Helsinky

Finské hlavní město je klidné, ale živé přímořské město, obklopené ze tří stran mořem a malými ostrůvky. Projděte se do srdce Helsinek na jeho rušné kauppatori neboli tržiště. Obdivujte půvabné budovy z 19. století a Havis Amandu, krásnou sochu mořské panny, která je běžně považována za symbol Finska. Pokračujte do Temppeliaukio, úžasného kostela vytesaného ve skále. Zakončete den v místní restauraci jídlem z čerstvě ulovené bílé ryby s novými bramborami. Připojte se k plavbě po Helsinkách a vydejte se do módní čtvrti Kallio, abyste prozkoumali helsinský noční život – objevíte řadu míst od koktejlových barů po místa s rockovou hudbou, všechna v docházkové vzdálenosti od sebe.

Zpátky v čase

Jeďte trajektem 15 minut k pevnosti Suomenlinna, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a je jednou z nejoblíbenějších finských památek.

Navštivte muzea, bunkry a hradby pevnosti, postavené Švédy v 18. století. Pak si užijte piknik a projděte se podél shluku ostrovů bez aut, které jsou všechny propojeny pěšími mosty.

Finsko Old Porvoo.

Náš tip

Helsinky, nazývané „ Bílé město severu “, jsou známé svou elegantní architekturou vyrobenou z esteticky příjemné světlé žuly. Vydejte se do centra starého města , kde sídlí Senátní náměstí a luterská helsinská katedrála. V neoklasicistním stylu a ve tvaru řeckého kříže se jeho střecha pyšní sochami dvanácti apoštolů. Vysoká zelená kupole, obklopená čtyřmi menšími, je výraznou dominantou města.

Finsko