Reykjavík

Reykjavík, nejsevernější hlavní město světa, je malé, ale rušné přístavní město plné vikingských muzeí, obchodů a živé atmosféry. Tato destinace se může pochlubit řadou nedalekých atrakcí včetně geotermální modré laguny , úžasného vodopádu a blažených jezer .

Výlety

  • Vodopád Gullfoss
  • Národní park Thingvellir
  • Koupání v Modré laguně
Might of the Jökulsárlón Glacier

Náš tip

Objevte islandský dechberoucí vodopád Gullfoss .

ato neuvěřitelná vodní podívaná, jen kousek jízdy od údolí Haukadalur , je považována za jednu z nejpozoruhodnějších v Evropě.

Obdivujte velkolepou scenérii tohoto jedinečného přírodního prostředí, chráněné přírodní rezervace od roku 1979. Vodopád Gullfoss je hlubokým, inspirujícím zážitkem a nabízí krásné pozadí pro fotografie.

Jökulsárlón

Národní park Þingvellir , který se nachází v údolí severovýchodně od Reykjavíku, je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a byl založen v roce 1928. Objevte toto fascinujícího prostředí zasazeného do riftu Silfra – tektonického okraje mezi severoamerickou a euroasijskou deskou. . Z pohledu obdivujte řadu pozoruhodných krajin včetně Středoatlantického hřebene. Uvidíte také původní umístění islandského parlamentu Alþingi , založeného v roce 930!

V srdci drsného vulkanického pole leží krásná Modrá laguna , Zde se vykoupete v teplé vodě jezera s teplotou 37° až 39°C, obklopené lávovou stěnou. Geotermální mořská voda v laguně je bohatá na minerály a obsahuje revitalizační vlastnosti pro tělo i duši. Tato úžasná vodní plocha, jedna z hlavních atrakcí Islandu, by měla být na vašem seznamu míst, která musíte na Islandu navštívit.