Tallinn

Tallinn, který se nachází ve Finském zálivu, je hlavním městem Estonska a kulturním epicentrem země. Tato destinace se může pochlubit středověkými hradbami, gotickými náměstími a kostely a okouzlujícími dlážděnými uličkami.

Výlety

  • Hrad Toompea a katedrála Alexandra Něvského
  • Národní park Lahemaa
  • Skanzen
Tallin City covered in snow

Níš tip

Hrad Toompea, stojící na vápencovém kopci nad starým městem Tallinnu, je obrovskou pevností z 9. století, kde sídlí dnešní estonský parlament.

Zámek byl v průběhu staletí několikrát renovován a dodnes si uchovává svůj tvar ze 13. a 14. století, stejně jako svou ikonickou 46 metrů vysokou věž Pikk Hermann.

Katedrála Alexandra Něvského . Budova se může pochlubit úžasnými mozaikami, nádhernými náboženskými ikonami a řadou věží s 11 zvony!

Tallin

Národní park Lahemaa , který se nachází na severním pobřeží Estonska, je důležitou chráněnou oblastí borových lesů a bažin. Projdete rašeliništěm Viru, kde uvidíte přírodní bazény, flóru a faunu. Objevte historické panství Kolga , nejstarší panství v Estonsku, s pozoruhodnou rekonstrukcí z 19. století. Pak prozkoumejte rozlehlou zalesněnou přírodní rezervaci Põhja-Kõrvemaa , kde můžete zahlédnout losa, divočáka nebo medvěda!

Pobřežní čtvrť Rocca al Mare , západně od Tallinnu, je domovem obrovského estonského skanzenu . Prozkoumejte tento nádherný lesní park s jeho venkovskou architekturou z 18. a 19. století. Projděte se po tomto fascinujícím venkovním prostoru a prohlédněte si hospodářské dvory, školní budovu, mlýny, kapli a hasičskou zbrojnici. Tento vzrušující vrchol dělá skvělý den a nabízí něco pro celou rodinu.