Cestujte a poznávejte s námi svět

Tipy na dovolenou v Česku

Dovolená v Česku je v letošním roce sázkou na jistotu. Užijte si přírodní parky i pobyty v oblíbených městech, a to bez tlačenic a navíc za skvělé ceny...

Dovolená v Česku je v letošním roce sázkou na jistotu. Epidemiologická situace na našem území je v tuto chvíli dobrá a místa, která byla v minulých letech v obležení zahraničních turistů nyní s otevřenou náručí vítají i tuzemské návštěvníky. Užít si můžete přírodní parky i pobyty v oblíbených městech, a to bez tlačenic a navíc za skvělé ceny.

České Švýcarsko

Vždycky jste si přáli navštívit Švýcarsko, ale z nějakého důvodu jste si ještě do této země nenašli cestu? Nemusíte zoufat. V letošním roce si vaše sny můžete splnit alespoň provizorně návštěvou našeho malého Švýcarska. Romantická zalesněná krajina s pískovcovými skalami v příhraničí s Německem připomněla v 18. století švýcarským malířům působícím v nedalekých Drážďanech krajinu jejich domovské vlasti a dostala název České Švýcarsko.

Při pobytu v Hřensku či nedaleké Chřibské můžete krajinu objevovat jak při pěších túrách, tak při cyklovýletech.

České Švýcarsko

Symbolem Českého Švýcarska je Pravčická brána s přilehlým zámkem Sokolí hnízdo, ale míst k objevování tu je více. Romantické jsou pozůstatky skalních hrádků Falkenštejn či Šaunštejn či zbytky Dolského mlýna jehož stavba se datuje až do 16. století určitě za návštěvu stojí.

pravcicka brana

Moravský kras

Moravský kras je naším vůbec největší a nejvíce rozvinutou krasovou oblastí. Je zde více než 1600 doposud objevených jeskyní z nichž hlavním lákadlem jsou Punkevní jeskyně a propast Macocha nedaleko Jedovnice.

Zpřístupněné jsou i další zajímavé jeskyně jako například jeskyně Kateřinská, Balcarka či Výpustek. Jeskyně nabízejí zajímavý pohled do hlubin země a jsou také sídlem zajímavých a chráněných živočichů. Archeologicky zajímavé jsou například jeskyně Býčí skála, přístupná jen při zvláštních příležitostech, či jeskyně Pekárna, kde zanechali svoje stopy lovci mamutů.

Ubytování v Moravském krasu hledejte třeba v Blansku, které je centrem celé oblasti a nebo například v městysu Křtiny, kde se můžete potěšit pohledem na nádherný barokní kostel Jména Panny Marie z dílny slavného architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Západočeské lázně

Do lázní nemusíte jen za léčbou podlomeného zdraví, ale také za poznáním či odpočinkem. Využijte jedinečné příležitosti, že turisté ze zahraničí v letošní sezóně na kolonádách nejslavnějších českých lázní budou chybět a proměňte se v létě do lázeňského šviháka.

Užít si můžete lázeňské procedury, bohatý kulturní program i okolní přírodu a méně známé památky. Kromě pobytu ve Františkových Lázních, Karlových Varech či Mariánských Lázních můžete v Karlovarském kraji navštívit třeba i menší lázně Kynžvart a nebo některé z historických památek jako třeba hrad Andělská hora či zámek v Bečově nad Teplou s unikátním Relikviářem sv. Maura

Zajímavá je i přírodní rezervace Soos s vývěry termálních pramenů a bahenními sopkami.

becov nad teplou