Pohodová zima na českých horách

Jak si co nejlépe užít zimní období v klidu a přitom kousek od domova...

Česká republika sice nemá velehory, ale zato ji menší či větší pohoří obklopují ze všech stran. Vybrat si vhodnou lokalitu pro zimní pobyt na horách nemusí být tedy úplně jednoduché. Je tu tolik možností!

Jak vybrat pobyt na horách?

Vybírat destinaci pro zimní dovolenou je oříšek. Nejčastěji návštěvníci volí podle tří kritérií - dostupné služby, cena, volné ubytovací kapacity v hotelech a penzionech. Kapacitu a dostupnost pokojů společně s cenou za ubytování zjistíte hravě na stránkách Penzion.cz. V kategorii Penziony pro lyžaře najdete vybrané a ověřené penziony, které nabízejí své služby v nejvíce atraktivních lokalitách. Stačí odeslat poptávku a obratem vám přijde informace o dostupnosti a cenová nabídka. Vybavení jednotlivých lyžařských areálů zjistíte snadno z webových stránek provozovatelů areálu. A jaké areály jsou ty nejoblíbenější? Již několik sezón bodují u českých návštěvníků Krkonoše, Šumava a Beskydy. Pokračovat ve čtení..

Tipy na zájezdy

Krkonoše

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří a lyžování zde má dlouholetou tradici. Sjezdovky jsou špičkově upravené a skiareály ve střediscích SkiResort Černá Hora - Pec a Skiareál Špindlerův Mlýn prošly nákladnou rekonstrukcí a jsou tak téměř srovnatelné se středisky v Rakousku či v Itálii. V Krkonoších je třeba počítat s tím, že jde o TOP lokalitu. Ubytování ve Špindlerově Mlýně se hotelu či penzionu ve Špindlerově Mlýně se často rezervuje i více než rok dopředu a ceny jsou zde také vyšší než v jiných střediscích. Pokud sem ale přesto toužíte vyrazit na poslední chvíli, volte raději menší střediska jako Skiareál Janova Hora, Skiareál Bubákov či sjezdovky v okolí Rokytnice nad Jizerou.

winter 767172 1920

Šumava

Šumava je perfektním místem, kde se vaše děti mohou naučit perfektně lyžovat. Svahy nejsou příliš příkré a uvidíte, že po týdnu na horách budou svištět dolů s větrem o závod. Nejvíce oblíbené jsou pobyty pro lyžaře v Lipně nad Vltavou. Nachází se zde moderní skiareál se sjezdovkami mírné až střední obtížnosti. Pro děti jsou připraveny animační programy přímo na sjezdovce. Dalším moderním lyžařským centrem je Skiareál Kašperské Hory. Pokud se vám povede sehnat zimní pobyt přímo ve městě Kašperské Hory, pak máte vyhráno. Perfektní zimní dovolené na Šumavě už nebude nic stát v cestě! Ubytování na Šumavě s dobrou dostupností sjezdovek seženete ale i ve Stachách, na Churáňově, na Zadově či v okolí Lipenské přehrady.

snow 3082080 1920

Beskydy

Beskydy jsou pro zimní dovolenou stvořené. Najdete zde nejen kvalitně upravené sjezdovky a běžkařské trati, ale i hotely a penziony v Beskydech mají co nabídnout. Ani sem se nemusíte bát vyrazit s dětmi. Ideální jsou pro ně skiareály Staré Hamry a Bílá, kde jsou sjezdovky nejmírnější. Pokud si potrpíte na krásné horské výhledy, pak zvolte lyžařská střediska v Čeladné či v Malenovicích. Nejznámější areál Pustevny je také připraven na letošní zimu. Na nic tedy nečekejte a rezervujte si ubytování v Beskydech ještě dnes!

Pokud byste raději vyrazili do jiných končin České republiky, prohlédněte si nabídku Penzionů pro lyžaře na webu Penzion.cz. Určitě tam objevíte ten pravý pro vaší vysněnou dovolenou!