10 nejkrásnějších pláží světa

Průzračné moře, bílý písek, kymácející se palmy, všudypřítomná vůně exotiky... jedinečný ráj na Zemi.

Bílý písek, který neúnavně zalévají zpěněné vlnky, průzračná tyrkysová modř pobřežního šelfu s malebnými ostrůvky v pozadí, nad hlavou kymácející se palmy a nikde nikdo, jen Vy, Vaši blízcí a ptáci v oblacích... tak takhle nějak si mnozí z nás představují ráj na Zemi, božský klid a tu nejdokonalejší dovolenou pod Sluncem... podívejte se na ty nejlepší a nejkrásnější pláže, které uspěly v anketě prestižního cestovatelského serveru TripAdvisor. Vybíráme ty, které se podle nás představám o dokonalosti nejvíce přibližují. Pokračovat ve čtení...

 • Nejdelší pláž světa Praia do Cassino najdete na jihu Brazílie. Táhne se v délce neuvěřitelných 240 km!
 • Jednou z nejoblíbenějších pláží Austrálie je Bondi Beach v Sydney. V roce 2004 se zde odehrávaly olympijské hry, konkrétně turnaj v plážovém volejbalu.

Dlouhé široké pláže s bílým pískem vyzývají k lenošení a nerušenému odpočinku. Skryté skalnaté pláže poskytují dostatek soukromí a neskutečný pohled na pěnící vlny, které se s hukotem tříští o rozeklané pobřeží. Malebné pobřeží a spousta turistických služeb poskytuje dokonalý komfort pro perfektní dovolenou i pro ty nejnáročnější cestovatele.

Pohádkové pláže Evropy

Překrásné pobřeží, luxusní resorty, dokonalé služby. Nejvíce nominací získalo Řecko, Turecko, Španělsko, Itálie, Kypr a Portugalsko, ale překvapivě i třeba Anglie či Irsko, kde je pobřeží využíváno kvůli rozmarnému počasí nejen k řádění ve vlnách, ale i k příjemnému procházení, relaxaci, nebo setkávání v kruhu dobrých přátel.

 • Elafonissi Beach, Chania, Kréta - Jedno z nejkrásnějších míst na Krétě, které se opakovaně umístilo mezi top destinacemi světa. Pláž najdete na západním pobřeží Kréty, přibližně 75 km od města Chania. Růžový písek, průzračné moře s velmi pozvolným vstupem do vody, černé skály a cedrové porosty na pobřeží na Vás zapůsobí opravdu magicky. Budete-li trávit dovolenou na Krétě, tohle místo si jistě zamilujete.
 • ​Kleopatřina pláž, Alanya, Turecko - Oblíbená široká pláž v letovisku Alanya s hrubým pískem, místy skalisky a nádherným výhledem na místní hrad a lodě plující v povzdálí. Na pláži je k dispozici i kompletní plážový servis a občerstvení.


plaz-karibik-s.jpg

 • Cala Mariolu, Sardinie, Itálie - Překrásná pláž na východě Sardinie s průzračným mořem plným ryb, které Vás hned obklopí. S pískem i rozeklanými skalisky. Podle mnohých je tím nejúžasnějším místem v celé Sardinii.
 • Agios Pavlos Beach, Rhodos, Řecko - Jedno z nejkrásnějších míst na Rhodosu. Po prohlídce města Lindos doporučujeme osvěžení v křišťálově čisté vodě s krásným výhledem na město, zátoku a nedalekou kapličku.
 • Playa de las Catedrales, Ribadeo, Španělsko - Magické místo s úžasnými skalními útvary, jeskyněmi a sloupy. Už řadu let udivuje tisíce turistů z celého světa. V letních měsících je pláž tak hojně navštěvovaná, že jsou organizovány prohlídky s průvodcem. Chcete-li si dopřát odborný výklad, doporučujeme rezervovat si místo dopředu.


resort-s.jpg

Exotický ráj na Zemi

Božské výhledy na mořské pobřeží, luxusní resorty se vším, co si jen umíte představit, exotická atmosféra, ale i soukromí a klid pro Váš odpočinek. Neuvěřitelně průzračná voda hrající všemi možnými odstíny modré a zelené a překrásné bělostné pláže...

 • Eagle Beach, Aruba - Tento malý ostrov je skutečnou turistickou perlou. Pláž Eagle Beach najdete na jeho západním pobřeží. Široká písečná pláž vybavená vším, co pro pohodlné lenošení na pláži potřebujete.
 • Bavaro Beach, Punta Cana, Dominikánská republika - Krásná široká pláž jako z katalogu, po které neustále korzují stovky lidí, protože procházka opravdu stojí za to. Jedno z turisticky nejoblíbenějších míst v Dominikánské republice. Přístup do vody je pozvolný, moře čisté a tyrkysově modré.
 • Whitehaven Beach, Austrálie - Naprosto panenská příroda ve své nejčistší podobě. Žádné obchody ani restaurace, jen krásná příroda, moře, písek, palmy. Pláž je součástí národního parku a stojí za to ji navštívit v jakémkoli počasí. Je to skutečně kultovní místo.
 • Playa Paraiso, Cayo Largo, Kuba - Skutečná karibská kráska s bílým pískem a průzračně čistým mořem. Pláž Playa Paraiso najdete na západním pobřeží malého ostrůvku Cayo Largo. Hledáte-li pravou exotiku s výborným servisem a službami, můžeme tuto destinaci jen doporučit.
 • Anse Lazio, Ostrov Praslin, Seychely - Dokonalý ráj! Křišťálová voda, bělostný písek, kameny, stín pod palmami a nikde nikdo. Podle znalců skutečně nejkrásnější a nejlepší pláž ostrova Praslin. K dispozici jsou dvě restaurace.

karibik-divky-s.jpg