Španělsko

Slunné Španělsko okouzluje návštěvníky již řadu let. Turisté sem jezdí zejména do pobřežních lokalit, kde si mohou naplno vychutnat sluneční paprsky, bělostné pláže a azurové moře.

K nejoblíbenějším španělským letoviskům patří Lloret de Mar, Blanes, Santa Susanna, Calella de la Costa apod. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Barcelony. Ke Španělsku náleží také Kanárské a Baleárské ostrovy, na které míří mnoho zájezdů, zejména pobytových.

A kde začít? Třeba prohlídkou španělského architektonického dědictví v Alhambře v Granadě nebo v Seville. Máte-li raději pobřeží, vydejte se na dramatické útesy portugalského Algarve. Vzrušující túry kolem kalder aktivních sopek zase nabízejí Kanárské ostrovy. Jako bonus navíc je bezesporu jídlo a pití. Ochutnejte španělské tapas a portugalské petiscos, nebo bílá vína Vinho Verde a výrazná červená z Rioja.

Španělsko srdcem i duší

Až navštívíte Španělsko poprvé, budete varováni... tato země se rychle stává závislostí. Možná máte v úmyslu přijet jen na výletní plavbu, procházku nebo výlet do města, ale než se nadějete, zjistíte, že vás uchvátí něco docela jiného – třeba oslava nějaké místní fiesty nebo nadpozemská architektura Barcelony, a budete chtít do Španělska znovu a znovu.

Ibiza Valecie

Ibiza coast, rock, sea
Na moři se pohupují dřevěné bárky místních rybářů, vlny se tříští o skalnaté pobřeží, slunce rozpaluje zlatý písek v tichých zátočinách...
Silné, hřejivé, plné slunce, s vůní ovoce, dřeva, kávy... Vydejte se s námi na cestu do portugalského Porta, kde se toto znamenité víno rodí a odkud putuje až na náš stůl...
Znáte nejlepší jachtařské lokality? Přečtěte si o místech, která učiní z Vaší dovolené nezapomenutelný zážitek...
Oblaka dýmu, létající kameny, gejzíry, žhnoucí láva řinoucí se z kráteru jako z obří tlamy...