Cestujte a poznávejte s námi svět

Nejkrásnější pláže Sardinie

Divoké i otevřené pláže s bělostným pískem patří k nejkrásnějším v celém Středomoří...
21. září 2021

Sardinie "Karibik Středomoří"

Kdo Sardinii už navštívil, jistě potvrdí, že úžasných pláží jsou na ostrově desítky a každá má své nezaměnitelné kouzlo. Některé jsou divoké, obehnané vysokými skalami, jiné přátelsky otevřené s vyžitím pro všechny. Všechny mají ale jedno společné... jemný písek a tyrkysovou modř.

A čím jsou tak výjimečné? Připomínají totiž pláže exotických destinací s bělostným pískem a průzračně čistou vodou. Podobné pláže byste ve Středomoří hledali jen těžko, možná na některých místech Baleárských ostrovů. Pokud tedy hledáte "Karibik" za rozumnou cenu, v příjemné doletové vzdálenosti, pak volte Sardinii a budete maximálně spokojeni.

Smaragdová Sardinie

Nejkrásnější pláže Sardinie

Jednou z nejoceňovanějších pláží Sardinie je La Pelosa na severozápadě ostrova nedaleko města Stintino. Pro jemný bělostný písek, růžové útesy a tyrkysové moře je často nazývána "evropským Karibikem". V sezóně bývá hojně navštěvovaná, pro pozvolný vstup do moře je oblíbená i u rodin s dětmi.

Velmi dobře dostupná je také pláž Rena Bianca, taktéž na severu ostrova.

Pokud máte naopak rádi prázdné pláže, vyrazte na Cala Fuili nedaleko městečka Cala Gonone. I když je také poměrně dobře dostupná, obvykle na ní nepotkáte příliš mnoho lidí.

sardinia, mediterranean, coast

Pláže oblasti Chia

Kolem městečka Chia na jihu ostrova najdete několik nádherných pláží s pozvolným vstupem do vody: Spiaggia di Sa Colonia, Spiaggia di Chia, Monte Cogoni, Campana a Su Giudeu. Pláže jsou chráněné horami a v jejich blízkosti se nenachází žádná velká letoviska, což slibuje relativní soukromí a hezký výhled. Stín poskytují vzrostlé stromy kolem pláže. Nad plážemi se tyčí zřícenina hradu Torre di Chia.

I když pláže v oblasti Chia nepůsobí typickým exotickým dojmem, jsou kvůli pozvolnému vstupu do moře naprosto ideální pro rodiny s nejmenšími dětmi.

Pobřeží kolem letoviska Chia, Sardinie

Pláže Golfo di Orosei

Skryté pláže jsou nejlépe dosažitelné na jachtě. Počet přístavů, kde si ji můžete pronajmout, na Sardinii stále přibývá. Mnohé z pláží je z pevniny úplně nepřístupných a často na nich najdete i jeskyně a zajímavé skalní útvary.

Jednou z nejkrásnějších pláží zálivu Golfo di Orosei je Cala Luna. Mezi dalšími jmenujme třeba Cala Sisine, Cala Biriola nebo Cala Mariolu.

Jachting kolem Sardinie

Cala Goloritze v zálivu Orosei, Sardinie

Úchvatné a zvláštní

Na západním pobřeží na poloostrově Sinis nedaleko letoviska Oristano najdete jednu z nejzvláštnějších a nejkrásnějších pláží na celém ostrově. Is Aruttas je tvořena malými křemínky ve tvaru rýžových zrnek. Přístup na pláž je sice trochu složitější, o to méně lidí zde ale potkáte.

Na malém ostrůvku Budelli v souostroví Maddalena na severu Sardinie najdeme výjimečný přírodní jev - pláže s růžovým pískem. Ten byl zbarven přítomností růžového korálu a mušlí. Pláže ostrova jsou pro tuto raritu považovány za jedny z nejromantičtějších na celé Sardinii. Aby byla přírodní památka zachována, v okolí pláže nesmí kotvit žádné lodě.

Cala Goloritzé v zálivu Orosei na Sardinii

Zajímavosti sardinských pláží...

  • pláži Cala Brandinchi na severovýchodě ostrova u letoviska San Teodoro se přezdívá "Malé Tahiti"
  • na plážích ostrova Budelli najdete růžový písek zabarvený kvůli korálům a mušlím
  • křemínky z pláže Is Aruttas se kvůli svému rýžovému tvaru vyváží do světových akvárií
  • na pláži Su Gideu a v blízkosti pláží Porto Giunco či Cala Brandinchi můžete spatřit volně žijící plameňáky