Cestujte a poznávejte s námi svět

Praslin, exotická dovolená v ráji

Praslin ze souostroví Seychely láká na nejkrásnější pláže světa. Exotická dovolená na Praslinu je kombinací nádherného koupání a odpočinku.
6. října 2021

Praslin, exotický ráj bez lidí

Hledáte místo, kde je možné nerušeně odpočívat, snít i splynout s přírodou? Vydejte se na Praslin. Je to ostrov skutečné exotiky, stále ještě nedotčené přírody a nádherných liduprázdných pláží...

Ostrov Praslin je druhý největší ze souostroví Seychely. Nachází se asi 45 km severovýchodně od ostrova Mahé. Nabízí nádherné pláže a nedotčenou přírodu, kterou turistický ruch naštěstí zatím nestihl narušit.

Na ostrově Praslin bylo postaveno několik rozsáhlejších hotelových komplexů. Kromě nich je ostrov posetý jen několika málo vesničkami, ve kterých bydlí místní, kteří pracují povětšinou právě ve zdejších hotelech, nebo rybaří.

La Digue, jeden z ostrovů souostroví Seychely

Nejkrásnější pláže na světě

Ostrov je obklopen křišťálově čistou vodou a korálovými útesy. Jen v některých místech na jižním pobřeží Praslinu se lze v letních měsících setkat s mořskou trávou. Na Praslinu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží světa - Anse Lazio. Ale i ostatní pláže (Grand Anse, Cote d'Or, Anse Kerlan, Petit Anse Kerlan, Baie Ste Anne, Anse la Blague, Cap Samy, Anse Bois de Rose) stojí za návštěvu...

Všechny pláže jsou veřejné a lehátka a slunečníky bývají k dispozici zdarma.

Západ slunce nad souostrovím Seychely

Rezervace Vallée de Mai

Jedním z prvních výletů, které turisté na ostrově Praslin podnikají, bývá návštěva přírodní rezervace Vallée de Mai, která je od roku 1984 zapsána na seznamu UNESCO. Rezervace je spolu s ostrůvkem Curieuse také jediným místem na světě, kde přirozeně roste kokosová palma Coco de Mer, plodící největší ořechy na světě.

Rezervaci můžete navštívit samostatně, vstupné je přibližně 15 EUR a všechny turistické trasy jsou velmi dobře značené. Nabo lze využít doprovod průvodce s odborným výkladem. Průvodci jsou přítomni v každém letovisku a denně připraveni k Vašim službám.

Krab v tropických mořích

Hornaté Seychely Praslin

Kdo by si ale myslel, že Seychely a ostrov Praslin jsou jen krásné pláže a palmy, byl by velice překvapen. Vnitrozemí ostrovů je hornaté, stále zelené, zarostlé bujnou vegetací, s vodopády a nádhernými lagunami, které Vám vyrazí dech. Z nejvyšších hor (vrcholy ostrova Praslin dosahují výšky kolem 350 m. n. m.) je nádherný výhled do okolí.

Unikátní černé perly

A co víc? Na farmě Ocean Farm Aquarium je možné si zakoupit vzácné černé perly, které produkují místní mlži. Kromě toho se zde seznámíte s jejich výrobou a uvidíte různé druhy mořských živočichů.

Krajina souostroví Seychely

Jak se na Praslin dostat?

Seychely mají jen jedno mezinárodní letiště, a to na ostrově Mahé. Létá sem několik globálních dopravců, cena letenky se obvykle pohybuje okolo 20 000 Kč. Pokud ale zvolíte odlet z Vídně, Berlína apod., cena letenky může být i výrazně nižší.

Mezi ostrovy se můžete přepravit lodí, plují zde pravidelné denní linky. Z ostrova Mahé se lze na Praslin nejrychlejšími lodními spoji dostat již za 45 minut.

Na ostrově Praslin je umístěno i malé letiště Illes des Palmes Airport, které spravuje společnost Air Seychelles. Návštěvníci Seychel si mohou buď rezervovat jeden ze stanovených letů na ostrov, nebo využít charterové lety, které obvykle míří i na jiné ostrovy souostroví Seychely.

Pláže souostroví Seychely patří k nejkrásnějším na světě

Zajímavosti ostrova Praslin a rezervace Vallée de Mai...

  • ve Vallée de Mai roste přibližně 6500 palem, z nichž některé jsou 40 metrů vysoké a až 800 let staré
  • největší ořechy palem Coco de Mer mají průměr až 50 cm a váží až 42 kg a jejich další zvláštností je jejich tvar – podobají se totiž ženské pánvi
  • každý ořech je kvůli své vzácnosti opatřen registrační značkou a pro vývoz je nutné získat certifikát
  • britský armádní důstojník Charles George Gordon (1833-1885), který proslul při taženích v Číně a severní Africe, byl přesvědčen, že Vallée de Mai je onou biblickou "Rajskou zahradou" a kokosy palem Coco de Mer jsou oním mytickým "zakázaným ovocem"
  • ve Vallée de Mai žije i řada endemických živočichů - seychelský slavík, stromová žába, zelený gekon, praslinský hlemýžď nebo vzácné druhy papoušků (např. black parrot – vaza černý)