Valencie

Valencie, původně římská osada, je charismatickým přístavním městem na pobřeží Španělska.

Valencie je příkladem propojení moderní a starověké architektury - ve městě najdete futuristický styl i středověkou katedrálu ze 13. století. Město má nezaměnitelný genius loci... Projděte se po ulicích a náměstích a nasajte okouzlující energii města. Chcete-li si odpočinout, vychutnejte si krásu přírodních parků, třeba i národního parku Albufera.

Město umění a věd Ciudad de las Artes y Ciencias ve Valencii je neuvěřitelný počin architektury, doslova jako ze sci-fi filmu! Podívejte se na tento úžasný orientační bod na prohlídce města Valencie. V Oceánografickém muzeu ve Valencii objevíte živočišné druhy z různých vodních prostředí, jako jsou tučňáci, medúzy, lachtani, žraloci, rejnoci a delfíni. Při procházkácj můžete navštívit i baziliku Panny Marie Opuštěné ze 17. století s klenutým stropem s dochovanými freskami.

Doporučujeme i výlet do Albufery, což je malé sladkovodní moře nedaleko Valencie. Jde o chráněnou přírodní rezervaci. Klidná plavby lodí po hladině s pozorováním místní divoké zvěře včetně plameňáků, chůd, volavek a rybáků je nezapomenutelným zážitkem.

Nejoblíbenější výlety z Valencie

  • Ikonická Ciudad de las Artes y Ciencias a Oceánografické muzeum
  • Katedrála ve Valencii
  • Projížďka lodí v přírodním parku Albufera
Město umění a věd ve Valencii, Španělsko

Naše tipy na výlety

Nenechte si ujít příležitost navštívit velkolepou valencijskou katedrálu Panny Marie, vysvěcenou v roce 1238.
Oceníte zdobnou architekturu této budovy, která spojuje románský, gotický a barokní styl.

Zastavte se a žasněte nad sochami, dekoracemi, fascinujícím malovaným stropem a freskami zdobícími kaple. Prohlídka zahrnuje také výlet do jeskyní Grutas de San José, které jsou jedním z geologických divů Španělska.

Náměstí a fontána ve Valencii, Španělsko