Colombo

Dokonale umístěné mezi Asií a Evropou, je to největší město Srí Lanky a obchodníci ho oceňují již více než 2000 let. Před nezávislostí v roce 1948 byla země pod portugalskou, holandskou a britskou nadvládou. Toto dědictví se odráží v architektuře města, kde se koloniální budovy mísí s mrakodrapy a nákupními centry .

Hledejte 100 let starou hodinovou věž v Colombu , která sloužila jako světelný dům, dokud se nestala trpasličími výškovými budovami .

Další hodinová věž postavená rodinou Khanů označuje otevřený trh v Pettahu , kde prodejci prodávají vše od čerstvé zeleniny, masa a mořských plodů až po šperky, oblečení a elektronické zboží.
Navštívíte ikonické budovy města: Columbo nebo Národní muzeum vystavující umění, řezby a sochy z minulosti Srí Lanky.Mezinárodní konferenční síň Bandaranayake Memorial (dar od Čínské lidové republiky), náměstí Old Parliament Square , na kterém více než 50 let sídlil zákonodárný sbor ostrova, Pamětní síň nezávislosti postavená na památku nezávislosti a Royal College , přední veřejná škola známá jako Srí Lanka Eton.

Výlety

  • To nejlepší z Colomba
  • Madu Ganga
  • Skořicové a kaučukové plantáže
people, religion, adult

Náš tip

Prozkoumejte řeku Madu Ganga lodí. Je součástí lokality světového dědictví, která je jedním z posledních mokřadů, které obsahují nedotčené mangrovové lesy. Zde žijí divočáci, opice, orli, ledňáčci a přes 50 druhů motýlů.
Buddhistický chrám na malém ostrůvku chrámu Kothduwa věří se, že kdysi ukrýval posvátnou relikvii Buddhova zubu.

sigiriya, sri lanka, dambulla

posvátný strom Bodhi

pod kterým Buddha údajně dosáhl osvícení.

Kromě toho navštivte skořicovou plantáž, kde si ji můžete prohlédnout a dozvědět se, jak se výrobní metody měnily v průběhu staletí. Srí Lanka stále produkuje asi 70 % světové skořice. Nyní je to výnosná plodina, ale v dávných dobách bylo koření stejně cenné jako zlato.

buddha head, bodhi tree, ayutthaya