To nejlepší z Nízkých Tater

Ráj pro milovníky nádherné horské přírody, adrenalinu, ale i tradic a dobrého jídla...

Nízké Tatry jsou jedním z devíti národních parků Slovenska a patří mezi tamější největší chráněná území. Pohoří se táhne v délce 80 kilometrů mezi malebnými údolími Váhu a Hronu. Je to nesmírně pestré území, s vysokými lysými horami a tajemnými zalesněnými údolími, překrásnými horskými loukami a chladnými potůčky a bystřinami. Hluboká údolí skrývají řadu přírodních pokladů v podobě krasových a ledových jeskyní, či vodopádů. Příroda je zde tak čistá a neposkvrněná, že zde můžeme zahlédnout lišky, vlky, rysy, ale i vzácného kamzíka, orla skalnatého, nebo medvěda hnědého, který je symbolem Nízkých Tater...

V posledních letech v Nízkých Tatrách vyrůstají nová turistická střediska, která citlivě zasazená do krajiny poskytují stále více možností sportovního vyžití nejen pro milovníky vysokohorské turistiky a nejrůznějších sportů, ale i pro rodiny s dětmi a seniory (více).


Donovaly, Nízké Tatry

Proslulá hřebenovka Nízkých Tater

Přechod hlavního hřebenu Nízkých Tater je proslulý svojí náročností, neopakovatelnými výhledy a skutečnou vysokohorskou krajinou. Výchozím bodem pětidenní trasy jsou Donovaly. Během 90 kilometrů přechodu zdoláte obrovské převýšení přes 6 000 výškových metrů, čož dělá z téhle hřebenovky jeden z nejnáročnějších horských přechodů v našem nejbližším okolí vůbec. Zde pod čistým modrým nebem vysoko nad okolní krajinou poznáte ty pravé Nízké Tatry. Podnebí je syrové, vzduch chladný a křišťálově čistý. K přenocování je možné využít vysokohorské útulny a některé přístřešky, ve stanu můžete přenocovat i na několika dalších vyhrazených místech. Pokud se odhodláte a zdoláte celou trasu až do Vernáru, garantujeme Vám, že pocit, který ve Vás Nízké Tatry zanechají, mnohonásobně převáží krev a pot téhle nádherné túry...

Západ slunce na horách

Nejkrásnější doliny skrývají svá tajemství

Kouzlo tatranských dolin můžete objevovat ve všech ročních obdobích. Jsou divoké, ostře modelované, nechybí jim tajuplnost a monumentalita. Mnohé skrývají řadu ceněných přírodních krás, které rozhodně stojí za návštěvu. Jedním z nejznámějších a turisticky nejoblíbenějších míst Nízkých Tater je Demänovská dolina s proslulou Demänovskou ledovou jeskyní. Oproti tomu téměř neznámá, ale přesto stejně krásná, je Vajskovská dolina na jižní straně hor. Hlubohým údolím dojdete až k 9metrovému Vajskovskému vodopádu, který je druhý nejvyšší z celých Nízkých Tater.

Užijete si sport i koupání

Nízké Tatry jsou druhými nejnavštěvovanějšími horami Slovenska. Skalnaté vrcholy a vysokohorský terén láká v létě milovníky turistiky a v zimě vyznavače všech typů lyžařských sportů. Nabídka služeb pro cestovatele, rodiny s dětmi i lyžaře se v posledních letech výrazně rozrůstá. Vyzkoušet můžete prakticky vše od nejrůznějších vodních sportů včetně raftingu, tubingu po řekách, přes paragliding, parasailing, až po horolezectví v horách i v nejrůznějších lanových a sportovních centrech. S dětmi můžete navštívit třeba Tatrapolis (svět miniatur a atrakcí pro děti) v Liptovském Mikuláši, Ovečkoland v Pavčině Lehotě, Aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši, nebo ZOO Kontakt tamtéž.

Na jižních svazích Nízkých Tater patří mezi turisticky nejoblíbenější lokality malebná Bystrá dolina, kterou protéká říčka Bystrianka. Dolina se postupně rozšiřuje v široký pás nádherných horských lučin nazývaný Tále (více)​.

NATURE Wellness Center, Hotel Partizán, Tále

  • Národní park Nízké Tatry byl vyhlášen v roce 1978.
  • V Nízkých Tatrách jsou celkem 3 dvoutisícovky: nejvyšší hora Ďumbier (2043 m), dále Chopok (2024 m) a Dereše (2004 m).
  • Demänovské jeskyně na severní straně Nízkých Tater jsou nejdelším jeskynním systémem na Slovensku, celková změřená délka je 8126 metrů.

Tipy na zájezdy

HOTEL S TRADÍCIOU A MNOHÝMI MOŽNOSŤAMI

HOTEL PARTIZÁN **** na Táľoch je rodinný hotel nachádzajúci sa v krásnom prostredí Nízkych Tatier na južnej strane Chopku. Ide o wellness & kongres rezort v duchu "Hotel v lese, les v hoteli". Poskytuje ubytovacie, gastronomické, wellness a športové služby na najvyššej úrovni a je známy snahou prekvapiť hostí vždy niečím novým.

Hotel Partizán, Tále

Štylové ubytovanie s nádherným výhľadom

V Hoteli Partizán **** nájdete štýlové ubytovanie s výhľadom na prírodu Nízkych Tatier. Izby a aparmtány sú charakteristické unikátnym dizajnom.

Gurmánske zážitky v duchu „Snúbenie jedla a vína“ si môžete dopriať v jednej z 3 reštaurácií. V prípade Panorama Restaurant je k dispozícii aj terasa s panoramatickým výhľadom na Nízke Tatry.

Súčasťou hotela je nové NATURE Wellness Center, ktoré je jedným z najkrajších na Slovensku. Navštívte 2255 m² relaxačného zázemia s bazénom, detským bazénikom, Family Saunas, SPA časťou, Privátnym wellness, Fitness, saunami a relax zónami.

Priamo v hoteli sa nachádza multifunkčná športová hala určená na hry squashu, bedmintonu alebo stolného tenisu. V sport&night bare Limbus si hostia môžu zahrať bowling, biliard, stolný futbal, šípky alebo si zatancovať na disco s DJ.

Překrásný výhled, Hotel Partizán, Tále

Veľa možnosťí trávenia voľného času

Pre deti sú pripravené 3 detské kútiky, počas prázdnin aj detské animačné centrum.

V areáli hotela nájdu hostia Mravenisko, vodnú nádrž, plážové ihrisko, minigolf, Tarzaniu, 2 tenisové kurty, kde sa okrem tenisu hrá floorball, stolný tenis, bedminton, priestory pre miniloptové hry, petanque, croquet. Vedľa hotela je profesionálne 18-jamkové golfové ihrisko.

Okolitá príroda je ako stvorená pre turistov a Nordic Walking. Priamo v hoteli sa nachádza požičovňa E-bikes, cyklotúry začínajú priamo pred hotelom.

Región Horehronie je známy množstvom prírodných atrakcií a technických pamiatok. Zaujímavou možnosťou trávenia voľného času bude splav Hrona alebo návšteva Lesníckeho skanzenu.

Dokonalosť workshopov a konferencií

Dokonalosť workshopov, konferencií, rokovacích ale aj eventových možností predstavuje vysoký štandard priestorov Hotela Partizán****. Hotel disponuje kongresovým centrom s celkovou rozlohou 1000 m², 9 plne vybavenými klimatizovanými rokovacími sálami s kapacitou 780 miest, variabilitou priestorov, foyer pre vystavovateľov s prechodom na kongresovú terasu a kongresovým barom.

Či už navštívite Hotel Partizán**** počas rodinnej dovolenky, wellness víkendu s partnerom alebo so svojím tímom na kongresovej akcii, snahou bude naplniť Vaše očakávania a pobyt bude pre Vás príjemným zážitkom.


Dokonalé workshopy a konference, Hotel Partizán

Certifikát výjimočnosti tripadvisor pro Hotel Partizán55 rokov Hotelu PartizánAko sa k nám dostanete?

HOTEL PARTIZÁN, s.r.o.
Tále 108 - Bystrá
977 65 Brezno
Slovenská republika

GPS: 48°52'26.34"N 19°36'00"E

Www hotelu: http://www.partizan.sk/