Dubaj

Objevte Bur Dubai , v srdci dubajské metropole , na jižní straně svěžího zálivu Creek. Je to nejstarší část Dubaje a nabízí fascinující pohled na tradiční kořeny města.

Právě zde najdete mnoho nejzajímavějších arabských historických domů, seskupených v krásné staré íránské čtvrti Bastakiya a nábřežní čtvrti Shindagha , stejně jako vynikající Dubajské muzeum a atmosférický Textile Souk .

Výlety

navštivte rušnou čtvrt Deira : centra tradičních obchodních aktivit Dubaje, z nichž velká část se stále odehrává v pulzující řadě staromódních trhů v této oblasti, včetně slavných trhů se zlatem a kořením. Několik kilometrů jižně od starého centra města začíná moderní Dubaj ve velkolepém stylu ulicí Sheikh Zayed Road , která je domovem impozantní řady mrakodrapů včetně třpytivých věží Emirates Towers .

dubai, mosque, orange

I ty však zastiňuje masivní zástavba Downtown Dubai na jižním konci pásu, která se soustředí na úžasnou novou budovu Burdž Chalífa , nejvyšší budovu světa, lemovanou dalšími rekordními atrakcemi, včetně gargantuanu

.Dubai Mall a velkolepá Dubajská fontána .

Náš tip

Západně od Sheikh Zayed Road je rozlehlé plážové předměstí Jumeirah tradiční adresou pro evropské expaty z Dubaje, jeho nekonečné pásy obezděných vil posetých půl tuctem nákupních center a spoustou nenápadných památek. Na jižním konci Jumeirah jsou další ikonické památky v ospalém předměstí Umm Suqeim , včetně hotelu Jumeirah Beach Hote l ve tvaru vlny , mimořádného falešného arabského komplexu Madinat Jumeirah a nezapomenutelného hotelu Burj al Arab .

burj al arab, dubai, hotel

Dubaj jako přístav odplutí