Alesund

Pulzující přístavní město Ålesund, které se nachází na pobřeží Sunnmøre , je vstupní branou do ikonických norských fjordů. Tato destinace je oslavována pro své bohatství secesní architektury a ohromující přírodní krásy. Nedaleko objevte Hjørundfjord, vodní plochu známou pro svou dramaticky drsnou scenérii, nebo se vydejte na Sugar Top Mountain , odkud se otevírá panoramatický výhled na region.

Výlety

  • Atlantic Sea-Park
  • Pěší turistika na Sugar Top Mountain
  • Plavba po Hjørundfjordu

Náš tip

Hjørundfjord , vyrytý hluboko do Sunnmøre Alp , je považován za jeden z nejkrásnějších fjordů na světě

Výlet na soukromé pronajaté lodi. Užijte si úchvatné výhledy na ohromující hory, které se tyčí z fjordu do výšek více než 1500 metrů.

Být ponořen do tak dramatické krajiny je opravdu nezapomenutelným zážitkem.


Úžasný Atlantic Sea-Park je jedním z největších skandinávských akvárií .ideální výletem pro páry nebo celou rodinu! Park, postavený na pobřeží Tueneset, ukrývá jednu z nejrozsáhlejších nádrží na mořskou vodu v Evropě. Zde se dozvíte více o fascinujícím mořském životě Norska, než budete obdivovat hlubiny velkolepého Storfjordu. Užijte si zábavnou potápěčskou show, sledujte krmení tuleňů a vyder nebo pozdravte tučňáky. Existuje tolik vzrušení, které můžete zažít, včetně otevřených dotykových bazénů, 4 000 000-litrové nádrže Great Atlantic a řady upravených akvárií.

Pokud máte rádi venkovní dobrodružství v úžasném přírodním prostředí, pak je pro vás výlet MSC Cruises na horu Sukkertoppen (Sugar Top) tím správným dnem! Po příjezdu na ostrov Hessa vystoupíte na horu úzkou stezkou během malebné 1-hodinové túry. Nechte se okouzlit výhledy na Ålesund, fjord Borgund a vzdálené Alpy Sunnmøre. Poté si užijte malebnou jízdu zpět severským venkovem do pulzujícího města Ålesund.