Cestujte a poznávejte s námi svět

10 nejkrásnějších pláží světa

Průzračné moře, bílý písek, kymácející se palmy, všudypřítomná vůně exotiky... jedinečný ráj na Zemi.

Bílý písek, který neúnavně zalévají zpěněné vlnky, průzračná tyrkysová modř pobřežního šelfu s malebnými ostrůvky v pozadí, nad hlavou kymácející se palmy a nikde nikdo, jen Vy, Vaši blízcí a ptáci v oblacích... tak takhle nějak si mnozí z nás představují ráj na Zemi, božský klid a tu nejdokonalejší dovolenou pod Sluncem... podívejte se na ty nejlepší a nejkrásnější pláže, které uspěly v anketě prestižního cestovatelského serveru TripAdvisor. Vybíráme ty, které se podle nás představám o dokonalosti nejvíce přibližují. Pokračovat ve čtení...

Dlouhé široké pláže s bílým pískem vyzývají k lenošení a nerušenému odpočinku. Skryté skalnaté pláže poskytují dostatek soukromí a neskutečný pohled na pěnící vlny, které se s hukotem tříští o rozeklané pobřeží. Malebné pobřeží a spousta turistických služeb poskytuje dokonalý komfort pro perfektní dovolenou i pro ty nejnáročnější cestovatele.

Pohádkové pláže Evropy

Překrásné pobřeží, luxusní resorty, dokonalé služby. Nejvíce nominací získalo Řecko, Turecko, Španělsko, Itálie, Kypr a Portugalsko, ale překvapivě i třeba Anglie či Irsko, kde je pobřeží využíváno kvůli rozmarnému počasí nejen k řádění ve vlnách, ale i k příjemnému procházení, relaxaci, nebo setkávání v kruhu dobrých přátel.

 • Elafonissi Beach, Chania, Kréta - Jedno z nejkrásnějších míst na Krétě, které se opakovaně umístilo mezi top destinacemi světa. Pláž najdete na západním pobřeží Kréty, přibližně 75 km od města Chania. Růžový písek, průzračné moře s velmi pozvolným vstupem do vody, černé skály a cedrové porosty na pobřeží na Vás zapůsobí opravdu magicky. Budete-li trávit dovolenou na Krétě, tohle místo si jistě zamilujete.
 • ​Kleopatřina pláž, Alanya, Turecko - Oblíbená široká pláž v letovisku Alanya s hrubým pískem, místy skalisky a nádherným výhledem na místní hrad a lodě plující v povzdálí. Na pláži je k dispozici i kompletní plážový servis a občerstvení.


plaz-karibik-s.jpg

 • Cala Mariolu, Sardinie, Itálie - Překrásná pláž na východě Sardinie s průzračným mořem plným ryb, které Vás hned obklopí. S pískem i rozeklanými skalisky. Podle mnohých je tím nejúžasnějším místem v celé Sardinii.
 • Agios Pavlos Beach, Rhodos, Řecko - Jedno z nejkrásnějších míst na Rhodosu. Po prohlídce města Lindos doporučujeme osvěžení v křišťálově čisté vodě s krásným výhledem na město, zátoku a nedalekou kapličku.
 • Playa de las Catedrales, Ribadeo, Španělsko - Magické místo s úžasnými skalními útvary, jeskyněmi a sloupy. Už řadu let udivuje tisíce turistů z celého světa. V letních měsících je pláž tak hojně navštěvovaná, že jsou organizovány prohlídky s průvodcem. Chcete-li si dopřát odborný výklad, doporučujeme rezervovat si místo dopředu.


resort-s.jpg

Exotický ráj na Zemi

Božské výhledy na mořské pobřeží, luxusní resorty se vším, co si jen umíte představit, exotická atmosféra, ale i soukromí a klid pro Váš odpočinek. Neuvěřitelně průzračná voda hrající všemi možnými odstíny modré a zelené a překrásné bělostné pláže...

 • Eagle Beach, Aruba - Tento malý ostrov je skutečnou turistickou perlou. Pláž Eagle Beach najdete na jeho západním pobřeží. Široká písečná pláž vybavená vším, co pro pohodlné lenošení na pláži potřebujete.
 • Bavaro Beach, Punta Cana, Dominikánská republika - Krásná široká pláž jako z katalogu, po které neustále korzují stovky lidí, protože procházka opravdu stojí za to. Jedno z turisticky nejoblíbenějších míst v Dominikánské republice. Přístup do vody je pozvolný, moře čisté a tyrkysově modré.
 • Whitehaven Beach, Austrálie - Naprosto panenská příroda ve své nejčistší podobě. Žádné obchody ani restaurace, jen krásná příroda, moře, písek, palmy. Pláž je součástí národního parku a stojí za to ji navštívit v jakémkoli počasí. Je to skutečně kultovní místo.
 • Playa Paraiso, Cayo Largo, Kuba - Skutečná karibská kráska s bílým pískem a průzračně čistým mořem. Pláž Playa Paraiso najdete na západním pobřeží malého ostrůvku Cayo Largo. Hledáte-li pravou exotiku s výborným servisem a službami, můžeme tuto destinaci jen doporučit.
 • Anse Lazio, Ostrov Praslin, Seychely - Dokonalý ráj! Křišťálová voda, bělostný písek, kameny, stín pod palmami a nikde nikdo. Podle znalců skutečně nejkrásnější a nejlepší pláž ostrova Praslin. K dispozici jsou dvě restaurace.

karibik-divky-s.jpg

 • Nejdelší pláž světa Praia do Cassino najdete na jihu Brazílie. Táhne se v délce neuvěřitelných 240 km!
 • Jednou z nejoblíbenějších pláží Austrálie je Bondi Beach v Sydney. V roce 2004 se zde odehrávaly olympijské hry, konkrétně turnaj v plážovém volejbalu.