Alpách